Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Dzikie Indie

tel: 
534 636 131
email: 

Dzikie Indie

14 dni 11500 zł
 • 02.12.2024 - 15.12.2024
Wycieczki do Indii
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawy. Przelot do Delhi przez port tranzytowy.

Dzień 2. Delhi - Rajkot - Sasan Gir 

Przyjazd do Nowego Delhi i przesiadka na lot do Rajkot. Przyjazd na lotnisko w Rajkot i podróż do Sasan Gir - jedynego schronienia Azjatyckich lwów na świecie. Zameldowanie w hotelu po krótkim odpoczynku. Wieczór na relaks. Kolacja i nocleg w Gir National Park.

Nocleg: Kavish Gir Lion Resort lub podobny

Dzień 3. Gir National Park

Tego dnia rano wyruszymy na dwa safari w Gir National Park: poranne (od 06:00 do 09:00) oraz wieczorne (od 15:00 do 18:00). Takie rozłożenie sprawia, że mamy spore szanse na spotkanie jak największej ilości zwierząt bytujących w tym parku – a jest ich sporo! Rezerwat Sasan Gir to bowiem jedyne miejsce na świecie poza Afryką, gdzie można zobaczyć lwy w ich naturalnym środowisku. Ponadto okolica jest domem także dla wielu mniejszych zwierząt i ptaków. W Gir spotkać można indyjskie jelenie, sambara, sarny, niebieskie byki, czterorogi (Chow Singha) oraz długowłosego langura. Gir to także jedno z głównych siedlisk pantery (lamparta). Wśród wielu gatunków ptaków w okolicy zobaczyć za to można m.in. lokalne odmiany sokołów i orłów orazwiele innych. Po emocjonującym dniu kolacja i nocleg na terenie Gir National Park.

Nocleg: Kavish Gir Lion Resort lub podobny

Dzień 4. Sasan Gir – Bajana

Dziś rano, po krótkim odpoczynku i śniadaniu, wybieramy się do Bajana i solniska Little Runn of Kutch, które zajmuje ponad 5000 km² i odgrywa niezwykle ważną rolę w okolicznym życiu i gospodarce. W okolicy tej znajduje się także nasz cel - Rezerwat Dzikich Osłów, który jest prawdopodobnie największym rezerwatem tego typu w Indiach. Jest to jedyne miejsce, gdzie osły mogą swobodnie spacerować. Rezerwat ten bogaty jest takżew innych przedstawiceli fauny - także gazele indyjskie, szakale, pustynne lisy, indyjskie wilki i ponad 75 000 gniazd ptaków. Poza zwierzętami, ogromną atrakcją są tu także obiekty związane z produkcją soli – w końcu okolica to de facto pustynia solna. Będzie także okazja, aby podejrzeć życie dwóch plemion zamieszkujących Little Rann of Kutch: Banjara i Rabari, znane przez swoją sztukę, kolorowe stroje i biżuterię.

Nocleg: Royal Safari Camp lub podobny

Dzień 5. Bajana

Dziś rano po krótkim odpoczynku i śniadaniu udajemy się na Jeep Safari w Little Rann of Kutch, aby „zaplować” naszymi oczami na niektóre z gatunków ptaków i indyjskich dzikich osłów. Spotykamy też pracujących ciężko Agariyas – czyli farmerów solnych.

Nocleg: Royal Safari Camp lub podobny

Dzień 6. Bajana – Ahmedabad

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Ahmedabadzie i przelot do Nagpur. Następnie transfer do Pench, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem pierwsze spotkanie z Pench National Park czyli najbardziej znanym parkiem narodowym – spacer po jego strefie buforowej. Pench jest najbardziej znanym z Narodowych Parków Indyjskich, głównie ze względu na swoją populację majestatycznego tygrysa bengalskiego, który przyciąga tu rzesze turystów zainteresowanych tym niezwykłym drapieżnikiem.

Nocleg w Pench Jungle Camp lub podobnym

Dzień 7. Pench

Tego dnia znów ruszymy na safari (wczesnym rankiem, koło 6:00), ale tym razem w poszukiwaniu tygrysa bengalskiego, ale też hieny czy czarnej pantery. Po safari powrót do ośrodka na obiad i odrobinę odpoczynku. Późnym popołudniem kolejny wypad do parku, aby poobserwować i poszukać jednego z ponad 30 występujących tu gatunków ssaków!

Nocleg w Pench Jungle Camp lub podobnym

Dzień 8. Pench – Nagpur

Po śniadaniu wymeldowanie i transfer do Nagpur. Tam zwiedzimy położony na wzgórzu fort Ramtek i znajdujący się w nim kompleks świątyń poświęconych Ramie i Lakszmie. Niektóre z obecnych tu obiektów, na przykład posągi Trivikrama i Varaha Mandapa datowane są na aż na II wiek naszej ery! Fakultatywnie – możliwość odwiedzenia Mansar – stanowiska archeologicznego pokazujące pozostałości po niegdysiejszym szlaku handlowym. Następnie zwiedzanie nowoczesnej Świątyni Pałacu Smoka w Kamptee, która wzniesiona została w 1999 roku is tanowi ciekawy przykład współczesnej architektury buddyjskiej. Ponadto w Nagpurze zobaczymy: Zero Mile Stone Pillar, Centralne Muzeum w Nagpurze, Stupę Deeksha Bhoomi, Katedrę Wszystkich Świętych (drugi co do wielkości i najstarszy kościół katolicki w Nagpurze). Nocleg w Nagpur.

Nocleg: Hotel Tuli Imperial lub podobny

Dzień 9. Nagpur – Guwahati – Manas

Transfer na lotnisko i lot do Guwahati. Następnie przejazd do Parku Narodowego Manas i nocleg.

Nocleg: Pugmark Wildlife lub podobny

Dzień 10. Park Narodowy Manas

Po śniadaniu odwiedziny w głównej części parku znanego głównie z mnogości występujących tu gatunków ptactwa. Podejrzeć można tu przy odrobinie szczęścia: czaple białobrzuche, dziborożce wielkie, ślepowrony orientalne i wiele, wiele innych. Są tu też endemiczne gatunki ssaków – jednorogie nosorożce czy leopardy plamiste. Nocleg w Manas.

Nocleg: Pugmark Wildlife lub podobny

Dzień 11. Manas – Kaziranga

Wczesnym rankiem odbdzie się safari na słoniach. Następnie śniadanie i transfer do Parku Narodowego Kaziranga, znajdującego się na liście dziedzictwa UNESCO.

Nocleg: The Borgos lub podobny

Dzień 12. Kaziranga

Wczesnym rankiem pierwsza część safari – tradycyjna wyprawa na słoniach.Powrót na śniadanie, a następnie typowe safari w jeepach. Nocleg w Kaziranga.

Nocleg: The Borgos lub podobny

Dzień 13. Kaziranga – Ghuwahati

Poranny transfer do Ghuwahati. Lot do Delhi, następnie przerwa tranzytowa. Lot powrotny do Polski.

Dzień 14. Warszawa

Przylot do Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

02.12.2024 - 15.12.2024: 11500 PLN

Cena zawiera

 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • posiłki: 11 śniadań, 8 lunchy i 11 obiadów
 • transfery klimatyzowanym busem na wyłączność
 • opłaty drogowe, zezwolenia międzystanowe, parkingi itp.
 • wstępy i pozwolenia do Parków Narodowych jak w programie
 • ubezpieczenie
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Delhi – Warszawa (ok.3000-4000 PLN/os)
 • przelotów lokalnych
 • wejść do muzeów i zabytków
 • wydatków osobistych
 • zwyczajowych napiwków

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje