Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Mistyczny Nepal

tel: 
534 636 131
email: 

Mistyczny Nepal

13 dni 5900 zł
 • 01.03.2025 - 13.03.2025
Wyprawy
Trekking Himalaje
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Katmandu z przesiadką. 

Dzień 2. Przylot do Katmandu (1400 m n.p.m.)

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan w Katmandu transfer do hotelu. Tam drink powitalny i omówienie programu. Nocleg.

Dzień 3. Patan Durbar Square, Swayambhunath, Boudhanath (UNESCO)

Podróż po Nepalu rozpoczniemy od zwiedzenia miejsc wpisanych na listę UNESCO – placu Patan Durbar, stupy Swayambhunath (świątynia małp) czy stupy Boudhanath. Stupy mają tu znaczenie religijne i kulturowe dla tybetańskiej formy buddyzmu. Odwiedzimy również muzeum, starożytne dziedzińce i zaułki Patanu, gdzie spotkamy lokalnych artystów, malujących bogów i boginie na płótnie. Przejazd na nocleg.

Przejazdy: 1-2 godz. / spacery: 1-2 godz.

Dzień 4. Khawa, wędrówka do Namo Buddha

Tego dnia skupimy się na duchowości, mistycyzmie i naturze, szczególnie gdy znajdziemy się w małej górskiej stacji Dhulikhel. Tutaj natura będzie na wyciągnięcie ręki, podczas wędrówek przez dziewicze krajobrazy w kierunku klasztoru Namo Buddha – buddyjskiego miejsca pielgrzymek, słynącego również z uprawy ryżu, musztardy i prosa. Zwiedzanie klasztoru, możliwość rozmowy z mnichami, które pozwolą poznać i zrozumieć ich styl życia. Nocleg w klasztorze.

Przejazdy: 2-3 godz. / spacery: 1-2 godz.

Dzień 5. Przejazd do Bhaktapur Durbar Square

Kontynuujemy podróż w kierunku najstarszego miasta w Nepalu – Bhaktapur. To miejsce pełne lokalnego folkloru, starożytnych szlaków handlowych i świątyń. Jest swego rodzaju otwartym muzeum średniowiecznej architektury i sztuki. Na placu znajduje się wielu lokalnych wytwórców ceramiki, można tu podziwiać ich pracę. Wieczorem powrót do noclegu.

Przejazdy: 2-3 godz. / spacery: 1-2 godz. 

Dzień 6. Bandipur

Tego dnia opuszczamy stolicę kraju i kierujemy się w stronę Banipur. Po drodze odwiedzimy malutką wioskę Newari, znajdującą się w malowniczym położeniu – na szczycie wzgórza. To miejsce z niezwykłą historią, ciekawą architekturą, ale też z wieloma jaskiniami i cudownymi krajobrazami. Wieczorem wybierzemy się na spacer pełen pięknych widoków, być może uda nam się poznać lokalnych mieszkańców i poznać ich codzienne życie. Jeśli pogoda pozwoli, czeka nas magiczny zachód słońca nad pasmem Himalajów. Nocleg.

Przejazdy: 4-5 godz.

Dzień 7. Jaskinie w Bandipur–Pokhara i rejs po jeziorze Phewa

Po śniadaniu czeka nas mała dawka adrenaliny – ruszamy eksplorować lokalne jaskinie! Dalej przejazd w kierunku Pokhary, miasta położonego u stóp Annapurny, pełnego jezior, jaskiń i wodospadów. Wieczorem czas na rejs łodzią po spokojnym, majestatycznym jeziorze Phewa. Nocleg.

Przejazdy: 4-5 godz. / spacery: 1-2 godz. 

Dzień 8. Hemja-Astam

Przejazd do Hemja. Tego dnia założymy wygodne buty – czas na 3-godzinną wędrówkę do wioski Astam. Droga prowadzi przez lasy, wioski i pola uprawne. Po dotarciu na szczyt wioski, czekać nas będzie niesamowity widok panoramiczny na wieczorny krajobraz Annapurny.

Przejazdy: 1-2 godz. / spacery: 3-4 godz.

Dzień 9. Wędrówka do Dhampus

Po pysznym ekologicznym śniadaniu ruszamy na kolejną wędrówkę – tym razem do Dhampus. I podobnie jak poprzedniego dnia, trasa będzie przebiegać przez dziewicze lasy, będziemy bardzo blisko natury. Po kilku godzinach ostatecznie docieramy do wioski rdzennych Gurungów. Wieczorem wybierzemy się na spacer po wiosce, obserwując lokalne życie. Czas na relaks i skosztowanie tradycyjnej kuchni nepalskiej. Nocleg.

Spacery: 4-5 godz.

Dzień 10. Australian Base Camp

Dzisiejsza podróż prowadzi do podnóża Annapurny. Wybierzemy się w 3-4 godzinną wędrówkę do Australian Base Camp – to malownicze miejsce, z którego będziemy mieli widok m.in. na Annapurna South, Fishtail, szczyt Tukuche czy górę Dhaulagiri. Z Australian Base Camp zejdziemy do Kande, dalej powrót do Pokhary. Nocleg.

Przejazdy: 1-2 godz. / spacery: 4-5 godz. 

Dzień 11. Przejazd do Katmandu

Rankiem ostatnie spojrzenie na góry, następnie po śniadaniu przejazd do Katmandu (ok. 7-8 godz.). W czasie podróży mijamy strome wzgórza porośnięte gęstymi lasami i bujną roślinnością, wzdłuż rzeki Trishuli. Po dotarciu do Katmandu wolny wieczór. Nocleg.

Przejazdy: 7-8 godz. 

Dzień 12. Wylot z Katmandu

Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot z Nepalu.

Dzień 13. Powrót do Polski

Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych jego punktów może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

01.03.2025 - 13.03.2025: 5900 PLN

Cena zawiera

 • Wszystkie przejazdy na miejscu zgodnie z programem;
 • zakwaterowanie w hotelach 2* i 3* w pokojach 2-osobowych;
 • wyżywienie (10 śniadań, 3 kolacje i 2 lunche);
 • opiekę przewodnika anglojęzycznego przez cały czas trwania wyjazdu;
 • lokalnych przewodników;
 • wstępy zawarte w programie;
 • wszystkie opłaty za usługi w programie;
 • godzinny rejs łodzią po jeziorze Phewa;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Przelotów międzynarodowych;
 • wizy do Nepalu (30 USD/os.);
 • atrakcji i usług niewymienionych w programie;
 • zwyczajowych napiwków;
 • wydatków własnych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd zaprojektowany specjalnie, aby umożliwić Ci kulturową eksplorację Nepalu, zanurzenie się w życiu klasztornym oraz malownicze spacery przez dziewiczą przyrodę. Poznamy również lokalny styl życia mieszkańców Himalajów i zachwycimy oszałamiającymi widokami na pasmo górskie Annapurna. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje