Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Wietnam – w krainie smoka

tel: 
537 975 995
email: 

Wietnam – w krainie smoka

14 dni 7390 zł
  • 12.03.2025 - 25.03.2025
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Hanoi
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina. Przelot na trasie Warszawa-Hanoi.

Dzień 2. Hanoi
Transfer do hotelu, czas na posiłek i odpoczynek po nocnej podróży. Następnie wybierzemy się na spacer po najstarszej części miasta, tzw. Old Quarter. W czasie spaceru obejrzymy jak ulice miasta dosłownie tętnią życiem, zajrzymy do niejednej ulicznej mini-restauracji i spróbujemy ulubionego napoju chłodzącego: bia hoi – żywego piwa made in Hanoi. Nocleg w Hanoi.

Dzień 3. Hanoi - Sa Pa
Śniadanie, a po nim wsiądziemy na riksze! Poznamy 36 uliczek, które tworzą niepowtarzalny klimat miasta. Zatrzymamy się na kawę z... jajkiem Zobaczymy między innymi: Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa. Udamy się także na Plac Ba Dinh, gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu – Ho Chi Minha.  Nie zabraknie spaceru aby poznać park otaczający Jezioro Hoan Kiem i  świątynie Ngoc Son. Nocleg w Hanoi

Dzień 4. Hanoi - Mai Chau  
Po śniadaniu w hotelu wykwaterowanie i przejazd do ukrytego pośród gór miasteczka Mai Chau. Przejazd ok 3.5 godziny i na miejscu lunch oraz zakwaterowanie w hotelu.
Popołudnie tego dnia pozostawiamy sobie na relaks oraz spokojną wycieczkę rowerową (dla chętnych), w czasie której zwiedzimy okoliczne wioski przycupnięte do zboczy górskich lub położone pośrodku doliny zajętej przez rozległe pola ryżowe. Pobyt w Mai Chau to z całą pewnością poczucie klimatu spokojnego, wiejskiego życia na prowincji. Kolacja oraz pobyt w hotelu z widokiem na okoliczne pola ryżowe

Dzień 5. Mai Chau – Pu Luong
Po śniadaniu przejedziecie na pobliski targ, gdzie zobaczycie ogrom towarów na stoiskach, owoców, warzyw a także mięsa i ryb. Prawdziwy wiejski targ. Stąd przejazd krętą drogą do Pu Luong (ok 1.5h jazdy), gdzie zakwaterowanie w uroczym obiekcie. Popołudniowy spacer po okolicznych tarasowanych polach ryżowych. Nocleg w tradycyjnym domu na palach w obrębie pięknego resortu.

Dzień 6. Pu Luong – Ninh Binh
Dzisiaj po wykwaterowaniu z hotelu ruszycie zwiedzać jedno z najciekawszych miejsc północnego Wietnamu – prowincję Ninh Binh. Przejazd zajmie nam ok 3.5 godziny. Najpierw przepłyniecie łódkami wiosłowymi przez trasę Trang An znajdującą się na listach UNESCO i oferującą ok 2 godzinny rejs wśród nieziemskiego krajobrazu pionowych skał wapiennych. Po lunchu w restauracji czeka nas krótka wycieczka rowerowa przez tutejszą urokliwą okolicę, aż do Hang Mua – miejsca, którego nazwa wskazuje na jaskinię (”hang” to jaskinia). Przez jaskinię prowadzi jednak tylko fragment szlaku zabierającego Was na szczyt wzniesienia, z którego rozpościera się znakomity widok na okolicę. Trud wspinaczki jest w tym miejscu wynagrodzony fantastyczną panoramą. Nocleg w Ninh Binh.

Dzień 7. Ninh Binh - Ha Long  
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zatoki Ha Long, na dwudniowy rejs po zatoce. Rejs odbywa się wśród setek wysp Zatoki Smoka. Zobaczymy piękne jaskinie, strome klify wapienne, a także… zabudowania na wodzie! Ha Long Bay, czyli Zatoka Lądującego Smoka jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wietnamie, znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wiele z wysp leżących na obszarze Ha Long Bay ma własne nazwy nadane w wyniku interpretacji ich niezwykłych kształtów. Najbardziej znane to: Voi Islet (słoń), Ga Choi Islet (walki kogutów), Mai Nha Islet (dach).

Dzień 8. Halong – Hanoi - Hoi An
Dziś dalsza eksploracja zatoki Halong, którą zakończyć około godziny 12:00 powrotem na stały ląd. Stąd przejazd do Hanoi i wczesnym wieczorem lot do Da Nang, skąd zostaje nam już tylko ok 45 minutowy transfer do uroczego Hoi An. Śniadanie, lunch, transfer do Hanoi shuttle bus i prywatny z centrum na lotnisko w Hanoi, transfer z lotniska w Danang do hotelu w pobliżu morza. Możliwość dojechania na plażę rowerami lub tuk tukiem.

Dni 9. Hoi An
Od rana czas na eksplorację jednego z najpiękniejszych miasteczek wietnamskich – Hoi An. Przez wieki było ważnym portem handlowym, od XIX wieku nieco zapomniane, a ocalone przez zniszczeniem przez naszego rodaka – Kazimierza Kwiatkowskiego. W czasie spaceru zobaczymy między innymi Chińską Świątynię, Most Japoński, a także pięknie oświetlone lampionami uliczki miasta. Powrót do hotelu. Możliwość popołudniowego plażowania.

Dzień 10. Hoi An - Hoi An
Przejazd na lotnisko w Danang skąd przelot do Sajgonu, transfer do hotelu  Dalej zwiedzanie Ho Chi Minh (katedra Notre Dame, rezydencja prezydenta Wietnamu Południowego, zabytkowy budynek poczty, ratusz miejski i piesza promenada). W ciągu dnia przerwa na obiad, wieczorem regeneracja w hotelu.

Dzień 11. Tunele Cu Chi
Z samego rana pojedziemy do słynnych tuneli Cu Chi. Zobaczymy niezwykłe podziemne miasto, które powstało w Cu Chi, a także przejdziemy fragmentami tunelów, w których ukrywało się 18 tysięcy partyzantów w czasie wojny z USA. Mieściły się tutaj kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie etc. Następnie obiad w ekologicznym gospodarstwie – tam zobaczymy uprawę orzeszków ziemnych, ryżu oraz grzybów. Powrót do Ho Chi Minh City, czas zakupowy na nocnym targu.

Dzień 12. Delta Mekongu
Tego dnia poznamy jeden z ważniejszych regionów rolniczych świata – Deltę Mekongu, słynącą z upraw palmy kokosowej, duriana oraz oczywiście ryżu. W czasie wycieczki popłyniemy na wyspę znajdującą się w delcie rzeki, gdzie m.in. zobaczymy plantacje egzotycznych owoców, odwiedzimy farmę kokosową i spróbujemy lokalnych smakołyków. W zależności od pogody – wycieczka rowerowa lub rikszą wśród bujnej przyrody delty, obiad w lokalnej agroturystyce. Powrót do Sajgonu.

Dzień 13. Sajgon-Warszawa
Pierwszą połowę dnia przeznaczymy na spacery po Sajgonie i ostatnie zakupy, po południu transfer na lotnisko, następnie przelot do Polski (możliwa przesiadka w Hanoi).

Dzień 14. Przylot do Polski
Lądowanie w kraju przed południem.

Warunki

Składowe ceny

12.03.2025 - 25.03.2025: 7390 PLN

Cena zawiera

  • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
  • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3*;
  • przejazdy na miejscu busem i pociągiem;
  • lokalnego przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski;
  • 2 posiłki dziennie (śniadania + obiad lub kolacja);
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa-Sajgon/Hanoi-Warszawa (ok. 4900 PLN);
  • posiłków poza wymienionymi (koszt posiłku to ok. 5-10 USD);
  • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 10 USD);
  • zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD);
  • wizy do Wietnamu (25 USD);
  • przelotu wewnętrznego (ok. 80 USD)
  • napojów do posiłków.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 250 USD.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników - 12 osób. Za dopłatą ok. 300 zł możliwość wyjazdu dla grupy 10 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę, która przybliży Wam malownicze zakątki Wietnamu. W czasie niezwykłej eskapady zobaczymy nie tylko najważniejsze zabytki z listy UNESCO (Ha Long, Hoi An, Sa Pa), ale także kipiący energią ulic Sajgon oraz ekstrawertyczne Hanoi. Poznamy uroki Indochin tych mniej, a także bardziej znanych!

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje