Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Japonia w kwiatach wiśni

tel: 
537 975 995
email: 

Japonia w kwiatach wiśni

14 dni 14990 zł
Wyprawy
Wycieczki do Japonii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Japonii Spotkanie na lotnisku w Warszawie w godzinach popołudniowych. Przelot na trasie Warszawa – Tokio 

Dzień 2. Tokio Przylot do Tokio, odprawa paszportowa. Następnie transfer do hotelu i czas na odpoczynek po długim locie.

Dzień 3. Tokio Dzień z niezwykłym Tokio zaczynamy od wjazdu na piętro widokowe ratusza tokijskiego Tokyo Metropolitan Building, skąd roztacza się wspaniały widok na stolicę Japonii. Następnie przejedziemy metrem do 70-hektarowego parku z 120 tysiącami wiecznie zielonych starych drzew, czyli najważniejszego w stolicy chramu shinto – Meiji Jingu, poświęconego cesarzowi Meiji. Następnie powrót do czasów współczesnych i przygoda z Harajuku - uliczka subkultury modowej i mekka cosplayerów Takeshita Dori, wizyta w sklepie 100-jenowym typu „mydło i powidło", słynna aleja Omote Sando (tokijskie Pola Elizejskie), która jest architektoniczną wizytówką Tokio z butikami światowej rangi projektantów. Dzień zakończymy w dzielnicy młodzieży Shibuya, gdzie zobaczymy sławny pomnik wiernego psa Hachiko i kultowe skrzyżowanie typu scramble crossing, znane z filmów „Łowca androidów”, „Między słowami” czy „Tokyo Drift”. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4. Tokio Zwiedzanie rozpoczynamy od najstarszej dzielnicy Tokio - Shitamachi, gdzie zobaczymy między innymi pierwszą tokijską buddyjską świątynię Senso-ji z 628 roku w Asakusa, czyli w najstarszej dzielnicy Tokio Shitamachi. Przejście przez pasaż Nakamise ze słynną Bramą Gromów (Kaminarimon), pełnego sklepów z tradycyjnymi japońskimi pamiątkami i przysmakami. Przystanek w miejscowej herbaciarni, gdzie można napić się najlepszej jakości herbaty matcha lub spróbować jaskrawozielonych lodów. Przejazd na historyczny rynek rybny Tsukiji, gdzie oferowane są najświeższe owoce morza w Tokio oraz unikatowe japońskie produkty żywnościowe. Będzie okazja do spróbowania ostryg na surowo, japońskiego omletu o posmaku tuńczyka, szaszłyków ze słynnej japońskiej wołowiny oraz oczywiście doskonałego sushi. Odwiedzimy japońskie ogrody szoguna Hamarikyu z drapaczami chmur w tle, gdzie będzie okazja kontemplacji piękna japońskiej natury ukształtowanej i okiełznanej przez człowieka. Następnie przejedziemy metrem do Shinjuku i tam spacer po tajemniczych zakamarkach jego części rozrywkowej -Shinjuku Wschodnie. Odwiedzimy Uliczkę Wspomnień Omoide Yokocho, gdzie czas zatrzymał się w latach 50-tych, dzielnicę czerwonych latarni Kabukicho z barami karaoke, klubami nocnymi i salonami gry pachinko, dystrykt mikroskopijnych barów Golden Gai oraz ukryty w miejskiej dżungli chram shintoistyczny Hanazono. Kolacja w japońskiej tawernie zwanej izakaya - to typ lokalu gastronomicznego, w którym Japończycy tradycyjnie spędzają wieczory po długim dniu pracy w japońskiej firmie. Izayaka to także ulubione miejsce japońskiej młodzieży.

Dzień 5. Tokio - Kyoto Po śniadaniu przejazd na dworzec i udamy się superszybkim ekspresem shinkansen do Kioto, czyli jednego z najbardziej niezwykłych miast Nippon, w którym spędzimy razem 3 dni. Zachowało się tu około 1800 świątyń, do tego jest jeszcze 17 obiektów uznanych za światowe dziedzictwo kultury, pałace i zamki, no i oczywiście sporo starych, drewnianych uliczek. Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwienienia klonów jest kwintesencją japońskiej estetyki. Odwiedzimy najbardziej unikatowe świątynie japońskiej tysiącletniej stolicy, wczujemy się w magiczną atmosferę starego miasta i zagłębimy się w klimatyczne uliczki, którymi gejsze wracają z przyjęć organizowanych przez ich zamożnych patronów. Po przyjeździe do Kioto zakwaterowanie w hotelu i odświeżenie po podróży. Po degustacji udamy się do historycznej dzielnicy Higashiyama, gdzie nadal panuje atmosfera starego Kioto, okolice Parku Maruyama, świątyń shinto Yasaka-ji oraz buddyjskiej Kyomizu-dera, będącej obiektem dziedzictwa kulturowego Japonii, założonej w 778 roku i zbudowanej bez jednego gwoździa. Po zwiedzaniu świątyń eksploracja uliczek starego miasta, w którym znajdują się herbaciarnie, kawiarnie i tradycyjne sklepiki z pamiątkami. Wczesnym wieczorem spacer do Gion, czyli dzielnicy herbaciarni, teatrów i domów gejsz oraz maiko. Następnie po kolacji przechadzka do Pontocho – malowniczej alejki z barami i restauracjami, gdzie niekiedy można spotkać gejsze z klientami. Nocleg w Kioto.

Dzień 6. Kioto Dziś rano udamy się do świątyni Fushimi Inari (nim jeszcze nadciągną tłumy turystów), jednej z piękniejszych w Japonii, poświęconej bóstwu płodności, ryżu i powodzenia w biznesie, i spacer odcinkiem 4 km trasy, na której znajduje się 10 000 czerwono-pomarańczowych bram torii. Dalej przejedziemy do Zamku Nijojo, czyli do rezydencji szogunatu Tokugawa, gdzie znajduje się słynna słowicza podłoga, która ‚piszczy’ (nie można tego nazwać skrzypieniem) przy każdym kroku. Szogun, który tu mieszkał, paranoicznie bał się wrogów, dzięki słowiczej podłodze wiedział czy ktoś się zbliża. Stąd udamy się do Złotego Pawilonu Kinkakuji, tzw. Świątyni w Ogrodzie Jeleni, która powstała w 1397 r. jako willa szoguna yoshimitsu ashikaga, i której dach pokryty jest szczerym złotem. W 1950 r. Kinkakuji został podpalony przez psychicznie chorego młodego mnicha, który następnie próbował popełnić samobójstwo na wzgórzu Daimon-li. Wydarzenie to stało się motywem powieści „Złota pagoda” autorstwa Yuko Mishimy z 1956 r. Po uczcie dla oczu pora na ucztę dosłowną. Dzień zakończymy na 400-letnim targu NISHIKI, nazywanym „Kuchnią Kioto”,gdzie ponad 130 sklepików a spożywczych i straganów oferuje unikalne przekąski, w tym: oden, sushi (nawet z wołowiny), krakersy Senbei, omlety tamagoyaki, suszone owoce morza, słodycze z matcha i czerwonej fasoli, sake, etc Rynek Nishiki znajduje się na terenie znanego kompleksu Teramachi, które jest ulubionym miejscem mieszkańców Kioto jeżeli chodzi o zakupy.

Dzień 7. Arashiyama Dziś trochę relaksu na łonie natury w fascynującym historycznie kompleksie. Śladem japońskiej arystokracji udamy się do Arashiyama, czyli miejsca odpoczynku cesarzy i notabli od okresu Heian (794-1185), gdzie znajduje się słynny las bambusowy oraz pradawny most Togetsukyō (most przekraczającego księżyca). Następnie przejdziemy do przylegającego do szlaku bambusowego ogrodu przy Tenryuji z 1339 roku, czyli Klasztoru Niebiańskiego Smoka - głównej świątynią gałęzi tenryū buddyzmu rinzai zen. Niezwykły ogród przy klasztorze, będący połączeniem żwirowego ogrodu zen oraz ogrodu spacerowego, przetrwał w postaci prawie nie zmienionej od XIV wieku, czyli od momentu, gdy założył go genialny artysta i projektant ogrodów Muso Soseki. Następnie udamy się na eksplorację, mniej znanej turystom, ale za to bardziej tajemniczej części Arashiyama, czyli Sagatorimoto. Sagatorimoto to historyczna dzielnica domów samurajów, w której znajdują się dwie mistyczne świątynki: Adashino Nebutsuji z drugim lasem bambusowym oraz Otagi Nebutsuji z 1200 baśniowymi posagami rakan. Nocleg w Kioto

Dzień 8. Koyasan Wczesnym rankiem transfer do Koyasan, czyli najbardziej mistycznego miejsca w całej Japonii, położonego w dolinie otoczonej ośmioma górami na wys. 800 m n.p.m., do którego korzystając ze środków komunikacji publicznej można dotrzeć jedynie kolejka linowa. Znajduje się tutaj kompleks świątyń na liście światowego dziedzictwa UNESCO i miasto mnichów z 819 r. czyli skupisko wyznawców Shingon japońskiej odmiany buddyzmu ezoterycznego. Transfer do Koyasan, gdzie będzie nocleg w buddyjskim klasztorze. Po przyjeździe odwiedzimy wspaniały i prastary kompleks świątyń przy Ganjo Daran. Nocleg w Koysan.

Dzień 9. Koyasan - Hiroshima Rano przed śniadaniem weźmiemy udział w rytuale Homa czyli ceremonii poświęconej świętemu ogniowi, którego historia liczy sobie 7 tys. lat. Ogień jako duch żywiołu uważany jest za bóstwo i jest „karmiony” przez mnichów po porannej liturgii. Jest to archaiczna tradycja, stanowiąca najstarszą formę indyjskiej pudży, prawdopodobnie pochodzenia przed aryjskiego. Po śniadaniu udamy się ponownie na cmentarz OKUNOIN, aby zakosztować jego mistycznej aury tym razem w świetle dziennym. Wśród prastarych drzew na przestrzeni wieków pochowano ponad 200 tys. osób, głównie mnichów, a liczne omszałe kamienne nagrobki, kapliczki i posągi Jizo tworzą unikatową atmosferę tajemniczej. Z Koyasan przejazd do Hiroshimy.

Dzień 10. Hiroshima -Miyajima Rano spacer po Ogrodzie Miniatur (japońskich krajobrazów) Shukkeien, który był punktem przerzutowym hibakusha czyli ofiar bomby atomowej. Następnie popłyniemy na wyspę świątyń Miyajima, która w Japonii ma status świętej ziemi shintoizmu i buddyzmu, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – majestatycznej bramy torii umieszczonej w Morzu Wewnętrznym. Jest to największa brama tego typu w Japonii, o wysokości 16 m i o szerokości 23 m, opierająca się na 6 filarach i ważąca 60 ton, a zarazem najważniejszy element świątyni Itsukushima Jinja, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia w obecnym kształcie powstała w XII wieku i poświęcona jest trzem boginiom shinto, córkom Amaterasu i Susanoo: Takiribime, Ichikishimahime i Tagitsuhime. Na trasie zwiedzania, uczęszczanej dość tłumnie wolnożyjące jelonki, zobaczymy wyjątkowo piękną świątynię Daisho-in, należącą do mistycznego odłamu buddyzmu – Shingon, Będzie też możliwość zdobycia Góry Misen, najwyższego punktu na wyspie o wys. 535 m, skąd roztacza się z niej spektakularny widok na morze i Hiroshimę. To miejsce, gdzie znajduje się 7 cudów, Wieczny Ogień i siedziba gobelinów Tengu. Na wyspie czeka nas też wiele lokalnych przysmaków: świeże ostrygi ldy podawane z batatami satsumaimo, momiji-manju, czyli ciastka w kształcie liścia klonu nadziewane słodką pastą z czerwonej fasolki azuki, itd.. . Nocleg w Hiroshima

Dzień 11. Hiroshima Hiroshima - zwiedzanie miasto. Dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Zobaczymy tu nie tylko skutki wybuchu nuklearnego ale także informacje na temat historii Hiroshimy, militaryzacji miasta, zbrojeń atomowych i związane z tym zagrożenia, rozwoju broni jądrowej.Po zwiedzaniu spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori, a następnie transfer shinkansenem do Atami. .. Nocleg w Atami.

Dzień 12. Fuji Wczesnym rankiem udamy się pod świętą górę Japończyków i symbol Kraju kitnącej Wiśni, czyli Fudżi. W pierwszej kolejności zwiedzimy okolice jeziora Yamanakako – największego z pięciu powulkanicznych jezior Fuji znajdującego się na terenie Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Jeśli warunki pogodowe będą dobre pojedziemy na słynny punkt widokowy Panoramadai . W porze lunchu odwiedzimy Oshino Hakkai – tradycyjną wioskę Ośmiu Mórz, znajdującą się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, gdzie w stawach o krystalicznie czystej wodzie spływającej z wierzchołka Fuji pływają żółte i błękitne pstrągi tęczowe. Z Oshino Hakkai pojedziemy do kultowej pagody Chureito z pocztówkowym widokiem świętej góry Japończyków. Pagoda Chureito znajduje się na wzgórzu, do którego prowadzi prawie 400 stopni schodów. Przejazd do hotelu

Dzień 13. Jokohama Zwiedzanie Jokohamy, drugiego największego miasta w Kraju Kwitnącej Wiśni, o liczbie ludności 4 mln, rozpoczniemy od dojazdu do Sakuragicho i przejazdu kolejką linową nad miastem i przechadzką do Red Brick Warehouse (kompleks byłych rządowych budynków, które w erze Meiji i Taisho służyły jako magazyny celne w porcie w Jokohamie). Dzielnica Minato Mirai czyli „Port przyszłości” posiada mnóstwo atrakcji, w tym centra handlowe, hotele, centrum kongresowe, park rozrywki, centrum relaksu z gorącymi źródłami kąpieli, muzea i przestrzeń parkową. Roztacza się stąd wspaniały widok z panoramą Jokohamy- na hotel Intercontinental o kształcie żagla, 296-metrową wieżę Landmark Tower, i znany diabelski młyn w parku rozrywki Cosmoworld. Stąd wzdłuż wybrzeża przejdziemy do Jokohama Chinatown, największego w Japonii z roku 1863, na terenie, którego znajduje się ponad 200 restauracji i 350 sklepików. Tu zjemy pożegnalny obiad, a następnie udamy się do nowoczesnego centrum Jokohamy, gdzie będzie sposobność zrobienia ostatnich zakupów i zdjęć. Wieczorem transfer na lotnisko Haneda i wylot do Polski

Dzień 14. Lądowanie w Warszawie

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

23.03.2025 - 05.04.2025: 14990 PLN
05.04.2025 - 18.04.2025: 14990 PLN

Cena zawiera

  • transport dużych bagaży między miastami, w czasie dłuższych przejazdów shinkansenem;
  • przejazdy shinkansenem (bilet tygodniowy) oraz klimatyzowanymi autobusami a także transportem publicznym (metro, autobusy, tramwaje);
  • wyżywienie: śniadania oraz obiady/kolacje (2 posiłki w ciągu dnia);
  • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
  • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz w lokalnych hotelach typu ryokan;
  • opiekę pilota (i niekiedy lokalnych przewodników);
  • ubezpieczenie;
  • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

  • wydatków natury osobistej;
  • przelotu na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa (cena biletu około 5,5 tys. zł/ osobę)

Zaliczka

5000 PLN

Dodatkowe informacje

Dopłata do pokoju 1-osobowego - 300 USD.

Bilety lotnicze są wyłączone z ceny.

Cena za osobę na termin 5-18.04.2024 to 5885 PLN.

Połączenie lotnicze w ramach biletu grupowego na termin 5-18.04.2024

KL1310 05 Kwiecień Warszawa(WAW) 06:00 - Amsterdam(AMS) 08:00

KL 861 05 Kwiecień Amsterdam(AMS) 13:20 - Tokio(Narita)(NRT) 09:35

KL 862 18 Kwiecień Tokio(Narita)(NRT) 11:20 - Amsterdam(AMS) 18:15

KL1319 18 Kwiecień Amsterdam(AMS) 20:20 - Warszawa(WAW) 22:10

 

Cena za osobę na termin 12-25.04.2024 to 6550 PLN

Połączenie lotnicze w ramach biletgu grupowego na termin 12-25.04.2024. Lot bezpośredni.

LO 079 12 Kwiecień Warszawa(WAW) - 22:50 Tokio(Narita)(NRT) 18:30

LO 080 24 Kwiecień Tokio(Narita)(NRT) - 21:50 Warszawa(WAW) 05:40


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego, pełnego kontrastów - nie tyle ekonomicznych, ale bardziej społecznych czy też obyczajowych. Kraju, w którym tabu staje się normą, a konserwatyzm regułą. Liczba restauracji w Tokio przewyższa normę warszawską kilkukrotnie; co drugie auto i autobus to hybryda (a czasem wydaję się, że co pierwsze); porządek większy niż u mamy w mieszkaniu (w co nie można uwierzyć :)). Beton atakuje z każdej strony, a jak znajdziesz skrawek zieleni, to znowu chce się płakać – aż trudno uwierzyć jak tak małe pięknym można zrobić. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake... Zapraszamy, nie będziecie żałować!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje