Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Algieria - od wybrzeża przez kaniony Sahary do Tuaregów

tel: 
730313269
email: 

Algieria - od wybrzeża przez kaniony Sahary do Tuaregów

11 dni 5500 zł
 • 18.10.2024 - 28.10.2024
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Zanim udamy się na południe kraju, do krainy Tuaregów, spędzimy dwa dni na północy, w stolicy kraju nad morzem śródziemnym a dwa kolejne w dolinie Mzabu. Pierwszy dzień spędzimy w stolicy - Algierze. Drugiego dnia czeka nas spotkanie z historią, czyli rzymskie ruiny w Tipazie. Potem czeka nas wizyta u Mozabitów w mieście o tradycyjnej architekturze - Ghardai.

Dzień 1. Przelot do Algierii 18/10

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Algieru, stolicy Algierii, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie transfer na nocleg.

Dzień 2. Zwiedzanie Algieru 19/10

W pierwszej kolejności udamy się na spacer ulicami Algieru. W planie na dzisiaj pomnik męczenników z polskim akcentem, spacer po starym mieście, Casbah, jardin d'essai, czyli ogrodzie botanicznym, Wielka Poczta (Grande Poste), Djamaâ El-Djazaïr - nowy, wielki meczet i bazylikę rzymskokatolicką.Wieczorem obejrzymy pomnik męczenników z polskim akcentem, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Zwiedzanie Tipazy 20/10

Po śniadaniu jedziemy do miejscowości Tipaza nad Morzem Śródziemny, gdzie zwiedzamy ruiny starożytnego miasta z czasów Fenicjan i Rzymian, malowniczo położonego na skarpie nad brzegiem morza, wpisanego na listę UNESCO. W Tipazie znajduje się również pamiątkowa stela francuskiego pisarza Alberta Camus, autora DżumyPo południu dwie opcje do wyboru: plażowanie albo dalsze zwiedzanie ruin i lokalnego muzeum. W drodze powrotnej do Algieru zobaczymy 'grobowiec chrześcianki' czyli Królewski Mauzoleum Mauretanii, o kształcie okrągłej piramidy w Sidi Rached. Przejazd na lotnisko w Algierze i wylot do Ghardai w centum kraju. Nocleg w hotelu w Ghardai.

Dzień 3. Zwiedzanie Ghardai 21/10

Rano spacer po mieście oraz po lokalnym targu, czyli suku. Po południu wziedzamy souk czyli starą dzielnicę Beni Isguen i targ aukcyjny. Nocleg w hotelu.

Dzień 4. Zwiedzanie Ghardai 22/10

Rano Mauzoleum Sidi Brahima w dzielnicy El Etteuf. Spacer po palmiarni z tradycjnym systemem nawadniającym. Wylot do Algieru, w Algierze presiadka na lot do Djanet w południowo-wschodniej Algierii.

Dzień 5. Kierunek Sahara! 23/10

Przylot do Djanet, nocleg na biwaku na pustyni. Możliwy nocleg w hotelu za dopłatą. Po śniadaniu załatwimy formalności wstępu do Parku Narodowego Tassili Najjer, po czym wyjeżdżamy terenowymi samochodami i jedziemy wzdłuż wydm Erg Admer, chodzimy po skałach w rejonie Timras, a następnie zwiedzamy grotę i kanion Imuruden. Nocleg na biwaku w okolicy Imuruden.

Dzień 6. Tilelline, Tikabauin i Tuia 24/10

Przez naturalne korytarze skalne docieramy do Tilleline. Oglądamy prehistoryczne malowidła naskalne w Tedjleh Ekrar. Po południu zbliżamy się do ostrych skał w Tikabauin. Następnie kierujemy się w stronę oczka wodnego Tuia. Pod wieczór przez malownicze wąwozy docieramy na biwak. 

Dzień 7. Kanion Esendilene, Dider i Tin Taghert 25/10

Docieramy do kanionu Esendilene, w którym znajdują się zaostrzone skały, klify, tamaryszki, palmy oraz oczka wodne. Spotykamy tam również nomadów, więc możem zobaczyć jak wygląda tradycyjne życie Tuaregów. Potem przez dolinę Tin Taharadjele kierujemy się do Dider. W Dider oglądamy prehistoryczne ryciny na szarej skale. Pod wieczór zwiedzamy prehistoryczne stanowisko Tin Taghert. Biwak.

Dzień 8. Oaza Ihrir 26/10

Rano wyjeżdżamy do oazy Ihrir. Zwiedzamy gaj palmowy, piękne oczka wodne i wodospady. Nocleg na campingu w Ihrir.

Dzień 9. Djanet i Tegharghart 27/10

Wracamy do Djanet. Oglądamy najbardziej znaną prehistoryczną rycinę - "płaczącą krowę" w Tegharghart. Po południu wracamy do miasta. Ostatni wieczór spędzamy na pustyni. Przejazd na lotnisko i wylot do Algieru.

Dzień 10. Powrót do Polski 28/10

Rano przylot na lotnisko w Algierze i lot powrotny do Polski z przesiadką. 

Warunki

Składowe ceny

18.10.2024 - 28.10.2024: 5500 PLN

Cena zawiera

 • Pełne wyżywienie (śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje);
 • przeloty wewnętrzne
 • noclegi na biwaku pod namiotem lub gołym niebem;
 • przewodnika tuareskiego;
 • polskojęzycznego pilota;
 • przejazdy samochodami terenowymi na miejscu;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • Przelotu na trasie Polska-Algieria-Polska (z przesiadką);
 • opłaty wizowej (350 PLN);
 • przelotu na trasie Algier-Djanet-Algier;
 • wydatków własnych.

Opcjonalnie:

 • nocleg w hotelu pierwszej i nocy (Djanet).

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje