Oferta - Czeska Toskania - Rowerem przez winnice i zamki Moraw

Czeska Toskania - Rowerem przez winnice i zamki Moraw

Czechy
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przejazd do Czech

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Dojazd do Znojmo wczesnym popołudniem. Po zakwaterowaniu i obiedzie ruszamy na rekonesans do Narodowego Parku Podyje utworzonego wzdłuż malowniczo meandrującego 40-kilometrowego odcinka rzeki Dyja między Vranovem na zachodzie, a Znojmem na wschodzie. W malowniczym kanionie rzeki Dyji okazja do pięknych zdjęć krajobrazowych. Wieczorem wyjście do jednej z licznych restauracji Znojmo i pierwsza degustacja lokalnych win.
Trasa rowerowa 30km

Dzień 2. Znojmo

Piesze zwiedzanie zabytkowego Znojmo. Popołudnie spędzimy na zwiedzaniu lokalnych winnic (bus).

Dzień 3. Wycieczka Rowerowa

Bagaż pakujemy do busa, który jedzie na miejsce następnego noclegu w miejscowości Mikulov. My wsiadamy na rowery i ruszamy w trasę między winnicami, polami i stawami południowych Moraw. Po drodze przerwa na zimną Kofolę i obiad w jednej z lokalnych restauracji. Popołudniu zakwaterowanie w Mikulovie.
Trasa rowerowa 60km

Dzień 4. Mikulov

Malownicze miasteczko położone na wzgórzu z urzekającym zamkiem warte jest tego, by poświęcić mu cały dzień. Odwiedzimy Mikulovski zamek, rynek z monumentalnym (wyglądającym jak kościół) grobowcem Dietrichsteinów, Kozi Gródek - wieżę widokowa będąca kiedyś częścią umocnień miasta, żydowską synagogę, Svatý kopeček – czyli święte wzgórze z drogą krzyżową, z którego najlepiej obejrzeć zachód słońca. Po drodze degustacje win w lokalnych Vinotekach, których w Mikulovie jest kilkadziesiąt!

Dzień 5. Zamek w Lednicach

Zwiedzanie Zamku w Lednicach, ulubionej letniej rezydencja Liechtensteinów, zbudowanej z wielkim rozmachem i fantazją. Największe założenie pałacowo-krajobrazowe w Europie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Efektem fascynacji Lichtenstainów kulturami wschodu jest minaret i wschodnie wpływy w architekturze pałacu.
Trasa rowerowa 35km

Dzień 6. Mikulowska Ścieżka Winiarska

Najważniejsza część Morawskiego Szlaku Rowerowego. W trasie spędzimy cały dzień z przerwami na zdjęcia, odpoczynek, zwiedzanie, restauracje. Szlak zalicza większość wartych zobaczenia w okolicy miejsc. Prowadzi przez winnice i najważniejsze zabytki rejonu. Mikuvov- Brod nad Dyji-Pavlov-Valtice-Lednice-Breclav-Milovice-DolniVestovice-Mikulov.

Trasa rowerowa 80km

Dzień 7. Relaks w Aqualand Morawia

Po wczorajszym wysiłku, czas na relaks w programie Aqualand Moravia. Kompleks wybudowany na brzegu jeziora Nove Mlyny, część wody jest czerpana z naturalnych zbiorników a część z źródeł geotermalnych. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Czechach, strefa wellness i wewnętrzne bary z widokiem na piękną panoramę będą idealnym zakończeniem aktywnego pobytu na Morawach

Dzień 8. Powrót do Polski

Zakupy i ostatni spacer po starówce Mikulova. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

  • 7 noclegów ze śniadaniem w pensjonatach w pokojach 2,3 osobowych.
  • opiekę pilota
  • transport z/do Warszawy oraz transport na miejscu
  • transport rowerów
  • ubezpieczenie
  • składkę na TFG

Cena nie zawiera

  • wstępów do obiektów wymienonych w programie (ok. 80 euro)
  • wyżywienia poza zawartym w programie
  • degustacji w winnicach (ok. 15 euro)
  • wydatków natury osobistej

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Uczestnicy zabierają swoje rowery, organizator zapewnia transport na przyczepie rowerowej.

Program dla średniozzawansowanych w kolarskie krajoznawczym. 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Czeska Toskania - Rowerem przez winnice i zamki Moraw
Falujące pagórki poprzecinane pasami w kolorze ugru, sienny i zieleni. Nieskazitelnie błękitne niebo i promienie słońca, które nawet wczesną jesienią przyjemnie ogrzewają skórę. Ten cukierkowy klimat, niczym z komedii romantycznej jest bliżej niż myślisz. Niespełna 600km od Warszawy leży czeska Toskania. Kraina Morawska położona jest w południowych Czechach wzdłuż granicy z Austrią. 
Najlepszy w całej Europie północnej, rejon do uprawy winorośli. Gdzie okiem sięgnąć rozciągają się winnice i właśnie szlakiem winnic i win będziemy przemierzać Morawy, oczywiście nie zapominając o degustacji co lepszych trunków. W tym najcieplejszym rejonie Czech wytyczono 1200km tras rowerowych, prowadzących przez zabytki Cesarstwa Austro-Węgierskiego (lista światowego dziedzictwa UNESCO), uprawy winorośli i parki narodowe.

Noclegi w pensjonatach pokoje 2,3 osobowe.
Althansky Hostiniec Mikulovice (Znojmo)
Pension Zatisi Mikulov

Program dla średniozzawansowanych w kolarskie krajoznawczym.

Uczestnicy zabierają swoje rowery, organizator zapewnia transport na przyczepie rowerowej.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje