Oferta - Laponia - przez norweskie bezdroża

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Laponia - przez norweskie bezdroża

6 dni 5250 zł
  • 12.03.2023 - 17.03.2023
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot z Polski

Wieczorny przelot do Alty i przejazd do hotelu na nocleg. Będzie jeszcze chwila na spacer i pierwsza szansa na zorzowe pokazy na tle Altafjordu.

Dzień 2. Alta i Kautokeino

Pierwszy dzień w Norwegii to czas na zwiedzanie miasteczka i wizyta w Muzeum Alty. To tutaj odkryto naskalne rysunki sprzed ponad 6 tysięcy lat. Doskonale zachowane malowidła znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sama trasa zwiedzania to dwie pętle, krótsza i dłuższa, w zależności od warunków śniegowych udamy się jedną z nich, podziwiając wyryte w skałach obrazy. Podczas spaceru po Alcie zobaczymy jeszcze Nordlyskatedralen, czyli Katedrę Zorzy Polarnej, jeden z ciekawszych obiektów sakralnych w północnej Norwegii. 

Następnie ruszamy w drogę do Kautokeino, miasteczka będącego centrum kulturalnym ludu Saami.

Działa tam miejskie muzeum, w całości poświęcone kulturze i historii Saamów, chętni mogą udać się na zwiedzanie, bowiem w Kautokeino zostajemy na noc.

Dzień 3. i 4. Karasjok

Po śniadaniu udamy się na wizytę do Juhls Silver Gallery, unikatowej galerii prowadzonej przez Regine i Juhlsa, którzy założyli pierwszy w Finnmarku, działający od ponad 60 lat warsztat srebrnej biżuterii. Miejsce ma niesamowity klimat i pozwala poczuć bliski kontakt z norweską naturą, z której inspirację czerpią nasi gospodarze. 

Następnie czeka nas podróż busikiem przez norweską tundrę, w stronę fińskiej granicy. Kolejne dwie noce spędzimy w drewnianych chatkach, wybudowanych własnoręcznie przez Svena, właściciela psiej hodowli. To niesamowite, rodzinne miejsce oferuje wszystko co w północnej Norwegii najlepsze - kontakt z prawie dziewiczą naturą, wycieczki saniami zaprzęgniętymi w urocze i bardzo wytrzymałe husky, odwiedziny na farmie reniferów oraz szansę na wejrzenie w codzienne życie na północy. Wieczory będziemy mogli zakończyć wspólnym ogniskiem, wysłuchaniem lokalnych historii i tradycyjnego norweskiego śpiewu - joiku.

Dzień 5. Stabbursdalen i Sorrisniva

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę na północ. Czeka nas dość długi przejazd przez norweską dzicz z przystankiem na spacer po Parku Narodowym Stabbursdalen, w którym zobaczymy jak wygląda najdalej na północ wysunięty drzewostan, relikt epoki między zlodowaceniami. Po spacerze udamy się w dalszą podróż, którą zakończymy w Alcie, ale nim udamy się na nocleg odwiedzimy jeden z najciekawszych obiektów noclegowych w całej Europie, a na pewno w Norwegii. Sorrisniva, czyli hotel arktyczny to unikatowy zespół zwykłych budynków oraz igloo, w których można spędzić noc. My natomiast ograniczmy się do zwiedzenia wnętrz i skorzystamy z oferty barowej obiektu.

Dzień 6.

Poranny wylot do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

12.03.2023 - 17.03.2023: 5250 PLN

Cena zawiera

  • transport samochodem/busem przez cały czas wyjazdu;
  • zakwaterowanie w hotelach i drewnianych domkach (pokoje 2-osobowe, domki dla 4 osób);
  • 3 śniadania;
  • program aktywności;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • przelotu na trasie Polska-Alta-Polska*;
  • posiłków poza śniadaniami we wskazanych dniach;
  • wydatków własnych.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zabieramy Was w prawdziwy Winter Wonderland. Piękne zimowe krajobrazy norweskiej północy to widoki jak z pocztówek.

Obszar historycznego Finnmarku to poza oszałamiającymi widokami również kolebka kultury ludu Saami, z którą będziemy mieli szansę się zapoznać w wersji off the beaten track - zobaczymy miejsca, w które turyści (których i tak nie ma tu zbyt wielu) zaglądają rzadko albo wcale. W Muzeum Alty cofniemy się jeszcze dalej w przeszłość zwiedzając jaskinie i skałki z malowidłami i rytami sprzed ponad 6 tysięcy lat - jest to jedno z norweskich miejsc na liście UNESCO.

Odwiedzimy farmę reniferów, zobaczymy jak szkoli się małe husky, które później służą jako siła napędowa psich zaprzęgów, spróbujemy sił w jeździe na sparkach i wiele więcej. 

Dodatkowego smaczku wyprawie dodaje fakt, że jeśli pogoda dopisze, to zobaczymy pierwszy od końca listopada wschód Słońca. A nocami wciąż będą szanse na zorzowy pokaz.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje