Oferta - Sri Lanka - naturalnie piękna

tel: 
22 299 27 52
email: 

Sri Lanka - naturalnie piękna

Sri Lanka
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawy (opcjonalnie z Krakowa) w godzinach popołudniowych. Lot z jedną przesiadką (Qatar lub Emirates) do największego miasta Sri Lanki – Kolombo.

Dzień 2. Przylot do Kolombo

Przylot na Sri Lankę w godzinach przedpołudniowych. Czeka nas kilkugodzinne zwiedzanie Kolombo a następnie transfer do Galle.

Dzień 3. Kolonialne Galle i Yala Jeep Safari

Od rana zwiedzamy Galle tuc-tucami. To urocze, kolonialne miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Najbardziej charakterystycznym miejscem w Galle jest wysunięty w morze XVII- wieczny fort będący reliktem z czasów europejskiej kolonizacji. Ciche uliczki i kolonialna architektura miasteczka sprawiają wrażenie obcowania w zupełnie innym miejscu. Galle jest niepodobne do pozostałych miast Sri Lanki charakteryzujących się zgiełkiem i chaosem.

Popołudniu jedziemy do miejscowości Yala na Safari w Yala National Park. Ogólnie na stosunkowo małej obszarowo Sri Lance (o powierzchni równej naszych dwóch największych województw), znajduje się aż 26 parków narodowych które zajmuję około 8% powierzchni kraju. Park Narodowy Yala jest domem dla 44 gatunków ssaków i aż 215 gatunków ptaków. Najbardziej charakterystyczne dla safari w Yala są lamparty przy czym czasem trudno je zauważyć. Z pewnością nie zabraknie słoni, krokodyli błotnych, bawołów wodnych, dzikich świń, makaków, pawi indyjskich czy choćby kura cejlońskiego będącego symbolem Sri Lanki.

Dzień 4. Diyaluma Falls, Nine Arch Bridge i Little Adam's Peak 

W drodze do Ella zatrzymamy się aby podziwiać wodospad Diyaluma Falls. Liczący 220m wysokości jest drugim najwyższym wodospadem na Sri Lance. W dalszej części odwiedzimy kamienny Nine Arch Bridge zwanym inaczej „Mostem na Niebie”. Ten otoczony dżunglą most jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów na Sri Lance. Codziennie turyści zjawiają się tam aby podziwiać przejeżdżający pociąg (kursuje 5 razy dziennie). Kolejną atrakcją tego dnia będzie wejście na Little Adam's Peak - punkt widokowy położony na wysokości 1141m.n.p.m. Łatwa wspinaczka zajmuje 30-40min. Finalnie tego dnia dotrzemy do naszego przecudnie usytuowanego górskiego resortu.

Dzień 5. Transfer na wschodnie wybrzeże.

Po śniadaniu czeka nas ok. czterogodzinny transfer do Passikudah. Ze względu na występujące na Sri Lance monsuny, warto odwiedzić wschodnie wybrzeże w okresie od maja do października. Popołudnie możemy spędzić na piaszczystej plaży, w resorcie lub np. wybrać się do lokalnego SPA.

Dzień 6. Dzień wolny w Passikudah

Passikudah jest znana z dwukilometrowej plaży o złotym piasku i krystalicznie czystej wodzie. Ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na spędzenie dnia wolnego. Poza relaksem na samym piasku, czy w wodzie, okoliczne plaże z pewnością docenią fani fotografii.

Dzień 7. Zwiedzanie historycznej Polonnaruwy i Rock Cave Temple

Po śniadaniu czeka nas wizyta w starożytnym mieście Polonnaruwa, która była drugą stolicą Sri Lanki, zbudowaną w XI i XII wieku naszej ery (wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, Gal Viharaya, w których można zobaczyć 4 wspaniałe, wyrzeźbione w skale posągi Buddy w „pionowej”, „siedzącej” i „leżącej” pozycji. Całość wygląda naprawdę imponująco. Dodatkowo zobaczymy salę audiencji, łaźnie, posąg króla Parakramabahu i Parakrama Samudraya – jezioro zbudowane przez króla Parakramabahu Wielkiego.

Przejeżdżamy do Dambully – małej mieściny słynącej z świątyni Rock Cave. Na obiekt składa się pięć niewielkich, naturalnych jaskiń w których panuje przyjemny chłodek. Podziwiać tam można ponad 150 statuetek Buddy oraz różnorodne malowidła o intensywnych barwach.

Dzień 8. Zachwycająca Sigiriya i Hiriwadunna

Po śniadaniu jedziemy odwiedzić imponującą Sigirię uważaną przez wielu za najwspanialej położoną twierdzę świata. Sigiriya, zwaną jest też fortecą w chmurach oraz lwią fortecą, z uwagi na posągi lwów, które stały przy wejściu. Twierdza powstała prawdopodobnie w V w.n.e.. Otoczona jest przez potrójną fosę wznosi się wysokiej skale. Na jej szczycie, na wysokości 180m odnajdziemy pozostałości pałacu i ogrodów, wśród których znajdował się m.in. basen. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać freski, które przetrwały do naszych czasów.

W drugiej części dnia udamy się na zwiedzanie wioski Hiriwadunna. Podczas tej wycieczki, będziemy mieli okazję odwiedzić lokalny dom i ugasić pragnienie filiżanką herbaty, napoju ziołowego lub orzeźwiającego napoju kokosowego. Wyjazd zakończymy autentycznym daniem z ryżu i curry, świeżo przygotowanym w chatce z błota przez miejscową rodzinę.

Dzień 9. Pidurangala Rock, Matale Spice Garden i Kandy

Po śniadaniu udajemy się na Pidurangala Rock. To oddalona o ok. 1km „siostra” Lwiej Skały którą odwiedzaliśmy dnia poprzedniego. U podnóża góry znajduje się świątynia buddyjska a wejście na szczyt skały zajmie nam około 45 minut. Ze szczytu Pidurangala Rock rozpościera się cudowna panorama na okoliczne lasy, dżungle i Sigirię.

Zatrzymamy się w Matale Spice Garden, gdzie poznamy bogatą historię lankijskich przypraw i tajniki tamtejszych plantacji.

Tego dnia dotrzemy do Kandy, górskiej stolicy Sri Lanki, ostatniego miejsca oporu przed okupacją brytyjską. Wieczorem będziemy jeszcze świadkami tradycyjnych tańców lankijskich.

Dzień 10. Świątynia Świętego Zęba Buddy w Kandy

Kandy jest pięknie położone wśród wzgórz i zieleni, a jego centrum stanowi duże, sztuczne jezioro. Największą atrakcję tego miasta jest Świątynia Świętego Zęba Buddy, która uważana jest za najważniejszą buddyjską budowlę sakralną na Sri Lance i jest głównym celem pielgrzymkowym dla tutejszych wiernych.

W dalszej części dnia czekać nas jeszcze będzie m.in. wycieczka po okolicy Kandy.

Dzień 11. Ambuluwawa Tower i przejazd do Negombo.

Tego dnia czeka nas transfer na zachodnie wybrzeże do hotelu przy samej plaży. Po drodze odwiedzimy jeszcze Ambuluwawa Tower – 48-metrową wieżę położoną na szczycie wzgórza o tej samej nazwie. Ambuluwawa otoczona jest ze wszystkich stron przez malownicze wzniesienia pokryte lasami deszczowymi. Sama wieża jest niezwykle charakterystyczna i posiada niepowtarzalny kształt. Na szczyt prowadzą strome schody zwężające się niemal z każdym stopniem przez co mijanie się w górnej części wieży jest dość niebezpieczne. Późnym popołudniem zajeżdżamy do Negombo gdzie będziemy mieli szansę zrelaksować się na plaży lub w hotelu.

Dzień 12. Negombo i nocny wylot.

Przed nami dzień wolny który możemy spędzić na plaży, wybrać się do spa lub pozwiedzać miasto. Mamy zapewnione późne wykwaterowanie (do godz. 23:00) dlatego w spokoju możemy przygotować się do wylotu ok. 3 rano dnia kolejnego.

Dzień 13. Powrót do Polski

Wylot w nocy i powrót do kraju około południa.

Warunki

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2-os. (dostępne również pokoje 3-os);
 • śniadania;
 • przejazdy klimatyzowanym busem;
 • opiekę pilota z Polski;
 • opiekę lokalnych, licencjonowanych przewodników;
 • lokalne powitanie z upominkiem;
 • ubezpieczenie;

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

a także poniższe atrakcje:

 • wycieczkę po mieście Kolombo
 • zwiedzanie Galle Tuk Tuk’iem;
 • 4x4 Jeep safari w Parku Narodowym Yala;
 • wejście na wodospad Diyaluma;
 • trekking na Little Adam’s Peak;
 • zwiedzania historycznej Polonnaruwy;
 • zwiedzanie świątyni w jaskiniach w Dambulla (Rock Cave Temple);
 • zwiedzanie wioski Hiriwaduna;
 • trekking na Pidurandala Rock;
 • wejście do Świątyni Świętego Zęba Buddy;
 • wycieczkę po mieście Kandy;
 • pokaz lokalnego tańca;
 • pejście na Wieżę Ambuluwawa.

Cena nie zawiera

 • przelotu samolotem na trasie Warszawa–Kolombo–Warszawa (lot z 1 przesiadką)
 • posiłków poza śniadaniami;
 • napiwków;
 • wejście na Sigirię (30 USD);
 • wizy lankijskiej (35 USD);

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 1500 PLN.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza na naturalnie piękną Sri Lankę.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że dana wycieczka ma w programie obszar m.in. Sri Lanki wschodniej czyli tej części, którą ze względu na charakter klimatu warto odwiedzić od maja do października. Jeśli ktoś chciałby połączyć zwiedzanie bogatej kulturowo Sri Lanki z plażowaniem to jest to idealna oferta.

W trakcie 13-dniowej wyprawy będzie okazja poznać Sri Lankę od wielu stron, zarówno historycznej i kulturowej, jak również przyrodniczej. Dni pełne różnych aktywności będziemy przeplatać z tymi przeznaczonymi na błogi wypoczynek.

Program jest bardzo urozmaicony - zawitamy zarówno do największych miast na wyspie (Kolombo, Kandy, Galle), jak również cudnych obszarów natury aby poznać faunę i florę Sri Lanki. Odwiedzimy m.in. Park Narodowy Yala, gdzie znajdują schronienie dzikie zwierzęta. Wybierzemy się tam na popołudniowe safari w poszukiwaniu słoni i lampartów.

Na naszej trasie zobaczymy też najważniejsze świątynie i zabytki. Obowiązkowym punktem będzie Galle, które pozwoli poznać bliżej barwną historię Sri Lanki. W Kandy udamy się do Świątyni Świętego Zęba Buddy – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego dla tutejszych buddystów. Odwiedzimy też plantację przypraw oraz wioskę Hiriwadunna aby poznać tamtejsze tradycje. Nie zabraknie prezentacji lokalnego stylu życia i pokazu tradycyjnych tańców lankijskich. Będzie zarówno aktywnie i z dawką adrenaliny – w planie mamy kilka prostszych tras trekkingowych, wejście na imponującą Sigirię oraz jedyną w swoim rodzaju wieżę Ambuluwawa Tower, jak również błogo i spokojnie podczas relaksu na rajskich plażach w Pasikudah i Negombo.

Sri Lanka to idealne miejsce na wycieczkę z naszym biurem. Zróżnicowane krajobrazy, rajskie plaże, ciekawa kultura, pyszne jedzenie i sympatyczni mieszkańcy to przepis na udane wakacje!

Mamy wieloletnie doświadczenie w organizacji i prowadzeniu wycieczek w Azji. Będziemy podróżować klimatyzowanym busem w kameralnej grupie (do 14os) wraz z polskim pilotem i lokalnym przewodnikiem. Podczas wyjazdu proponujemy zakwaterowanie w miejscach o najwyższej jakości – zwykle 4- i 5-gwiazdkowych obiektach, w pokojach dwuosobowych. Zdaj się na nas i nasze doświadczenie i zapisz się już dziś!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje