Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Pustynnym szlakiem po krainie Nabatejczyków - Arabia Saudyjska ze szczyptą Jordanii

tel: 
534 636 131
email: 

Pustynnym szlakiem po krainie Nabatejczyków - Arabia Saudyjska ze szczyptą Jordanii

Jordania
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie (Okęcie) a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Aqabie.

Dzień 2. Plażowanie, nurkowanie

Popołudniem udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (pływając lub nurkując), a pozostali oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował - to może być Wasz pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie powrót do hotelu.

Dzień 3. Al Tayeb Al-Ism - Pustynia Hisma

Po śniadaniu przejazd na granicę Arabią Saudyjską. Podróż do Al Tayeb Al-Ism – niezwykłej, granitowej formacji skalnej znajdującej się nad Morzem Czerwonym. Miejsce to nazywane jest to jednym z przyrodniczych cudów Arabii Saudyjskiej, Następnie ruszamy na Pustynię Hisma. Zasadnicza część Jibal Hisma położona jest pomiędzy majestatycznym Jebel Al-Lawz na zachodzie a równiną otaczającą miasto Tabuk na wschodzie. W tym przypadku „Jibal” oznacza „mrowie gór”a konkretnie mnóstwo formacji skalnych rozciągających się na setkach kilometrów kwadratowych, z których każda ma oryginalny kształt. Późnym popołudniem wycieczka jeepami na pustynię, połączona z podglądaniem zachodu słońca. Nocleg w pustynnym obozowisku.

Dzień 4. Wadi Al-Disah

Z rana przejazd do Wadi Al-Disah - jest jednej z najsłynniejszych dolin w Królestwie i jednej z najważniejszych przyrodniczych atrakcji regionu położonej około 300 km od Magny. Nazwa oznacza dolinę palm, ale można tu spotkam inne gatunki takie jak drzewa cytrusowe oraz roślinność typową dla oaz. Kontrast dla zielonej doliny stanowią krwistoczerwone góry. W samej dolinie znajduje się również obszar zwany Błękitnym Okiem, którego woda słynie z przejrzystości i czystości. Nocleg w Alula.

Dzień 5. Hegra

Królestwo nabatejskie kojarzy się przede wszystkim z Petrą. Ale w Arabii Saudyjskiej nie brakuje miejsc związanych z tym antycznym ludem. Stanowisko archeologiczne w Hegra (al-Hijr / Madā ͐ w Ṣāliḥ) jest pierwszym obiektem wpisanym na listę światowego dziedzictwa w Arabii Saudyjskiej. Jest też największym zachowanym przykładem cywilizacji Nabatejczyków na południe od Petry. Znajdują się tu dobrze zachowane monumentalne grobowce z ozdobnymi fasadami, pochodzące z okresu od I wieku prze do I wieku naszej ery. Al-Hijr jest wyjątkowym świadectwem cywilizacji Nabatejczyków – mamy tu ponad 111 monumentalnych grobowców, które są wybitnym przykładem osiągnięć architektonicznych i wiedzy hydraulicznej Nabatejczyków.

Dzień 6. Hegra – Aqaba – transfer na lotnisko

Przejazd przez tereny Arabii Saudyjskiej do Jordanii. Zakwaterowanie i czas na odświeżenie. Pożegnalna kolacja w Aqabie i w przejazd na lotnisko, powrót do kraju.

Dzień 7. Powrót do Polski

Lądowanie w Warszawie.

Warunki

Cena zawiera

- noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 3 noce na pustyni w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
- pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą taki posiadać aby legalnie przebywać w kraju);
- opiekę miejscowego przewodnika jordańskiego (zgodnie z prawem jordańskim) oraz saudyjskiego;
- wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy – 12 (grupy 8-9 osób) lub 20 osobowy (grupy powyżej 10 osób);
- codziennie 2 posiłki (śniadania + obiad lub kolacja zależnie od programu)
- wyżej wymieniony program;
- ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wizy do Arabii Saudyjskiej i wstępów do obiektów (200 USD);
- przelotu na trasie Warszawa Okęcie – Aqaba -Warszawa Okęcie;
- posiłków, poza wymienionymi w programie;
- zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD).

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 550 PLN.

UWAGA!
Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (liczymy od daty powrotu).


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Bliski Wschód to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niesamowitych krajobrazów! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody słońca na pustyni oraz chcą zobaczyć, do niedawna niedostępną Arabię Saudyjską.

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego. Nasza przygoda odbywać będzie się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 16 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i arabskie klimaty. W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z najpiękniejszych raf świata.

Zaś w niedostępnej do niedawna Arabii Saudyjskiej odkryjemy monumentalne pozostałości po kulturze nabetańskiej, ale także piękno zróżnicowanej natury - zielone oazy kontrastujące z czerwonymi skałami i pustyniami. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać arabską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy. Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami!


DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?
- kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia.
- przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
- możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy
- unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii i Arabii Saudyjskiej
- wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
- nocleg na pustyni

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje