Oferta - Islandia - na spotkanie z zorzą - program rozszerzony

tel: 
533 833 485
email: 

Islandia - na spotkanie z zorzą - program rozszerzony

6 dni 4580 zł
 • 19.10.2023 - 24.10.2023
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na Islandię

Spotkanie z pilotem na lotnisku w Keflawiku-Reykjaviku, przejazd busem na miejsce noclegu.

Dzień 2. Reykjavik i półwysep Snaefellsness

Po śniadaniu zrobimy sobie spacer po stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście, m.in. kościół Hallgrimskirkjasalę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu

Następnie czeka nas malowniczy przejazd w stronę półwyspu Snaefellsness, gdzie znajduje się nasz kolejny nocleg. Po dojeździe na półwysep zobaczymy atrakcje przyrodnicze, m.in. lodowiec Snaefellsnesjokul, bazaltowe klify Londgrangarpola lawowe i uroczy kościółek w Budir

Dzień 3. Półwysep Snaefellsness

Ciąg dalszy zwiedzania półwyspu Snaefellsness, w tym wodospad Kirkjufellfoss i słynna góra Kirkjufellmuzeum rekina oraz urocze miasteczko Stykkisholmur.

Następnie przejazd na południowy zachód i dwugodzinny spacer przyjemną trasą na kalderę wulkaniczna Eldborg. Dzień zakończymy w dolinie ryftowej Thingvellir, miejscu styku dwóch płyt kontynentalnych oraz siedzibie pierwszego islandzkiego parlamentu.

Dzień 4. „Złota Pętla”

Tego dnia poznawać będziemy bogatą w atrakcje okolicę tzw. "Złotej Pętli", m.in. wodospad Gullfoss - największy europejski wodospad, Geysir, który dał początek nazwie gejzer. Pojedziemy też kawałek w głąb interioru, by zobaczyć księżycowy krajobraz wyspy. W programie na dzisiaj również obszar geotermalny Hvaragerdi, gdzie przespacerujemy się pośród wrzących fumaroli oraz wejdziemy na kalderę wulkaniczną Kerid.

Dzień 5. Vik i Sólheimajökull

Przejazd na wschód w kierunki miejscowości Vik. Po drodze zobaczymy malownicze wodospady Seljalandsfoss Skogafoss. Podejdziemy również do niezwykle fotogenicznego Sólheimajökull, czyli jęzora lodowca Myrdalsjokul. Tutaj czeka nas trekking po tym lodowym cudzie natury. Zostaniemy wyposażeni w sprzęt zapawniający komfort i bezpieczeństwo, trasa trekkingu jest tak przeprowadzona, żeby każdy dał radę :) Warto jednak pamiętać, że lodowiec zmienia się praktycznie z dnia na dzień, więc na szlak wyruszy z nami lokalny doświadczony przewodnik, który wskaże najciekawsze i najpiękniejsze zakamarki, a także opowie to i owo.

Dzień 6. Czarna plaża i The Lava Tunnel

Kolejny dzień rozpoczniemy spacerem po słynnej czarnej plaży, która całkowicie na tę sławę zasłużyła. Wejdziemy również na wspaniałe klify Dyrholaey. Z góry roztacza się przepiękny widok na morze, plażę i góry.

Na sam koniec zostawiliśmy jeszcze jedną perełkę - czeka nas kolejny trekking, tym razem pod ziemią, Raufarhólshellir, czyli jednym z najdłuższych tuneli lawowych, ciągnących się na długości ponad 1300 metrów. Spacer korytarzem wyrzeźbionym przez płynącą nim ponad 5 tysięcy temu lawę pozwala z bliska podziwiać niesamowite formacje skalne.

Po południu pojedziemy w stronę lotniska Keflaviku-Reykjaviku i zakończymy islandzką aktywną przygodę.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

19.10.2023 - 24.10.2023: 4580 PLN wylot z Warszawy

Cena zawiera

 • transport 9 osobowym minibusem przez cały czas wyjazdu;
 • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i komfortowych domkach wakacyjnych - pokoje 2 osobowe;
 • 5 śniadań;  
 • wstęp do The Lava Tunnel;
 • trekking po lodowcu;
 • wstęp do Muzeum Rekina;
 • trekking na kalderę wulkaniczną Kerid;
 • ubezpieczenie; 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na Islandię;
 • posiłków poza śniadaniami – obiady, w restauracjach po drodze (koszt ok. 20-35 EUR);
 • wstępów do basenów termalnych.

Szacunkowe ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa-Reykjavik-Warszawa z małym bagażem podręcznym (40x30x20 cm, 10 kg)

 • kwiecień-maj; wrzesień-październik: 600-1000 zł
 • czerwiec: 1000-1200 zł
 • lipiec-sierpień: 1200-1700 zł

Bilety lotnicze płatne są dodatkowo. Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o wybranym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Zakupu biletów dokonuje biuro. Jeżeli koszt biletów przekracza wskazane ceny szacunkowe to informujemy o tym przed zakupem.

Niestety obecna sytuacja na rynku lotniczym jest bardzo dynamiczna i ceny zmieniają się praktycznie codziennie. Zawsze staramy się dokonać zkaupu biletów jak najwcześniej, żeby uniknąć niespodziewanych podwyższonych kosztów.

Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie, na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg to ok. 200-400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg to ok. 400-700 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty).

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Chciałbyś zwiedzić Islandię i przy okazji zaliczyć trekking po lodowcu i zwiedzanie lawowej jaskini? Mamy na to radę! Zapraszamy na wycieczkę Islandia aktywnie i z zorzą, gdzie podczas 6 dni zwiedzimy najpiękniejsze miejsca tej niezwykłej wyspy.

Podczas naszego programu poznamy zróżnicowane środowisko przyrodnicze Islandii - zobaczymy wulkany, gejzery, doliny ryftowe, lodowce, pola lawowe i wiele innych. Dodatkowo, zwiedzimy stolicę - Rejkiawik, różne urokliwe kościółki i klimatyczne miasteczka. Jedną z atrakcji będzie zwiedzanie półwyspu Snaefellsness. W programie mamy miejsca gremialnie odwiedzane przez turystów, jak również takie gdzie pewnie będziemy my sami. W Islandii bowiem trzeba poczuć przestrzeń i pustkę by w pełni odczuć atmosferę tego kraju. Gwóźdź programu to dwa trekkingi - po spektakularnym Sólheimajökull, czyli niezwykle fotogenicznym jęzorze lodowca Mýrdalsjökull oraz po najdłuższym na Islandii tunelu lawowym Raufarhólshellir.

Podróżujemy w kameralnym gronie, nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób - zawsze towarzyszy nam wspaniała atmosfera. Po wyspie będziemy poruszać się komfortowym minibusem. Oprócz klasycznego zwiedzania (choć w przypadku Islandii trudno o takim mówić) wybierzemy się również na kilka mniejszych i większych spacerów, by móc podziwiać wyspiarską przyrodę. A jest doprawdy co podziwiać! 

Obiady będziemy jeść w lokalnych restauracjach. Cena posiłku to ok. 15-25 EUR. Dodatkowo postoje w lokalnych sklepach, gdzie co prawda ceny są wyższe niż w Polsce, ale mimo wszystko można w rozsądnej cenie nabyć różne produkty spożywcze. Pokoje w naszych noclegach są zawsze przyjemne i czyste. Śpimy w pokojach dwuosobowych. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje