Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Japonia - w Krainie Kwitnącej Wiśni

tel: 
537 975 995
email: 

Japonia - w Krainie Kwitnącej Wiśni

14 dni 12400 zł
 • 01.03.2025 - 14.03.2025
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Czy umiecie sobie wyobrazić Japonię bez hanami, czyli wspólnego świętowania sezonu rozkwitania sakury — kwiatów wiśni? Japończycy nie potrafią,  zawsze tłumnie odwiedzają parki, by podziwiać obsypane białymi kwiatami drzewa....Zgodnie z prognozami, jednym z pierwszych regionow, w którym zakwitną wiśnie (przełom lutego i marca) w 2024 będzie Półwyspep Boso, słynący z odmiany wiśni kawazu. Dlatego naszą podróż po Nippon zaczniemy od tego miejsca. Potem już tradycyjnie będziemy w Kyoto, Tokio, Hiroshimie... Pojedziemy też obejrzeć niezwykłe makaki japońśkie, które w tym okresie nadal zażywają kąpieli w gorących źródłach.  

1.03 Dzień 1. Wylot do Japonii Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa–Tokio.

2.03 Dzień 2. Tokio Przylot do Tokio, odprawa paszportowa. Następnie powitalna kolacja w barze sushi, gdzie sushi jeździ na ruchomej taśmie oraz transfer do hotelu i czas na spokojny sen po podroży. Nocleg w okolicach Chiba, 

3.03 Dzień 3 Chiba Przygodę z Krajem kwitnącej wiśni rozpoczniemy od hanami czyli święta pierwszych kwitnących wiśni z odmiany kawazu sakura na Półwyspie Boso w prefekturze Chiba, będącej częścią regionu Tokyo. Megapolis które liczy sobie około 37 milionów ludzi czyli tyle co cala Polska. Będziemy podróżować vanami i odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, gdzie akurat będą kwitły wczesne wiśnie. Według bieżących prognoz najprawdopodobniej będzie to miasteczko Kyonan nad Pacyfikiem. Po południu transfer na powulkaniczny Półwysep Izu w prefekturze Shizuoka i zakwaterowanie w hotelu w znanym kurorcie z gorącymi źródłami, czyli w Atami. Nocleg w Atami. Wieczorem wizyta w osenie z widokiem na ocean.

4.03 Dzień 4. Półwysep Izu Dziś udamy się do miejscowości Kawazu, gdzie zobaczymy kwitnące wiśnie, które są jaskółką nadchodzącego święta hanami (okres kontemplacji ulotnego kwiecia wiśni). Po drodze udamy na spacer spektakularnym nadmorskim szlakiem w Jogasaki wzdłuż urwistych brzegów oceanu, uwieńczony zastrzykiem adrenaliny - przejście wiszącym mostem. Następnie udamy się pod wodospady Kawazu, gdzie wykapiemy się w gorących źródłach na wolnym powietrzu (prosimy o zabranie strojów kapielowcyh). Gorce źródła czyli onsen są ulubionym miejscem odpoczynku Japończyków i nie zakosztować ich będąc w Kraju wschodzącego słońca to tak jakby nie było się w Japonii. Nocleg w Atami.

5.03 Dzień 5. Kyoto Rano po wykwaterowaniu z hotelu superszybkim ekspresem shinkansen przemieścimy się do Kioto czyli jednego z najbardziej niezwykłych miast Nippon, w którym spędzimy razem 2 dni. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych klimatycznych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen co w polaczeniu z tradycyjną architekturą jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w tajemnicze uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zostawimy bagaże w hotelu i udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto. Przespacerujemy się przez okolice Parku Maruyama, świątynię shinto Yasaka-ji oraz wejdziemy do sławnej buddyjskiej świątyni na palach Kyomizu-dera, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa, która jest obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta Ninenzaka i Sannezaka, na których znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami. Wczesnym wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko uwieńczony przechadzką do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie niekiedy można spotkać gejsze z klientami. Powrót do hotelu. Nocleg w Kioto.

6.03 Dzień 6 Kyoto Rano wyjazd do świątyni Fushimi Inari, jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie – tu spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram torii. Następnie transfer kolejka do dzielnicy Arashiyama, miejsca odpoczynku na łonie natury cesarzy i arystokracji od okresu Heian (794-1185), gdzie znajduje się słynny las bambusowy oraz pradawny most Togetsukyō (most przekraczającego księżyca). Przejdziemy do przylegającej do szlaku bambusowego ogrodu przy Tenryuji z 1339roku, czyli Klasztoru Niebiańskiego Smoka - głównej świątynią gałęzi tenryū buddyzmu rinzai zen. Niezwykły ogród przy klasztorze, będący połączeniem żwirowego ogrodu zen oraz ogrodu spacerowego, przetrwał w postaci prawie nie zmienionej od XIV wieku, czyli od momentu, gdy założył go genialny artysta i projektant ogrodów Muso Soseki. Nocleg w Kioto.

7.03 Dzień 7. Hiroshima Przedpołudniem wykwaterowanie z hotelu i transfer shinkansenem do Hirosimy. Po zostawieniu bagaży w hotelu damy się na spacer do Ogrodu Miniatur Shukkeien, gdzie zrelaksujemy się na łonie natury przed wizytą w miejscach tragicznej przeszłości Hiroshimy. Potem przejdziemy ulicami miasta pod słynną Kopułę Bomby Atomowej, po drodze zahaczymy także o zamek samurajów, a następnie przez Park Pokoju dotrzemy do Muzeum Pokoju. Zobaczymy tu nie tylko prezentację wybuchu nuklearnego i jego skutków bezpośrednich oraz długotrwałych, bogatą w zdjęcia urazów ofiar wybuchu, ruin zniszczonego miasta, przedmioty stopione wysoką temperaturą, spalone ubrania itp., ale także informacje na temat historii Hiroshimy, militaryzacji miasta, zbrojeń atomowych i związane z tym zagrożenia, rozwoju broni jądrowej. Nocleg w Hiroshima.

8.03 Dzień 8. Miyajima Rano popłyniemy na wyspę świątyń Miyajima, która w Japonii ma status świętej ziemi shintoizmu i buddyzmu, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – majestatycznej bramy torii umieszczonej w Morzu Wewnętrznym. Jest to największa brama tego typu w Japonii, o wysokości 16 m i o szerokości 23 m, opierająca się na 6 filarach i ważąca 60 ton, a zarazem najważniejszy element świątyni Itsukushima Jinja, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia w obecnym kształcie powstała w XII wieku i poświęcona jest trzem boginiom shinto, córkom Amaterasu i Susanoo: Takiribime, Ichikishimahime i Tagitsuhime. W trakcie zwiedzania zobaczymy wyjątkowo piękną świątynię Daisho-in, należącą do mistycznego odłamu buddyzmu – Shingon. Na wyspie czeka nas też wiele lokalnych przysmaków: świeże ostrygi (hodowane na morzu przy wyspie), lody podawane z batatami satsumaimo, momiji-manju, czyli ciastka w kształcie liścia klonu nadziewane słodką pastą z czerwonej fasolki azuki, itd.. Powrót i nocleg w Hiroshimie.

9.03 Dzień 9. Fudżi Rano po wykwaterowaniu z hotelu pojedziemy shinkansenem do stacji Mishima, a stamtąd transfer vanami pod świętą górę Japończyków i symbol Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Fudżi. W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako – największego z pięciu powulkanicznych jezior Fudżi znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Dalej odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioskę Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Z Oshino Hakkai pojedziemy do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Nocleg pod górą Fudżi.

10.03 Dzień 10. Dolina Piekieł Jigokudani Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer vanami w góry Nagano do Doliny Piekieł Jigokudani, gdzie w gorących źródłach kapią się śnieżne japońskie makaki czyli żyjące najdalej na północy naczelne. Małpy, które mogą przeżyć w temperaturach dochodzących nawet do minus 20 stopni jedynie w chłodnych miesiącach zimowych schodzą z gór, aby kąpać się w gorącej wodzie. Do małpich piekieł dojdziemy na piechotę przez zaśnieżoną dolinę porośniętą cedrowym lasem. Po drodze zatrzymamy się na Jeziorem Suwa w prefekturze Nagano. Następnie przejazd do Matsumoto, gdzie znajduje się słynny zamek japoński i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Matsumoto

11.03 Dzień 11. Matsumoto Rano po wykwaterowaniu z hotelu spędzimy poł dnia w tradycyjnym mieście Matsumoto które położoną jest na nizinie pod japońskimi Alpami. W p0ierwszej kolejności odwiedzimy Zamek Czarnych Kruków, jeden z zaledwie tuzina japońskich zamków zachowanych w oryginale. Dalej spacer Żabią Ulica, gdzie będzie możliwość zakupu osobliwych pamiątek, przechadzka po centrum miasta oraz wizyta w muzeum sztuki kontrowersyjnej japońskiej Yaoi Kusama, najwybitniejszej artystki japońskiej i najdroższej malarki na świecie. Artystka zwana „Królową kropek” choruje na schizofrenie i tworzy przebywając w szpitalu psychiatrycznym. Po południu transfer do Tokio i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tokio.

12.03 Dzień 12. Tokio Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od wizyty w tokijskim ratuszu Tokyo Metropolitan Building skąd roztacza się wspaniały widok japońskiej stolicy. Stąd przejedziemy metrem do 70 hektarowego parku z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji, który otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa. Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej słynna aleja Omotesando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Przejazd do Shinjuku , gdzie zjemy obiad i udamy się na spacer po tajemniczych zakamarkach części rozrywkowej dzielnicy Kabukichicho. Nocleg w Tokio.

13.03 Dzień 13 Tokio Rano po wykwaterowaniu z hotelu udamy się na eksplorację starego miasta w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, i przejdziemy przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Następnie przejedziemy metrem na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są najświeższe owoce morza w Tokio oraz unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie okazja spróbowania ostryg na surowo, japońskiego omletu o posmaku tuńczyka, szaszłyków ze słynnej japońskiej wołowiny oraz oczywiście doskonałego sushi. Dzień zakończymy na ultranowoczenej wyspie Odaiba, skąd wieczorem przejdziemy na lotnisko. Wylot do Polski.

14.03 Dzień 14. Przylot do Polski

Warunki

Składowe ceny

01.03.2025 - 14.03.2025: 12400 PLN

Cena zawiera

 •    transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
 •    przejazdy shinkansenem) oraz klimatyzowanymi autobusami a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
 •    wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
 •    wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 •    zakwaterowanie w hotelach 3* oraz w lokalnych hotelach typu ryokan;
 •    opiekę lokalnych przewodników (z grupą podczas pobytu w Japonii każdego dnia są 2 osoby –
 •    w tym przewodnik;
 •    ubezpieczenie;
 •    składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • wydatków natury osobistej
 • przelotu bezpośredniego na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa (cena 4850PLN/os)

Dodatkowe informacje

Zaliczka: 5000 PLN.

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 USD.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake… Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Marzec to początek japońskiej wiosny ze średnimi temparaturami w miastach między 10 a 15 st C. To początek sezonu turystycznego, kiedy jeszcze nie ma tak wielu turystów. Na południowych wyspach zaczyna się już słynne kwitnienie wiśnie.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje