Oferta - Jordania dla aktywnych (ang)

tel: 
537 975 995
email: 

AKTYWNIE

Jordania dla aktywnych (ang)

8 dni 3500 zł
 • 12.10.2023 - 19.10.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Uwaga! wyjazd odbywa się bez pilota polskojęzycznego.

Dzień 1. Przylot do Jordanii

Wylot z lotniska Warszawa-Modlin, a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i opuszczenie terenu lotniska. Następnie zwiedzanie miasta. Na początek udamy się do dawnej cytadeli (twierdzy) - Rabat Ammon. Dalej ruszamy do Madaby, tam zwiedzanie tego miasta mozaik, unikatowego w swej historii. Zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej znajdujące się na terenie Parku Archeologicznego. Przejazd do hotelu w Ammanie*.

Dzień 2. Amman-Wadi Al Mujib-Akaba

Śniadanie, a następnie transfer do Wadi Al Mujib, jednego z mniej znanych, ale niezmiernie ciekawych miejsc dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Tutaj przygodową trasą (jeśli poziom wód nie jest zbyt wysoki) udamy się na kanioning, czyli połączenie trekkingu, pływania oraz wspinaczki skalnej (nie potrzeba "skałkowego" doświadczenia). Niezwykłe widoki w połączeniu ze sporą dawką adrenaliny gwarantowane! Następnie transfer do Akaby. Nad Morze Czerwone dotrzemy wieczorem, zakwaterowanie w Akabie i nocne wyjście na miasto.

Dzień 3. Plażowanie, nurkowanie i Pustynia Wadi Rum

Z rana udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (pływając lub nurkując), a pozostali oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował - to może być Wasz pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy - Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Nocleg w namiotach dwuosobowych na Wadi Rum.

Dzień 4. Wadi Rum-Mała Petra

Poranek przywita nas wschodem słońca (dla chętnych przejażdżka na wielbłądzie), a następnie po śniadaniu wykwaterowanie i udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii - bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Mała Petra. Tam spacer po zakamarkach antycznej historii połączony z zachodem słońca. Zakwaterowanie przy Małej Petrze.

Dzień 5. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km. Następnie udamy się do Rezerwatu Biosfery Dana. Na trasie przystanki widokowe - niezwykłe Góry Edom. Wieczorem przejazd do Rezerwatu Biosfery Dana, zakwaterowanie w Dana.

Dzień 6. Wadi Ghuweir

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej część Rezerwatu Biosfery Dana – Wadi Ghuweir. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Dalej transfer do Ammanu. Wieczorne wyjście, aby poznać nocne uroki jordańskiej stolicy. 

Dzień 7. Amman-Jerash-Morze Martwe-Amman

Z samego rana jedziemy do niezwykłego Jerash (starożytna Geraza, miasta wchodzącego w skład Dekapolis) jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Z Jerash przejazd nad Morze Martwe, gdzie spędzimy ostatnie godziny relaksując się nad Morzem Martwym. Przejazd do Ammanu.

Dzień 8. Amman-Madaba-lotnisko

Transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

12.10.2023 - 19.10.2023: 3500 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** oraz **** (pokoje dwuosobowe) oraz 2 noce na pustyni w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą taki posiadać aby legalnie przebywać w kraju);
 • opiekę miejscowego przewodnika jordańskiego (zgodnie z prawem jordańskim);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiadokolacja;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • przelotu na trasie Warszawa-Amman-Warszawa*
 • posiłków, poza wymienionymi w programie;
 • wstępu do Wadi Mujib (ok. 35 USD);
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD).

* W razie wysokich cen biletów z Warszawy - możliwy przelot z/do Budapesztu, zazwyczaj ceny na tej trasie są korzystniejsze. W takim wypadku możliwość pokrycia przez organizatora kosztu parkingu.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 4-6 osób

W przypadku braku drugiej osoby do pokoju, konieczna będzie dopłata 600 PLN za pokój 1-osobowy.

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (liczymy od daty powrotu).

Impreza przeznaczona jest raczej dla uczestników pełnoletnich, osoby poniżej 18 roku życia nie są wpuszczane na teren Wadi Mujib.

Podane ceny biletów lotniczych są orientacyjne, ostatecznie cena biletów zgodna jest z dniem wpłaty za bilety lotnicze.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody slońca na pustyni oraz... kanioning. 

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 6 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynie Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać będziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświęcone Duszarze, ale także niezwykły Wodospad Lwów, podążając dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowcach. Plus spora dawka adrenaliny w Wąwozie Al Mudjib – specjalnie wybieramy takie terminy, aby można było przejść kanionem, przez który płynie zdradliwa woda (w okresie tutejszej zimy).

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • nocleg na pustyni

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje