Oferta - Laponia - przez norweskie bezdroża

tel: 
533 833 485
email: 

Laponia - przez norweskie bezdroża

6 dni 5950 zł
  • 19.03.2024 - 24.03.2024
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot z Polski

Wieczorny przelot do Alty i przejazd do hotelu na nocleg. Będzie jeszcze chwila na spacer i pierwsza szansa na zorzowe pokazy na tle Altafjordu.

Dzień 2. Alta i Kautokeino

Pierwszy dzień w Norwegii to czas na zwiedzanie miasteczka i wizyta w Muzeum Alty. To tutaj odkryto naskalne rysunki sprzed ponad 6 tysięcy lat. Doskonale zachowane malowidła znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sama trasa zwiedzania to dwie pętle, krótsza i dłuższa, w zależności od warunków śniegowych udamy się jedną z nich, podziwiając wyryte w skałach obrazy. Podczas spaceru po Alcie zobaczymy jeszcze Nordlyskatedralen, czyli Katedrę Zorzy Polarnej, jeden z ciekawszych obiektów sakralnych w północnej Norwegii. 

Następnie ruszamy w drogę do Kautokeino, miasteczka będącego centrum kulturalnym ludu Saami.

Działa tam miejskie muzeum, w całości poświęcone kulturze i historii Saamów, chętni mogą udać się na zwiedzanie, bowiem w Kautokeino zostajemy na noc.

Dzień 3. i 4. Karasjok

Po śniadaniu udamy się na wizytę do Juhls Silver Gallery, unikatowej galerii prowadzonej przez Regine i Juhlsa, którzy założyli pierwszy w Finnmarku, działający od ponad 60 lat warsztat srebrnej biżuterii. Miejsce ma niesamowity klimat i pozwala poczuć bliski kontakt z norweską naturą, z której inspirację czerpią nasi gospodarze. 

Następnie czeka nas podróż busikiem przez norweską tundrę, w stronę fińskiej granicy. Kolejne dwie noce spędzimy w drewnianych chatkach, wybudowanych własnoręcznie przez Svena, właściciela psiej hodowli. To niesamowite, rodzinne miejsce oferuje wszystko co w północnej Norwegii najlepsze - kontakt z prawie dziewiczą naturą, wycieczki saniami zaprzęgniętymi w urocze i bardzo wytrzymałe husky, odwiedziny na farmie reniferów oraz szansę na wejrzenie w codzienne życie na północy. Wieczory będziemy mogli zakończyć wspólnym ogniskiem, wysłuchaniem lokalnych historii i tradycyjnego norweskiego śpiewu - joiku.

Dzień 5. Stabbursdalen i Sorrisniva

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę na północ. Czeka nas dość długi przejazd przez norweską dzicz z przystankiem na spacer po Parku Narodowym Stabbursdalen, w którym zobaczymy jak wygląda najdalej na północ wysunięty drzewostan, relikt epoki między zlodowaceniami. Po spacerze udamy się w dalszą podróż, którą zakończymy w Alcie, ale nim udamy się na nocleg odwiedzimy jeden z najciekawszych obiektów noclegowych w całej Europie, a na pewno w Norwegii. Sorrisniva, czyli hotel arktyczny to unikatowy zespół zwykłych budynków oraz igloo, w których można spędzić noc. My natomiast ograniczmy się do zwiedzenia wnętrz i skorzystamy z oferty barowej obiektu.

Dzień 6.

Poranny wylot do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

19.03.2024 - 24.03.2024: 5950 PLN

Cena zawiera

  • transport samochodem/busem przez cały czas wyjazdu;
  • zakwaterowanie w hotelach i drewnianych domkach (pokoje 2-osobowe, domki dla 4 osób);
  • 3 śniadania;
  • program aktywności;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • przelotu na trasie Polska-Alta-Polska;
  • posiłków poza śniadaniami we wskazanych dniach;
  • wydatków własnych.

Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o wybranym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Zakupu biletów dokonuje biuro. Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie, na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt biletu lotniczego z małym bagażem podręcznym to ok. 1000/1200 PLN.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg waha się od 200 do 400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg waha się między 400 a 500 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty). 

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zabieramy Was w prawdziwy Winter Wonderland. Piękne zimowe krajobrazy norweskiej północy to widoki jak z pocztówek.

Obszar historycznego Finnmarku to poza oszałamiającymi widokami również kolebka kultury ludu Saami, z którą będziemy mieli szansę się zapoznać w wersji off the beaten track - zobaczymy miejsca, w które turyści (których i tak nie ma tu zbyt wielu) zaglądają rzadko albo wcale. W Muzeum Alty cofniemy się jeszcze dalej w przeszłość zwiedzając jaskinie i skałki z malowidłami i rytami sprzed ponad 6 tysięcy lat - jest to jedno z norweskich miejsc na liście UNESCO.

Odwiedzimy farmę reniferów, zobaczymy jak szkoli się małe husky, które później służą jako siła napędowa psich zaprzęgów, spróbujemy sił w jeździe na sparkach i wiele więcej. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje