Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Nepal i Bhutan - himalajskie krainy szczęśliwości

tel: 
534 636 131
email: 

Nepal i Bhutan - himalajskie krainy szczęśliwości

15 dni 15645 zł
 • 12.10.2024 - 26.10.2024
Wyprawy
Trekking Himalaje
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot Warszawa-Katmandu.

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Katmandu przez port tranzytowy.

Dzień 2. Przylot do Katmandu (1400 m n.p.m.)

Przybycie na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan, następnie transfer do hotelu. Tam drink powitalny i krótkie omówienie nadchodzącego programu. Nocleg.

Dzień 3. Patan Durbar Square, Swayambhunath, Boudhanath (UNESCO)

Podróż po Nepalu rozpoczniemy od zwiedzania miejsc dziedzictwa UNESCO – placu Patan Durbar, stupy Swayambhunath (świątynia małp) i stupy Boudhanath. Stupy mają tu znaczenie religijne i kulturowe dla tybetańskiej formy buddyzmu. Odwiedzimy również muzeum, starożytne dziedzińce i zaułki Patanu, gdzie spotkamy lokalnych artystów, malujących bogów i boginie na płótnie. Przejazd na nocleg.

Dzień 4. Przejazd do Pokhary

Po pysznym śniadaniu pojedziemy w kierunku północno-zachodnim, do miasta Pokhara. Miasto leży u podnóża łańcucha Annapurna w pobliżu malowniczych jezior, jaskiń i wodospadów. Ake już sama droga na miejsce będzie niesamowicie wyjątkowym przeżyciem dzięki widokom – zobaczymy potężną rzekę z silnymi prądami, mnóstwo malowniczej zieleni po obu stronach drogi oraz tereny gęsto zabudowane wioskami.

Dzień 5. Przejazd do Światowej Pagody Pokoju, zwiedzanie Pokhary

Tego dnia pojedziemy do położonej na szczycie wzgórza Światowej Pagody Pokoju, gdzie będziemy się modlić o pokój i pomyślność dla wszystkich. Następnie wybierzemy się na wycieczkę do wodospadu Devi, który tryska ze wzgórz a znika w jaskini. Potem przejdziemy się przez jaskinię Gupteshwor złożoną z osadów wapiennych. Późnym wieczorem odbędziemy rejs łódką po spokojnym jeziorze Phewa.

Dzień 6. Przejazd do Chitwan

Tego dnia wyruszymy na południowe równiny, w kierunku Chitwan, co zajmie nam około 5-6 godzin. Następnie odetchniemy podczas powitalnego poczęstunku. Odkryjemy kulturę, styl życia i religię rdzennej ludności Tharu podczas wycieczki po wiosce. Wieczór będzie pouczającym doświadczeniem, ponieważ nasz przewodnik-przyrodnik przybliży nam florę i faunę Parku Narodowego Chitwan.

Dzień 7. Safari w Chitwan

Rano obudzi nas śpiew ptaków. Tego dnia będziemy eksplorować dżunglę Parku Narodowego Chitwan, tropiąc nosorożce z miejscowym przyrodnikiem. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli rzucić okiem na nieuchwytnego tygrysa bengalskiego. Następnie weźmiemy udział w rejsie rzeką Rapti, podczas którego będziemy mogli obserwować egzotyczne gatunki wodne rezydujące wzdłuż rzeki, a wszystko to z pięknym widokiem na podnóże Himalajów. Wieczorem pokaz tańca etnicznego w wykonaniu ludu Tharu.

Dzień 8. Przejazd do Katmandu

Rankiem ostatnie chwile w górach, następnie po śniadaniu przejazd do Katmandu (co zajmie około 7-8 godzin). W czasie podróży miniemy strome wzgórza porośnięte gęstymi lasami i bujną roślinnością, położone wzdłuż rzeki Trishuli. Po dotarciu do celu wolny wieczór. Nocleg.

Dzień 9. Przelot do Paro, przejazd do Thimpu

Transfer na lotnisko. Przylot do Paro, około godzinny przejazd do Thimphu - stolicy Bhutanu. Po drodze wizyta w XIV-wiecznej świątyni Tachog Lhakhang. Po zameldowaniu się w hotelu odwiedzimy Park Kuenselphodrang, aby zobaczyć wysoki na 169 stóp posąg Buddy i Thimphu Tashichheo Dzong - buddyjski klasztor i fortecę.

Dzień 10. Przejazd do Punakha

Tego dnia czeka nas przejazd przez przełęcz DochuLa (3140 m) z widokiem na szczyty Himalajów. Odwiedzimy Druk Wangyal Lhakhang, Punakha Dzong i wybierzemy się na wycieczkę do świątyni płodności Chhimi Lhakhang. Punakha było stolicą Bhutanu od 1637 do 1907 roku i ma duże znaczenie kulturowe oraz historyczne. Jako, że powoli będziemy kierowac się w dół, roślinność zmieni się z subalpejskiej na subtropikalną. Po drodze zatrzymamy się na lunch w wiosce Metsina.

Dzień 11. Przejazd do Paro

Tego dnia trasa obejmuje przejazd z Thimphu do Paro i zwiedzanie kilku atrakcji po drodze, w tym tradycyjnej fabryki papieru czerpanego, National Memorial Chorten, Rinpung Dzong i klasztoru Kyichu Lhakhang. Skosztujemy tradycyjnej kuchni z lokalną rodziną i skorzystamy z leczniczej kąpieli z gorącymi kamieniami.

Dzień 12. Wycieczka do Tiger Nest

Paro to religijna i mityczna dolina w Bhutanie, ze słynnym klasztorem Taktsang. Znany również jako Tygrysie Gniazdo, umiejscowiony jest na granitowym klifie około 800 m nad doliną. Legenda głosi, że Guru Rinpocze medytował w Taktsang po przylocie do Paro na tygrysicy. Wędrówka do klasztoru trwa około 2,5 godziny, po drodze zaś zatrzymamy się w kawiarni ze wspaniałym widokiem na klasztor. Podróż powrotna zajmuje mniej niż 1,5 godziny.

Dzień 13. Przelot do Katmandu, zwiedzanie Bhakatapur

Rano polecimy do Katmandu. Bedziemy kontynuować podróż w kierunku najstarszego miasta w Nepalu – Bhaktapur. Wzbogacone lokalnym folklorem, mitami, starożytnymi szlakami handlowymi, świątyniami i dziedzińcami - miasto jest repliką otwartego muzeum średniowiecznej sztuki i architektury. Zobaczymy też produkcję ceramiki na Bhaktapur Durbar Square i odwiedzimy pałacowe dziedzińce. Następnie pojedziemy z powrotem do Katmandu.

Dzień 14. Przelot z Katmandu do Warszawy

Wylot z Katmandu do Warszawy.

Dzień 15. Przylot na lotnisko w Warszawie

Warunki

Składowe ceny

12.10.2024 - 26.10.2024: 15645 PLN

Cena zawiera

 • opiekę pilota z j. polskim przez cały czas trwania programu;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

W Nepalu:

 • transport prywatnym pojazdem z klimatyzacją;
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych w standardzie 3*;
 • śniadania oraz 2 obiady i kolację w Chitwan;
 • przewodników lokalnych z j. angielskim;
 • opiekę przewodnika przyrodnika w czasie pobytu w Chitwan;
 • 1-godzinny rejs łodzią po jeziorze Phewa;
 • opłaty za park narodowy;
 • podatki lokalne;
 • wszystkie transfery lotniskowe;
 • wszystkie wstępy zgodnie z programem;
 • zwiedzanie zgodnie z planem;

W Bhutanie:

 • prywatne transfery wg powyższego programu busem z klimatyzacją;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach w 2-osobowych;
 • śniadania; obiady w wybranych lokalnych restauracjach oraz kolacje w restauracjach hotelowych/turystycznych;
 • podatki lokalne; 
 • jednorazową opłatę wizową (40 USD/os.);
 • lokalnego przewodnika z j. angielskim;
 • opłaty licencyjne i podatki rządowe;
 • opłaty za zwiedzanie i wstępy zgodnie z planem wycieczki;
 • wszystkie wycieczki krajoznawcze i transfery zgodnie z planem podróży;
 • butelkę wody mineralnej na osobę/dzień w pojeździe

Cena nie zawiera

 • opłat za międzynarodowe bilety lotnicze na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa oraz Katmandu-Paro-Katmandu. Koszt biletów wynosi ok. 5000-6000 PLN;
 • opłaty za wizę nepalską (30 USD);
 • posiłków poza wymienionymi;
 • wydatków osobistych;
 • napiwków.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Ten niezwykły program daje szansę podziwiania kultur i cudów natury dwóch himalajskich krajów podczas jednej podróży. Do tego krótka wędrówka do klasztoru Taktsang w Bhutanie (znanego również jako Tygrysie Gniazdo) zapewni niesamowite wrażenia.

Wycieczka trwa 13 dni i zaczyna się od zwiedzania miejsc dziedzictwa kulturowego w Dolinie Katmandu, następnie eksploracji Himalajów w pięknym mieście Pokhara i safari w dżungli w Chitwan, przed lotem do Paro w Bhutanie. W Bhutanie będziemy mieli okazję odwiedzić trzy duże miasta: Thimpu, Paro i Punakha. Podczas podróży zwiedzimy liczne twierdze, świątynie, klasztory oraz wybierzemy się na wędrówkę do magicznego klasztoru Taktsang.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje