Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Japonia dla aktywnych: ponad chmurami Fuji

tel: 
537 975 995
email: 

Japonia dla aktywnych: ponad chmurami Fuji

Japonia
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dni 1-2. Przelot do Tokio

Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 12:00, następnie przelot na trasie Warszawa-Tokio (przesiadka w jednym z portów lotniczych, najpewniej bliskowschodnich).

Dzień 3. Tokio

Przejazd do centrum Tokio, gdzie zobaczymy między innym pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełen sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Powitalna kolacja w stylu okonomiyaki. Następnie transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży. Nocleg w hotelu (po drodze pod Fuji).

Dzień 4. Park Narodowy Fuji

Transfer vanami pod Fuji – Park Narodowy. W drodze odwiedzimy malowniczą Pagodę Chureito, z której rozciąga się piękny widok na Fuji. Zatrzymamy się w wiosce Oshinohakkai, znajdującej się na liście UNESCO – tutaj tradycyjne przekąski na lunch. Udamy się w rejs amfibią po największym z powulkanicznych jezior Fuji – Yamanakako. Nocleg w domkach z widokiem na Fuji.

Dzień 5. Fuji

Wspinaczka na Fuji (razem ok. 12-15 godzin; wyjazd 4:30 rano) dla chętnych. Druga grupa wjedzie samochodem na 5 stację (2305 m n.p.m.) i odbędzie spacer ponad chmurami. Dodatkowo możliwe inne atrakcje: wizyta w mrożącym krew w żyłach Lesie Samobójców, dla kontrastu kąpiel i plażowanie nad Jeziorem Saiko. Wieczorem grill po japońsku. Nocleg w domkach z widokiem na Fuji (w razie braku miejsc - w tradycyjnym hotelu ryokan).

Dzień 6. Okinawa

Rankiem transfer vanami na lotnisko Narita (3-4 godz.), następnie przelot do Naha (3 godz.). Po przylocie przejazd do hotelu. Po zakwaterowaniu i odświeżeniu spacer po kosmopolitycznej Alei Międzynarodowej, czyli Kokusai-dori z restauracjami, sklepami, barami i klubami nocnymi oraz kolacja w izakaya, czyli japońskiej tawernie z przystawkami lokalnej kuchni, opartej na owocach morza, gorzkim melonie goya i lokalnej wieprzowinie (np. golonce tibichi). Z ciekawostek szef kuchni poleca morskie winogrona oraz sashimi z... koźlęcia. Koniecznie w towarzystwie tradycyjnej wódki z Okinawy – awamori, powstałej w procesie destylacji długoziarnistego ryżu. Nocleg w hotelu w Naha.

Dzień 7. Okinawa: Naha

Naszą przygodę na Okinawie rozpoczniemy od poznania historii stolicy archipelagu Riukiu – 300-tysięcznego miasta Naha. Na początek przejazd kolejką na Zamek Shuri, dawną siedzibę władców niezależnego Królestwa Ryukyu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się na drugi kraniec miasta, do Peace Memorial Park, gdzie upamiętniono krwawą bitwę o Okinawę, która pochłonęła 200 tysięcy ludzi (w przeważającej liczbie składającą się z rdzennej ludności cywilnej). Park i muzeum znajdują się przy Klifie Samobójców nad oceanem, który stanowił ostatnią linię obrony Japończyków. Dzień w Naha zakończymy wizytą na rynku Makishi, gdzie być może odkryjemy tajemnicę długowieczności mieszkańców Okinawy – prefektury, w której Japończycy i tak już bijący światowe rekordy w tej dziedzinie, żyją najdłużej. Nocleg w hotelu w Naha.

Dzień 8. Okinawa

Wycieczkę zaczniemy od czwartego największego na świecie oceanarium Chiuraumi, w którym znajduje się ponad 26 tysięcy przedstawicieli fauny morskiej z ponad 800 gatunków. W drodze powrotnej odwiedzimy targ rolny w Nago, gdzie zapoznamy się z egzotycznymi warzywami, owocami i herbatami Okinawy (możliwość zakupow słynnej herbaty z kurkumy, guavy i hibiskusa). Odwiedzimy także plantację... ananasów. Po południu zajrzymy na malowniczy Przylądek Manzamo w Okinawa Kaigan Quasi-National Park. Nocleg w hotelu w Naha.

Dzień 9. Zamami

Na początek udamy się wodolotem na Zamami. Po dotarciu do portu czas na egzotyczne zakupy spożywcze na wieczornego grilla. Następnie przejazd autobusem na plażę Ama Beach (ok. 5 min) – rozbicie namiotów na polu campingowym i pływanie z gigantycznymi żółwiami morskimi w porze przypływu. Wieczorem grill przy plaży. Nocleg na Zamami pod namiotem.

Dzień 10. Zamami

Spacer na plażę Furuzamami Beach (ok 50-60 min), czas na plażowanie i snorkeling lub diving. Plaża Furuzamami to jedna z najpiękniejszych plaż Japonii, gdzie przejrzystość wody dochodzi do 50 metrów w głąb oceanu. Czas wolny i powrót autobusem. Wieczorem grill przy plaży. Nocleg na Zamami pod namiorem.

Dzień 11. Wyspa Aka 

Wycieczka łodzią na pobliską wyspę Aka (ok. 10-15 min) wraz z połączoną wyspą Geruma. Tutaj będziemy mieli szansę obserwować mieszkające na wyspach liczne jelonki shika, które można zobaczyć nawet na plaży, jednak są one raczej dzikie w porównaniu z ich kuzynami z Nara czy Miyajima. Na wyspie Aka znajduje się także idealna na snorkeling światowej klasy plaża Nishibama, na której znajdziemy najwyżej pojedynczych turystów i możemy mieć cały raj na wyłączność. Po wysepkach będziemy poruszać się indywidualne pieszo lub wynajętymi rowerami. Kolacja w miasteczku portowym Zamami. Nocleg na Zamami pod namiotem.

Dzień 12. Plażowanie-Naha-Tokio

Rano pożegnanie z oceanem i ostatnie plażowanie. Powrót promem na główną wysp Okinawa do Naha (2 godziny). Przelot do Tokio. Nocleg w hotelu w Tokio blisko lotniska. 

Dzień 13. Tokio

Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od przejazdu do ratusza Tokyo Metropolitan Building w dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Następnie przygoda z Harajuku: uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100 jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów, zakup pamiątek w Oriental Bazaar. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy słynny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Nocleg w Tokio blisko lotniska. 

Dzień 14. Nikko 

Całodzienny wyjazd do Nikko znajdującego się na liście UNESCO. Tutaj w w XVII wieku wzniesiono grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zobaczymy między innymi Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo. Popołudniu transfer do hotelu w Tokio blisko lotniska, nocleg.

Dzień 15. Powrót do Polski

Poranny transfer na lotnisko Tokio Narita i przelot do Polski, lądowanie w Warszawie.

Warunki

Cena zawiera

  • 13 noclegów w hotelach o standardzie 2* i 3* w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem; domek przy Fuji i pola namiotowe na Zamami;
  • śniadania i obiad/kolacja (2 posiłki w ciągu dnia);
  • opiekę polskojęzycznego pilota (przy grupie min. 10 osób) oraz polskiego przewodnika mieszkającego w Japonii od wielu lat, znającego język japoński;
  • transfery na miejscu: klimatyzowany bus/van na wyłączność w czasie wycieczki na Fuji, transport publiczny (metro, autobusy, tramwaje);
  • wstępy do obiektów;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
  • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż.

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (z przesiadką);
  • wydatków własnych (np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne);
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego (300 USD).

Zaliczka

3000 PLN

Dodatkowe informacje

W terminie 16-31.07.2023 proponujemy poniższy rozkład lotów, w cenie ok. 4800 PLN:

EK 180 16 lipca Warszawa(WAW) 15:00 - Dubaj(DXB) 22:45

EK 312 17 lipca Dubaj(DXB) 07:50 - Tokio (Haneda)(HND) 22:35

EK 319 30 lipca Tokio (Narita)(NRT) 22:30 - Dubaj(DXB) 04:10

EK 179 31 lipca Dubaj(DXB) 08:10 - Warszawa(WAW) 12:15

W terminie 30.07-14.08.2023 proponujemy poniższy rozkład lotów, w cenie ok. 5400 PLN:

EK 180 30 lipca Warszawa(WAW) 15:00 - Dubaj(DXB) 22:45

EK 312 31 lipca Dubaj(DXB) 07:50 - Tokio (Haneda)(HND) 22:35

EK 319 13 sierpnia Tokio (Narita)(NRT) 22:30 - Dubaj(DXB) 04:10

EK 179 14 sierpdnia Dubaj(DXB) 08:10 - Warszawa(WAW) 12:15


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Japonia latem? Oczywiście że tak!

Kraj kwitnącej wiśni i czerwieniejących klonów jest atrakcyjny przez cały rok. Trzeba go tylko dobrze znać i właściwie zaprojektować podróż, a z tym nie mamy problemów. Lipiec i sierpień to przede wszystkim bajkowa Okinawa z pięknymi piaszczystymi, pustymi plażami. Dokładnie poznamy ten tropikalny raj, poza znanymi atrakcjami zwiedzimy również wyspy archipelagu mniej utartym szlakiem. Plus nie możemy ominąć Tokio, gdzie liczba restauracji przewyższa normę warszawską kilkukrotnie. Co drugie auto i autobus to hybryda, porządek większy niż u mamy w mieszkaniu, beton atakuje z każdej strony, a jak znajdzimy skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake... Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje