Oferta - Lato w Japonii

tel: 
537 975 995
email: 

Lato w Japonii

Japonia
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Japonii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych, następnie przelot na trasie Warszawa-Tokio, z przesiadką w jednym z portów lotniczych. 

Dzień 2. Przylot do Tokio

Przylot do Tokio w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży. Nocleg w Tokio.

Dzień 3. Tokio

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od spaceru do najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji (otworzył on Japonię na świat po niemal 250-letnim okresie wojskowych rządów rodu Tokugawa). Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku – uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omotesando ("tokijskie Pola Elizejskie"), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów, typu Dior czy Louis Vuitton, zaprojektowanych przez czołowych projektantów japońskich (m.in. Sanaa, Tadao Ando, Jun Aoki, Toyo Ito). Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing Shibuya Crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”, przez które w godzinach szczytu na jednych światłach przechodzi ponad 1500 osób. Przy skrzyżowaniu znajduje się sławny pomnik Hachiko, wiernego psa i symbolu japońskiej lojalności, którego postać można sobie przybliżyć oglądając film pt. "Mój przyjaciel Hachiko" z 2009 roku.

Zwieńczeniem dnia będzie wjazd na punkt widokowy wieżowca Shibuya Scramble, znajdujący się na 47 piętrze oraz na punkt widokowy na jego dachu, tzn. Shibuya SKY – tam czeka na nas widok z lotu ptaka na Tokio nocą (jedyna nowoczesna platforma widokowa w Tokio na otwartym powietrzu; wstęp 2000 jenów od osoby).

* Wjazd fakultatywny na Shibuya SKY 2000 jenów.

Kolacja powitalna w Shinjuku. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio

Dzień 4. Tokio

Przejazd metrem na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są owoce morza oraz specjały japońskiej kuchni, takie jak doskonałe sushi (najświeższe w mieście), węgorze unagi grillowane po japońsku, ostrygi kaki na surowo, omlety tamagoyaki z tuńczyka i inne unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie także możliwość spróbowania słynnej (kontrowersyjnej ze względu na właściwości trujące) ryby fugu (rozdymka tygrysia), która niefachowo przyrządzona może spowodować nawet śmierć – choć na Tsukiji podawana jest ona przez licencjonowanych kucharzy i nie stwarza raczej zagrożenia życia. Odwiedzimy japońskie ogrody szoguna Hamarikyu z drapaczami chmur w tle, gdzie będzie okazja kontemplacji piękna japońskiej natury ukształtowanej i okiełznanej przez człowieka. Następnie przejedziemy metrem do najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Nocleg w Tokio.

* Wieczorem opcja wjazdu na wieżę Tokyo Skytree o wysokości 634 m, najwyższą wieżę telewizyjną na świecie (wstęp 3200 jenów od osoby) lub wizyta w japońskim klubie jazzowym.

Dzień 5. Fuji

Dziś oderwiemy się od tokijskiego szaleństwa oraz zgiełku i udamy się pod świętą górę Japończyków i symbol Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Fuji. Zwiedzanie rozpoczniemy od wspinaczki do Pagody Chureito, znajdującej się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Następnie podjedziemy nad Jezioro Kawaguchiko, będące drugim największym jeziorem powulkanicznym spośród Fuji Five Lakes. W porze lunchu wybierzemy się do Oshiniohakkai – wioski na liście UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Stąd udamy się nad największe powulkaniczne jezioro z Fuji Five Lakes – Jezioro Yamanakako. Jeżeli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai, skąd roztacza się pierwszorzędny widok na Fuji i jezioro Yamanakako.

* Fakultatywna opcja rejsu amfibią KABA Bus po jeziorze 2200 jenów od osoby.

Wieczorem relaks w gorących źródłach, zwanych onsen, u podnóża Fuji (wstęp 500-1500 jenów). Nocleg pod Fuji.

Dzień 6. Fuji-Kioto

Dziś udamy się superszybkim ekspresem shinkansen do Kioto, czyli jednego z najbardziej niezwykłych miast Nippon, w którym spędzimy w sumie 3 dni. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zakwaterowanie w hotelu. Wczesnym wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie po kolacji przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie niekiedy można spotkać gejsze z klientami. Nocleg w Kioto.

Dzień 7. Kioto

Rano udamy się do Złotego Pawilonu Kinkakuji, tzw. Świątyni w Ogrodzie Jeleni, która powstała w 1397 roku jako willa szoguna yoshimitsu ashikaga, i której dach pokryty jest szczerym złotem. W 1950 roku Kikakuji został podpalony przez psychicznie chorego młodego mnicha, który następnie próbował popełnić samobójstwo na wzgórzu Daimon-li. Wydarzenie to stało się motywem powieści „Złota pagoda” autorstwa Yuko Mishimy z 1956 roku. Ze Złotego Pawilonu przejdziemy do ogrodu kamiennego świątyni zen Ryoanji, gdzie w biały żwirek wkomponowano 15 kamieni ułożonych w ten sposób, że z dowolnego punktu obserwacyjnego przynajmniej jedna ze skał jest zawsze ukryta przed widzem.(możliwość wymiany tej świątyni na inną w zależności od lokalizacji hotelu).

Na szybki lunch (we własnym zakresie, ale z opieką przewodnika) udamy się na 400-letni targ NISHIKI, nazywanym „Kuchnią Kioto”, gdzie ponad 130 sklepików spożywczych i straganów oferuje unikalne przekąski. Po degustacji udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice Parku Maruyama, świątyń shinto Yasaka-jinja oraz buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez ani jednego gwoździa. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta, w którym znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami. Powrót do hotelu. Nocleg w Kioto.

Dzień 8. Kioto

Rano transfer koleją do dzielnicy Arashiyama, miejsca odpoczynku na łonie natury cesarzy i arystokracji od okresu Heian (794-1185), gdzie znajduje się słynny Las Bambusowy oraz pradawny most Togetsukyō (most przekraczającego księżyca). Przejdziemy do przylegającej do szlaku bambusowego ogrodu przy Tenryuji z 1339 roku, czyli Klasztoru Niebiańskiego Smoka – głównej świątyni gałęzi tenryū buddyzmu rinzai zen. Niezwykły ogród przy klasztorze, będący połączeniem żwirowego ogrodu zen oraz ogrodu spacerowego, przetrwał w postaci prawie nie zmienionej od XIV wieku, czyli od momentu, gdy założył go genialny artysta i projektant ogrodów Muso Soseki. Nocleg w Kioto.

* Fakultatywna opcja wspięcia się na górę małp, gdzie żyje ponad 100 dzikich japońskich makaków.

* Fakultatywna opcja wynajęcia rowerów (1500 jenów) i zwiedzanie ukrytych mistycznych świątyń oraz kwater samurajskich w Saga-Torimoto.

Dzień 9. Kioto-Nara

Wcześnie rano zbiórka i wyjazd do świątyni Fushimi Inari (nim jeszcze nadciągną tłumy turystów), jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie. Tutaj spacer około 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram torii. Następnie przejedziemy pociągiem do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu 57-metrowym posągiem Buddy, a także świątynię Todaiji-Nigatsudo (Sala Drugiego Miesiąca), która pochodzi z 752 roku i jest szczególnie związana z ceremonią Omizutori („czerpaniem wody”), o której sądzono, że została rozpoczęta w 760 roku jako skrucha dla Boddhisattvy Avalokiteshvary. W Nara na każdym kroku będą towarzyszyły nam półdzikie jelonki shika, których żyje w mieście ponad 1200 sztuk. Nocleg w Kioto.

Dzień 10. Okinawa-Naha

Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia polecimy do Naha na Okinawę, czyli na "japońskie Hawaje". Po zakwaterowaniu w hotelu wieczorem wybierzemy się do tawerny okinawskiej na kolację z osobliwymi przysmakami i być może odkryjemy tajemnice najdłużej żyjących Japończyków, czyli właśnie mieszkańców Okinawy. Nocleg w Naha.

Dzień 11. Okinawa-Tokashiki Rano popłyniemy promem lub szybszym wodolotem na wyspę Tokashiki – największą z wysp rajskiego Archipelagu Kerama, który swoim pięknem nie ustępuje Hawajom, ale jest wolny od masowej turystyki i daje prawdziwe ukojenie. W ten dzień czeka nas plażowanie, odpoczynek i pływanie z żółwiami morskimi na plaży przy hotelu. Nocleg na Tokashiki.

Dzień 12. Okinawa-Zamami Wczesnym rankiem udamy się lodzia z portu Aharen na wyspę Zamami i na rajską plażę Furuzami, która jest jedną z najpiękniejszych plaż w Japonii, jak również na świecie, gdzie przejrzystość wody dochodzi do 50 metrów w głąb oceanu! Czas na plażowanie i odpoczynek. Po powrocie relaks i obiadokolacja w porcie Aharen. Osada Aharen ma dwie przepiękne plaże oraz kilka małych restauracji z wyśmienitą kuchnią – podają prawdopodobnie najsmaczniejszy stek z tuńczyka w całej Japonii. Nocleg na Tokashiki


Dzień 13. Okinawa-Aka Rano po pływaniu z żółwiami morskimi wycieczka łodzią na wyspę Aka wraz z połączona wyspą Geruma, na których mieszkają liczne jelonki shika, które można zobaczyć nawet na plaży (ale są raczej dzikie w porównaniu z ich kuzynami z Nara). Na wyspie Aka znajduje się także idealna na snorkling światowej klasy plaża Nishibama, na której znajdziemy najwyżej pojedynczych turystów i możemy mieć cały raj na wyłączność. Po wysepkach będziemy poruszać się indywidualne pieszo lub wynajętymi rowerami.
* Fakultatywny snorkling – opłata na miejscu.
Nocleg na Tokashiki

Dzień 14. Okinawa-Tokio
Tego dnia rano również będziemy korzystać z uroków oceanu i popływamy z miejscowymi żółwiami na plaży Tokashiki, a po południu wybierzemy się na wycieczkę objazdową wynajętymi samochodami. Archipelag Kerama ma bardzo bolesną historię masowych samobójstw po kapitulacji Japonii 28 marca 1945 roku. Na rozkaz japońskiego rządu, w obawie przed nadejściem Amerykanów o famie groźnych zamorskich diabłów, 394 mieszkańców wysp dokonało samounicestwienia za pomocą dostarczonych przez armie cesarska granatów lub... zaostrzonych kijów bambusowych. Kilka osób uszło z życiem i nie zdążyło sobie odebrać życia, gdy okazało się, że nadchodzący amerykańscy chłopcy zamiast mordować i gwałcić rozdają... gumę do żucia i herbatniki. Odwiedzimy pomniki i groby ofiar wojny. Wieczorem promem wrócimy do Naha. Nocleg w Naha.


Dzień 15. Okinawa-Tokio
Rano po po śniadaniu (w zależności od godzin wylotu do Tokio) krótkie zwiedzanie Naha. Po południu lot do Tokio, a następnie wieczorny lot do Polski. Kolacja na lotnisku.


Dzień 16. Powrót do Polski
Przylot do Warszawy.
Powrót do hotelu.

* Fakultatywny snorkling – opłata na miejscu.

Warunki

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4*;
  • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami (bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji oraz do Kamakury), a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
  • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
  • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
  • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
  • lokalnych przewodników (japonista mieszkający w Japonii);
  • ubezpieczenie;
  • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

  • przelotu na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (z przesiadką);
  • wydatków osobistych.

Zaliczka

3000 PLN

Dodatkowe informacje

Kwota w jenach płatna jest na konto bankowe Organizatora do 16.06.2023 (po kursie NBP z dnia 16.06.2023).

 

W terminie 16-31.07.2023 proponujemy poniższe połączenia lotnicze (w cenie ok. 5000 PLN/os.):

EK 180 16 lipca Warszawa (WAW) 15:00 Dubaj (DXB) 22:45

EK 312 17 lipca Dubaj (DXB) 07:50 Tokio (Haneda) (HND) 22:35

EK 319 30 lipca Tokio (Narita) (NRT) 22:30 Dubaj (DXB) 04:10

EK 179 31 lipca Dubaj (DXB) 08:10 Warszawa (WAW) 12:15


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje