Zorientowani od 2013 roku

Oferta - FOTOwyprawa - Perły Islandii

tel: 
533 833 485
email: 

FOTOwyprawa - Perły Islandii

Islandia
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1 PRZYLOT

Wylot z jednego z portów lotniczych w Polsce i przelot do Keflaviku. Transfer busem do hotelu.

DZIEŃ 2 SNAEFELLSNES

Naszą przygodę z Islandią rozpoczniemy od przejazdu na północno-zachodni półwysep Snaefellsnes, na którym będziemy podziwiać pola lawowe, malownicze klify, wodospady, słynną górę Kirkjufell (dla fanów Gry o Tron i nie tylko) i być może wylegujące się na kamienistej plaży foki. We wrześniu mamy również szansę obserwować zorze polarne, więc kto wie jak zakończy się ten wieczór…

DZIEŃ 3 GEJZERY I GORĄCE ŹRÓDŁA

Po śniadaniu kierujemy się w stronę Złotej Pętli. Zobaczymy m.in. słynny islandzki gejzer – Strókkur oraz jeden z większych wodospadów – Gullfoss. Po obiedzie zapraszamy na wprowadzenie do fotografowania zórz polarnych oraz fotografii krajobrazowej. Wieczorem będziemy mogli zrelaksować się w islandzkim hot pocie (rodzaj jacuzzi).

DZIEŃ 4 GJAIN I HAIFOSS

Tego dnia odwiedzimy dwie elfowe krainy – pierwsza to dolina Gjain, w której płynie niezliczona ilość rzeczek, tworzących jeszcze więcej wodospadów. Drugą natomiast krainą jest kanion siostrzanych wodospadów o wysokości około 125 metrów. Poczucie niesamowitej wielkości oraz przestrzeni tego miejsca pozostanie z nami do końca dnia.

DZIEŃ 5 LANDMANNALAUGAR

Zapewne wielu z was słyszało o islandzkich kolorowych górach, i nie zagłębiając się w brzmienie nazwy tam właśnie dotrzemy dnia piątego. Napisać, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju to jak nie napisać nic. Paleta barw, kształty i różnorodność minerałów jakie występują na tym terenie jest niepowtarzalna w skali światowej. Temu miejscu poświęcimy zdecydowanie cały dzień, kończąc go relaksując się w naturalnym gorącym źródle.

DZIEŃ 6 ISLANDZKIE WODOSPADY I SZPONY CZAROWNICY

Tego dnia postaramy się odwiedzić wszystkie najpiękniejsze wodospady południowego wybrzeża m.in. Seljalandsfoss, Skógafoss, będzie także wodospadowa niespodzianka omijana przez niewtajemniczonych. Skusimy się również na podejście do jęzora lodowcowego Sólheimajökull, by na końcu przejść się jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie (według National Geographic) Reynisfjara.

DZIEŃ 7 LAGUNA LODOWCOWA

Naszym celem podróży będzie spektakularna laguna lodowcowa Jökulsárlón, powstała w wyniku cofającego się największego, islandzkiego lodowca Vatnajökull oraz spacer po Diamentowej Plaży. Przy sprzyjającej pogodzie będzie również okazja do 45 minutowego trekkingu do jednego  z najpiękniejszych kanionów Islandii, którego nazwy nie wymieniamy, gdyż stanowi on tajemnicę wśród miejscowych.

DZIEŃ 8 VESTRAHORN

W przedostatni dzień naszej wyprawy wyruszymy w stronę jednej z najbardziej fotogenicznych gór jaką jest Vestrahorn, być może spotykając po drodze stado reniferów. Miejsce to jest istnym rajem dla fotografów, nie bez powodu jest to jedno z najczęściej fotografowanych lokalizacji w Islandii. W drodze powrotnej wskoczymy pod lodowiec do gorącego źródła.

DZIEŃ 9 POWRÓT

Zanim jednak wrócimy na lotnisko czeka nas kilka miejsc do odwiedzenia. Zatrzymamy się między innymi przy kanionie Fjardargljufur u podnóża wulkanu Laki. Oryginalne formacje skalne niektórzy z was mogą rozpoznać z filmu Gra o Tron.

Wylot późnym wieczorem.

 

Warunki

Cena zawiera

  • transport minivanem przez cały czas wyjazdu;
  • opiekę pilota;
  • warsztaty i plenery fotograficzne;
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia obiektywów serii Sigma ART;
  • zakwaterowanie w pensjonacie/hotelu i domu wakacyjnym (pokoje 2-osobowe z łazienką lub ewentualnie z łazienką na korytarzu)
  • 5 śniadań;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • posiłków poza śniadaniami;
  • wydatków własnych;
  • wstępów do basenów/łaźni;
  • wycieczki do jaskinii lodowej (ok. 600 PLN, płatne na miejscu)
  • biletu lotniczego.

Koszt biletu lotniczego z małym bagażem podręcznym, z Polski na Islandię to ok. 800 PLN.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg waha się od 200 do 400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg waha się między 400 a 500 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty). 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Zaliczka

2300 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

 Marzyłeś kiedyś o fantastycznych krajobrazach Islandii? Twoją pasją jest fotografia? Chciałabyś pokazać na swoich fotografiach niezwykłe piękno tej wyspy i jeżeli się uda hipnotyzujące zorze? Jeżeli tak, to ta wyprawa jest dla Ciebie.

Warsztaty fotograficzne na Islandii to wyjazd, w czasie którego postaramy się pokazać wam najciekawsze miejsca w południowej części wyspy i podpowiedzieć jak je sfotografować tak, żeby atrakcyjnie wyglądały na waszych zdjęciach.

Co bardzo ważne partnerem technologicznym wyjazdu jest: Sigma Foto Polska, która na czas trwania wyjazdu wypożyczy dla uczestników bez opłaty obiektywy serii Sigma ART!

Uczestnicy będą mogli również skorzystać z filtrów marki Marumi: ND oraz polaryzacyjnych. 

W czasie wyjazdu pomożemy wykonywać zarówno zdjęcia nocne jak i dzienne. Będzie część wykładowa oraz konsultacje. Pomożemy również optymalnie dobrać sprzęt do warunków, jak i celów fotograficznych w czasie całej wyprawy.

Być może pierwsze zdjęcia zorzy uda się zarejestrować jeszcze przed dotarciem na samą wyspę z okna samolotu. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup miejsca przy oknie pomożemy samodzielnie wykonać takie zdjęcie. 

Warsztaty przeznaczone są dla amatorów fotografii, a optymalnym sprzętem będą lustrzanki lub aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką. Poza aparatem potrzebny będzie również statyw oraz wężyk dający możliwość zaprogramowania czasów ekspozycji (o ile takiej funkcji nie ma Wasz aparat).

Prowadzący:

Wioleta Gorecka 

Od 15 lat mieszkanka Islandii, miłośniczka astrofotografii i przewodnik po zorzach polarnych. W pierwszy aparat zaopatrzyła się zaraz po przeprowadzce, aby móc fotografować zorze. Jej zdjęcia publikowane były na islandzkich portalach informacyjnych, gazetach oraz mediach promujących turystykę. Zdjęcia wielokrotnie wyróżniane były na stronach o tematyce astronomicznej takich jak choćby spaceweather.com. Jej zdjęcia znajdziesz na instagramowym koncie @wiola.gorecka

Michał Kałużny

Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto i video oraz edukacją z zakresu fotografii oraz astrofotografii. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba prowadzi blog i stronę Astrofotografia.pl. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 roku wraz z Piotrem Potępą prowadzi Bieszczadzkie Warsztat Astrofotografii Szlakiem Gwiazd.

Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia”, „Urania - Postępy Astronomii”, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.

Jego zdjęcia można oglądać między innymi na stronie astrofotografia.pl oraz profilu na fb o tej samej nazwie.

     

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje