Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Sri Lanka - w krainie herbaty, przypraw i szczęśliwych słoni

tel: 
537 975 995
email: 

Sri Lanka - w krainie herbaty, przypraw i szczęśliwych słoni

15 dni 8200 zł
 • 15.08.2024 - 29.08.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1/2. Warszawa–Colombo
Spotkanie na lotnisku w Warszawie i lot z przesiadką do stolicy Sri Lanki – Kolombo. Po przylocie transfer do hotelu (ok. 30 min od lotniska), zakwaterowanie, czas na odświeżenie oraz obiad. Następnie przejazd na teren chronionych mokradeł – niezwykłych lasów namorzynowych – Muthurajawela. Powrót do hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3. Negombo/ Wilpattu Dzień rozpoczniemy od odkrywania życia Negombo. Tutejszy targ jest drugim największy w kraju – jest pełen ryb, skorupiaków a przede sprzedawców i  kupujących. Aby lepiej poznać zakamarki targu udamy się na przejażdżkę tuk tukami. Kontynuujemy podróż do Anuradhapury, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udamy się na safari jeepem w Parku Narodowym Wilpattu. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy słonie a możliwe, że i lamparty. Park ten jest największym parkiem narodowym na Sri Lance. Lpiec to miesiąc, w którym słonie gormadzą się w wielkie stada (do 600 osobników), przy odrobinie szczęścia może je spotkamy. 

Dzień 4. Anuradhapura / Mihintale / Habarana Po śniadaniu podróż do Anuradhapury. Tego dnia odwiedzimy Mihinthale, czyli szczyt górski położony na wschód od Anuradhapura. Jest to miejsce pielgrzymek z kilkoma świątyniami. Obszar ten otoczony jest dżunglą i głazami rozproszonymi po górzystym terenie. Miejsce bardzo isotone dla lankijskiej tożsamości,  a przede wszystkim dla rozwoju buddyzmu. Nocleg w hotelu w Habarana, poprzedzonych (dla chętnych) masażem ajurwedyjskiem. 

Dzień 5. Habarana / Sigiriya / Habarana Po śniadaniu udamy się do Hiriwadunna, aby zobaczyć, jak wygląda niełatwe życie w malowniczej wiosce; tutaj też zjemy wczesny obiad – uczestnicząc w jego przygotowaniu. Następnie wybierzemy się do twierdzy w Sigiriya, zwanej też fortecą w chmurach oraz lwią fortecą, z uwagi na posągi lwów, które stały przy wejściu. Twierdza powstała prawdopodobnie w V w n.e.. Otoczona przez potrójną fosę wznosi się wysokiej skale. Na jej szczycie, na wysokości 180 m odnajdziemy pozostałości pałacu i ogrodów, wśród których znajdował się basen. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać freski, które przetrwały do naszych czasów. Powrót do Habarany.

Dzień 6. Habarana / Polonnaruwa / Pasikuda Po wymeldowaniu, transfer do Polonnaruwa. Miasto zostało założone przez tamilską dynastię Chola. Z tego okresu pochodzą najstarsze hinduistyczne świątynie. Po upadku Anuradhapury, Polonnaruwa stała się stolicą Sri Lanki. Park archeologiczny będziemy zwiedzać….korzystając z rowerów. Dalej przejazd do Minneriya, które słynie ze słoni azjatyckch (podgatunek cejloński). Kontynuujemy podróż do regionu wschodniego wybrzeża i docelowo meldujemy się wśród urokliwego wybrzeża. 

Dzień 7-8 Pasikuda Relaks w jednej z sympatycznych, wielce urokliwej miejscowości położonej przy malowniczej plaży. W czasie wypoczynku udamy się na rejs katamaranem oraz będzie także okazja aby poznać tutejsze rafy koralowe.

Dzień 9. Pasikuda / Kandy Wykwaterowanie, następnie przejazd do Matale, gdzie odwiedzimy jedną z plantacji przypraw, z których słynie Cejlon. Tutaj także warsztaty kuchni lankijskiej - poznnamy, że kokos połączony z ostrą papryką i...cebulą może być smaczny. Następnie dotrzemy do Kandy. Miasto jest pięknie położone wśród wzgórz i zieleni, a jego centrum stanowi duże, sztuczne jezioro. Podczas naszej przejażdżki po mieście, zobaczymy różne zabytki – Świątynię Świętego Zęba Buddy – najważnikesze miejsce pielgrzymkowe dla tutejszych buddystów; Świątynia Bahirawakandy, Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya, a także zwiedzimy lokalne targi. Wieczorem pokaz tradycyjnych tańców lankijskich. 

Dzień 10. Kandy Po śniadaniu udamy się na szczyt skały Pettigala. Następnie przejazd do Gampol. Jest to miejsce znane z raftingów, trekkingów, obserwowacji ptaków - spróbujemy wszystkich tych atrakcji :)  Powrót do hotelu w Kandy.

Dzień 11. Kandy / Nuwara Eliya Rankiem malowniczy przejazd pociągiem z Kandy do Nuwara Eliya (będą nam towarzyszył rozległe plantacje herbaty).W Nuwara Eliya drodze zwiedzimy plantację i fabrykę herbaty. Dowiemy się jak liście są zbierane, selekcjonowane, a następnie obrabiane, aby ostatecznie trafić do naszych kubków w postaci gorącego napoju. Odbijemy także z utartego szlaku aby obejrzeć piękny wodospad  Następnie kontynuacja podróży do Nuwara Eliya.

Dzień 12. Nuwara Eliya/ Ella / Galle Po śniadaniu ruszamy do Galle. W trasie przystanek w Weligama – miejscowości która słynie z tradycyjnego połowu ryb: rybacy siedzą na drewnianych tyczkach.  Później przejazd do  Galle. Galle był niegdyś głównym portem Sri Lanki. Pierwotnie został zbudowany przez Portugalczyków, a następnie rozbudowany przez Holendrów. Jest to obiekt wpisany na listę UNESCO. Ten największy w Azji fort zbudowany w stylu kolonialnym chronił kiedyś bogactwa ciekawej architektury, teraz znajdują się tu galerie, kawiarnie i sklepy, ale także sądy i budynki administracyjne. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 13. Galle / Colombo Z rana relaks na plaży, a następnie udamy się do Kosgody. Okolice miejscowości – jak i cała Sri Lankę – znane są z wylęgarni żółwi. Na Cejlonie składa jaja pięć gatunków żółowi morskich, a odwiedzając ich centrum rozrodu, nie tylko poznamy poszczególne etapy żółwiego życia ale także dowiemy się wiele ciekawostek o tych unikalnych i zagrożonych w skali świata zwierzętach. Popołudniem przejazd do Kolombo. Zwiedzimy świątnie buddyjskie: Gangarama oraz Seemamalakaya. Wieczorem relaks przy basenie.

Dzień 14. Colombo Czas na ostatnie zakupy (zależnie od godziny wylotu) i transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Dzień 15. Przylot do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

15.08.2024 - 29.08.2024: 8200 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, w pokojach 2-os.,
 • pobyt nad Oceanem Indyjskim,  
 • śniadania (każdego dnia)  i kolacje/ obiady (1 z posiłków na dany dzień);
 • przejazd klimatyzowanym busem;
 • opiekę pilota z Polski;
 • lokalnych przewodników;
 • przejażdżkę rikszami;
 • jeep safari w Parkach Narodowych,
 • wycieczkę po mieście Kandy i Nuwara Eliya;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie: Warszawa- -Colombo oraz Colombo– Warszawa (cena ok. 4-4,5 tys.)
 • wizy lankijskiej (55 USD);
 • napiwków

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podczas naszej 15-dniowej wyprawy, będziesz miał/-a szansę poznać Sri Lankę od wielu stron, zarówno od historycznej i kulturowej, jak również przyrodniczej. Dni pełne różnych aktywności będziemy przeplatać z tymi przeznaczonymi na błogi wypoczynek.

W ramach wycieczki zawitamy do największych miast na wyspie – Kolombo, Kandy, Galle. Aby poznać faunę i florę Sri Lanki odwiedzimy park narodowy Minneriya, gdzie znajdują schronienie dzikie zwierzęta. Na naszej trasie zobaczymy też najważniejsze świątynie i zabytki. Obowiązkowym punktem będzie  Polonnaruwa, która pozwoli poznać bliżej historię Sri Lanki. W Kandy udamy się do Świątyni Świętego Zęba Buddy – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla tutejszych buddystów. Odwiedzimy też plantację herbaty oraz przypraw.  Będzie zarówno aktywnie i z dawką adrenaliny – w planie mamy nieco trekkingu, jak również błogi i spokojny relaks podczas relaksu na tutejszych plażach. A dzięki długim wybrzeżom, rozciągającym się na prawie 1600 km, jest z czego wybierać.

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje