Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Wyspy Owcze i Islandia

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Wyspy Owcze i Islandia

11 dni 8900 zł
 • 10.08.2024 - 20.08.2024
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Wycieczki na Wyspy Owcze
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na Wyspy Owcze, wyspa Vagar

Po przylocie na Wyspy Owcze przejedziemy na zachód wyspy Vagar by przespacerować się na spektakularny punkt widokowy Traelanipa, po drodze mijając największe jezioro Wysp Owczych - Sorvagsvatn. Tego dnia zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną, wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako "palec kobiecego trolla". Oczywiście opowiemy sobie dlaczego. Następnie przejedziemy do naszego uroczego domku, gdzie spędzimy kilka kolejnych dni. Po drodze przystaniemy w sklepie spożywczym by zrobić niezbędne zakupy.

Dzień 2. Wyspy północne

Naszą podróż tego dnia rozpoczniemy od niezwykle fotogenicznego cypla Vidareidi – to najdalej wysunięta na północ zamieszkała część Wysp Owczych. Odwiedzimy miejscowy kościółek oraz podejdziemy na okoliczne wzgórze, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Następnie z miejscowości Klaksvik, wciśniętej między dwa fiordy, popłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. W Klaksvik, jeśli starczy czasu, możemy zakupić piwo w lokalnym browarze – Foroya Bjor.
Na Kalsoy udamy się na przyjemną wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur ze spektakularną scenerią. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy posągu pół kobiety, pół foki, za którego powstaniem kryje się niezwykła historia.

Dzień 3. Wycieczka na Mykines

Całodniowa wycieczka na praktycznie niezamieszkałą wyspę Mykines. Na wyspę dostaniemy się łodzią a następnie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę, w trakcie której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy oraz liczne gatunki ptaków na czele z maskonurami, które upodobały sobie trudno dostępne miejsca nad samym brzegiem morza. Powrót  po południu na wyspę Vagar łodzią. Następnie udamy się do Gasadalur, która do niedawana była jedną z najbardziej odizolowanych miejscowości na archipelagu. Zobaczymy tam m.in. piękny wodospad Mulafossur

Uwaga: w terminie wrześniowym zamiast podróży na Mykines podróż łodzią wzdłuż klifów Vestmanna. Jest to jedna z największych atrakcji Wysp Owczych. Klify Vestmanna osiągają wysokość 500 m i nazywane są ptasimi klifami z uwagi na dużą ilość ptaków morskich jakie można tam spotkać. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tam również foki. Udamy się też na spacer w kierunku Kirkjubour, historycznej siedziby biskupa Wysp Owczych, gdzie zobaczymy pozostałości katedry św. Magnusa oraz urokliwe domki kryte darnią. Jeżeli pogoda pozwoli szlak z Torshavn do Kirkjubjour będzie można przejść pieszo.

Dzień 4. Wyspa Eysturoy

Po śniadaniu pojedziemy do Gjógv, jednej z najbardziej urokliwych miejscowości archipelagu. Jeśli dopisze szczęście w tutejszej zatoce, przy brzegu, zobaczymy foki. Dla chętnych spacer na okoliczne wzgórze. Następnie udamy się na relaksujący spacer z miejscowości Elduvik do Oyndafjordur, który wiedzie wzdłuż morskiego klifu starym kościelnym szlakiem. Dzień zakończymy wizytą w pocztówkowej miejscowości Saksun, położonej w głęboko wciętej dolinie pomiędzy przejmującymi stokami gór, z których spływają liczne potoki i wodospady. Dla chętnych spacer w górę wzgórza, oczywiście z nagrodą w postaci onieśmielającego widoku.

Dzień 5. Torshavn i prom na Islandię

Tego dnia opuścimy nasz śliczny domek i pojedziemy do Torshavn – stolicy Wysp Owczych, gdzie przespacerujemy się kameralnymi uliczkami. Zobaczymy mi.in. niezwykłe, w swej skromności budynki administracji państwowej. Następnie wsiądziemy na prom, który popłynie na zachód, w stronę Islandii.

ISLANDIA

Dzień 6. Półwysep Stokksnes

Po opuszczeniu promu przejazd na na południe wyspy, podziwiając przy tym piękne i zmieniające się co chwila krajobrazy. Droga zaprowadzi nas w pobliże Höfn, obok którego znajduje się półwysep Stoksness, z pięknym widokiem na dramatyczne góry. Teraz przez kolejne kilkadziesiąt kilometrów będzie nam towarzyszył największy lodowiec Islandii i Europy – Vatnajökull.

Dzień 7Okolice lodowca Vatnajokul

Przez pierwszą część dnia przemieszczamy się wzdłuż lodowca Vatnajökull. Podziwiamy miedzy innymi scenerię lodowcowych jezior Jokulsarlon i Fjallsarlon, na powierzchni których unoszą się kawałki oderwanych od lodowca brył lodu. Udamy się też na spacer do lodowca w pobliżu Skaftafel, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok. W tym samym miejscu odwiedzimy niezwykły wodospad Svartifoss, który miał swoje pięć minut w czasie kręcenia Gry o Tron.

Dzień 8. Czarna plaża i wodospad Skogafoss

Rano przejazd w pobliże miejscowości Vik. W ciągu dnia zobaczymy charakterystyczną, słynną czarną plażę, a także przepiękne ostańce wystające ponad taflę wody w sąsiedztwie równie pięknych, wysokich klifów na półwyspie Dyrholey.

Dzień zakończymy spacerem przy majestatycznym wodospadzie - Skogafoss i osadzie Skogar.

Dzień 9. Złota pętla

Ten dzień rozpocznie się od zwiedzania kolejnego pięknego wodospadu - Seljalandsfoss. Następnie przejedziemy w kierunku tzw. Złotej PętliZobaczymy piękny dwukaskadowy wodospad Gullfoss oraz Geysir – obszar gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer, gdzie znajduje się największt na Islandii gejzer - Strokkur. 

Dzień 10. Rejkawik

Wcześnie rano wyruszymy powoli w kierunku stolicy. Ale najpierw odwiedzimy Thinkvellir – miejsce szczególne dla Islandczyków, gdyż to tu przez ponad osiem stulecie zbierał się parlament islandzki. Jest to też ciekawe miejsce z punktu widzenia geologii jako że znajduje się na terenie doliny ryftowej, gdzie stykają się z sobą płyty kontynentalne.

Rejkiawiku zrobimy sobie spacer odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Wieczorem czas wolny w mieście.

Dzień 11. Keflavik - Warszawa

Przejazd na półwysep Reykjanes, gdzie pójdziemy do wciąż aktywnego wulkanu Fagradalsfjall. Dzień zakończymy wizytą w Błękitnej Lagunie (dla chętnych). Wieczorem przejazd na lotnisko.

Wylot do Polski w okolicach północy. Wcześnie rano przylot do Warszawy Okęcie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

10.08.2024 - 20.08.2024: 8900 PLN ostatnie 3 miejsca

Cena zawiera

 • bus na całej trasie;
 • prom z Wysp Owczych na Islandię (lub w odwrotnym kierunku);
 • zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach i domach wakacyjnych w pokojach 2 osobowych (łazienka może być wspólna); 
 • noclegi w kuszetkach na promie (4 osobowe);
 • śniadania*
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* na Wyspach Owczych opiekun wyprawy zapewnia podstawowe składniki do śniadań, codziennie uzupełniane; na Islandii śniadania w miejscach noclegu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami (na Wyspach Owczych możliwość samodzielnego przyrządzenia posiłku z produktów dostarczonych przez pilota);
 • biletu lotniczego na trasie Polska - Vagar i Reykjavik - Polska (bagaż podręczny 40x30x20 cm);
 • wstępów (w tym wejścia na szlaki turystyczne na Wyspach Owczych - ok. 400-500 PLN); 
 • atrakcji dla chętnych;
 • wstępów do łaźni/basenów termalnych.

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o sugerowanym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Bilety mogą Państwo kupować samodzielnie, bezpośrednio na stronie przewoźnika lub za naszym pośrednictwem (bez prowizji).

Koszt przelotu na Wyspy Owcze to ok. 1500/2000 PLN, lot powrotny z Islandii do Polski ok. 500/800 PLN. Ceny zależne są od miasta wylotu i terminu.

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się poinformwoać Państwa o możliwości zakupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez dwie kainy: krainę owiec oraz krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy najciekawsze miejsca na Wyspach Owczych oraz niemal całą wschodnią Islandię odwiedzając jej największe skarby, miejsca, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach.

Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: wspaniałe wyspiarskie krajobrazy Wysp Owczych, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża Islandii, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Odwiedzimy też miejsca najważniejsze dla historii obydwu krajów. Takie jak klimatyczne Torshavn – niewielką stolicę Wysp Owczych, Thingvellir – dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy islandzki parlament, uroczy Rejkiawik, śliczne, małe rybackie miasteczka.

Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody, jak i podczas zupełnego odprężenia w gorących, termicznych wodach. To będzie naprawdę niezapomniana wyprawa!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje