Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Malownicze Lofoty - program rozszerzony

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Malownicze Lofoty - program rozszerzony

Norwegia
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Norwegii

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Bodø lub Narviku*, przejazd na miejsce zakwaterowania.

Dzień 2. Austvagoya

Tego dnia możliwe jest wejście na pierwszy z ikonicznych punktów widokowych na Lofotach - Floya. Kilkugodzinna, dość męcząca trasa. Za to na górze wspaniały widok, m.in. na Svolvaer rozłożony na wielu wyspach i wysepkach. Dla odważnych wejście na Djelvenporten – głaz uwięziony między dwoma skałami i wiszący nad przepaścią. Trochę adrenaliny i niesamowite zdjęcia!

Po południu pojedziemy do malowniczo położonej, rozłożonej na kilku wysepkach, miejscowości Henningsvaer. Spacer po miejscowości i pierwsze bliskie zetknięcie z nieodłącznym elementem lokalnego krajobrazu - suszącymi się rybami. Po spacerze czas na kolację przed udaniem się na nocleg.

Dzień 3. Austvagoya-Vestvagoya

Dzień zaczniemy od wizyty w Lofotenmuseum, gdzie będziemy mogli przekonać się jak ciężkie było kiedyś życie miejscowych rybaków. Możliwe też wejście do pobliskiego akwarium, gdzie można zobaczyć wiele gatunków ryb pływających w okolicznych wodach. Można też spojrzeć w oczy wydrom i fokom, które pływają w basenach na zewnątrz. Po muzeum staniemy na chwilę przy XIX wiecznej drewnianej katedrze, zbudowanej w stylu neogotyckim.

Tego dnia przed nami jeszcze jedna atrakcja, jaką jest wizyta w Lofotr - muzeum wikingów. W miejscu muzeum odkopano w latach 80. fundamenty największego domu z okresu Wikingów w całej Norwegii. Dom należał do jednego z najpotężniejszych wodzów północnej Norwegii. Tuż obok odkrytych fundamentów postawiono rekonstrukcję domu w skali 1:1.

Na koniec dnia pojedziemy na piękną plażę Haukland. Dla chętnych malowniczy spacer wzdłuż brzegów półwyspu do kolejnej plaży - Utakleiv.

Dzień 4. Moskenesoya

Tego dnia eksplorujemy chyba najbardziej widowiskową z dużych wysp Lofotów – Moskenesoję. Przed nami malownicza wędrówka w stronę Ryten, skąd roztacza się spektakularny widok na postrzępione szczyty, jeziora, fiordy oraz na niezwykłą plażę Kvalvika.

Po południu zatrzymamy sie też przy pięknej plaży Ramberg, której wody mają turkusowy odcień nadający jej nieco tropikalny wygląd. Odwiedzimy też uroczo położoną małą hutę szkła. Jej właściciele wyłamali się z tradycyjnego życia lokalnej społeczności i wybili się na niezależność, którą widać chociażby po architekturze ich domu. Na koniec przespacerujem się po jednej z najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii - Nusfjord, położonej u wylotu fiordu, wśród majestatycznych gór. Przyjrzymy się z bliska typowym domkom rybackim - rorbu, które obecnie wykorzystywane są jako baza noclegowa.

Dzień 5. Moskenesoya

Kolejny dzień na Lofotach to jedna z największych atrakcji archipelagu jaką jest wejście na Reinebringen. Po wdrapaniu się po dwóch tysiącach schodów czeka nas fantastyczna nagroda w postaci jednego z najpiękniejszych widoków świata. W dole zobaczymy niezwykłą miejscowość Reine, położoną na kilkunastu wysepkach, fiordy a w tle strzeliste góry.

Po zejściu na dół w nagrodę możemy zafundować sobie jedną z lokalnych specjalności: zupę rybną lub bacalao, danie na bazie warzyw i suszonego dorsza.

Po południu przespacerujemy się uliczkami Å, kolejnej bardzo dobrze zachowanej wioski rybackiej. Jeżeli będzie czas wejdziemy do jednego z dwóch lokalnych, bardzo ciekawych muzeów: muzeum sztokfisza lub muzeum morskiego.

Przed udaniem się na nocleg wybierzemy się jeszcze na spacer do wodospadów i dalej do jeziora Stuvdalvatnet.

Dzień 6. Forsfojorden i plaża Bunes

Tego dnia czeka nas całodniowa wycieczka kajakowo-piesza. Zaczniemy od ok, 2h spływu kajakowego z Reine aż do końca Forsfjordu. Po krótkim odpoczynku ruszymy szlakiem do plaży Bunes, jednej z najpiękniejszych plaż w Norwegii. Trekking nie powinien nam zająć więcej, niż godzinę, nie jest to wymagający szlak. Położona między strzelistym zboczami fiordów plaża robi niesamowite wrażenie i jest idealnym miejscem na piknik, więc warto zostać tam trochę dłużej. Chętni mogą spróbować kąpieli w morzu Norweskim, powyżej kręgu polarnego. Warto jednak zachować część sił na powrót.

Wieczorna przeprawa promowa do Bodø. Zakwaterowanie.

Dzień 7. Bodø*

Po śniadaniu mamy jeszcze kilka godzin na spacer po miasteczku. Popołudniowy przejazd na lotnisko i wylot w stronę Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

* W terminach 10.06-15.06.23 oraz 16.06-21.06.23 przelot i spotkanie z pilotem w Narwiku, wylot powrotny z Bodø (15.06.23 poranny).

Warunki

Cena zawiera

  • transport minibusem w Norwegii;
  • opiekę polskiego pilota;
  • 6 noclegów w domach wakacyjnych i/lub pensjonatach w pokojach 2-osobowych;
  • całodniowa wycieczka kajakowo-piesza;
  • ubezpieczenie turystyczne;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych;
  • wyżywienia (miejsca w których śpimy wyposażone są w kuchnię, zatem można samemu przyrządzić posiłek, po drodze odwiedzamy sklepy spożywcze). W razie dostępności śniadań na miejscu będą one dodatkowo płatne. Cena posiłku ok. 90-100 PLN;
  • wstępów do obiektów (ok. 200-300 PLN).

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformować Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd na przepiękne LOFOTY. Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie, uznawane za jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie, gdzie postrzępione strome szczyty górskie schodzą prosto do morza, a u ich podnóży leżą bajkowe wioski i miasteczka zamieszkałe przez zahartowanych, a jednocześnie ciepłych i pełnych uśmiechu ludzi.

Zaczynamy w Bodo lub Tromso, dokąd można dolecieć samolotem z Warszawy lub Gdańska, a następnie jedziemy naszym busikiem na północ, gdzie wjedziemy na prom, by zacząć eksplorować Lofoty ze wschodu. Następnie będziemy przesuwali się na zachód, aż dojedziemy do Å, miejscowości, gdzie kończy się asfaltowe droga. Na koniec czeka nas podróż promem z Sorvagen do Bodo, gdzie wsiądziemy do samolotu do Warszawy/Gdańska.

Podróżujemy w małej grupie, atmosfera zawsze jest bardzo dobra. Codziennie wyruszamy na kilkugodzinnne spacery/wędrówki po to, by nasycić nasze oczy przepieknymi widokami. Oprócz tego odwiedzamy wioski i miasteczka, robimy zakupy w lokalnych sklepach i kosztujemy lokalnych specjałów w małych knajpach. Wieczorem spędzamy czas w pięknie położynych domkach, spacerujemy, rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia. 

STOPIEŃ TRUDNOŚCI

W czasie wyjazdu mamy przed sobą kilka wędrówek, które wymagają pewnego stopnia sprawności. Wejście na Floya i Ryten jest dość wymagające i zajmuje ok. 3 godz. w obie strony, natomiast można dojść tylko do połowy drogi - to wystarczy by podziwiać nieziemskie widoki. Na Reinebringen właściwie pod sam szczyt prowadzą schody jednakże jest ich ponad 2 tysiące, więc może to być męczące. Być może w ogóle nie będziemy wchodzić na któryś ze szczytów jeżeli okaże się, że pogoda nie sprzyja i z góry i tak nic nie będzie widać. Ostateczną decyzję podejmie pilot po konsultacji z uczestnikami wyjazdu. Celem wyjazdu nie jest trekking sam w sobie jednak żeby podziwiać widoki, które widzimy na pocztówkach należy włożyć w to pewien wysiłek. Poza tym mamy na swojej trasie wiele miejsc, które takiego wysiłku nie wymagają :) Są to piękne plaże, punkty widokowe, muzea.

CO ZOBACZYMY?

Cudowne, niepowtarzalne widoki w czasie wędrówek na Ryten, Reinebringen, Svolvaer Floya i Festvagtind. Zależnie od pogody.

Urocze rybackie wioski jak Reine, Å czy Hamnoy

Dziewicze plaże m.in. Ramberg i Haukland

Nusfjord – muzeum morskie na świeżym powietrzu

Fiordy  a jakże by inaczej, w Norwegii!

I wiele, wiele więcej!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje