Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Sognefjord i Geirangerfjord - aktywny tydzień na najdłuższym fiordzie Norwegii

tel: 
533 833 485
22 299 27 52
email: 

aktywnie

Sognefjord i Geirangerfjord - aktywny tydzień na najdłuższym fiordzie Norwegii

7 dni 6250 zł
 • 11.08.2024 - 17.08.2024
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Przelot do Bergen i popołudniowy spacer po historycznym centrum Bergen, dla chętnych wjazd kolejką Fløibanen. Z górnej stacji rozpościera się widok na całe miasto i fiord, nad którym leży.

Przejazd na nocleg w okolicach Flåm. Zatrzymamy się jeszcze na przystanek przy wodospadzie Tvindefossen.

Dzień 2. Nærøyfjord, przełęcz Tyin i Droga Królewska

Dzień zaczynamy od wizyty w Gundvagen, dawnej wiosce Wikingów, skąd ruszymy na wycieczkę do Rimstigen z fantastyczną panoramą na majestatyczny Nærøyfjord. Po trekkingu wyjazd w kierunku Årdal, po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym Stegastein. Dalej pojedziemy w kierunku przełęczy Tyin. Po drodze zatrzymamy się na spacer fragmentami dawnej Drogi Królewskiej.

Nocleg wraz z kolacją w okolicach jeziora Torolmen na wysokości 1000 m.n.p.m.

Dzień 3. Sognefjord i wioska Indre Ofredal

Po śniadaniu zjazd rowerami z wys. 1000 m n.p.m. starą drogą wijącą się malowniczymi serpentynami do brzegu Sognefjord. Chętni mogą zamienić rowery na kajaki*, by wyruszyć na wodną wyprawę po najdłuższym fiordzie Norwegii - Sognefjord. Kierujemy się do wioski Indre Ofredal, która ponad 100 lat temu była lokalnym centrum przemysłu drzewnego. Sprowadzano tu zboże i drewno z całego regionu do przeróbki w lokalnym tartaku, skąd dalej spławiano je do Bergen.

Na nocleg i kolację zatrzymamy się właśnie w owym klimatycznym starym tartaku. Tu poczujemy tradycję i charakter dawnej Norwegii.

Dzień 4. Fiord Luster i Molden

Po śniadaniu powrót minibusem do Ovre Ardal, a następnie przejazd do leżącej nieopodal przepięknej doliny Utladalen, gdzie pójdziemy szlakiem do jednego z największych wodospadów Norwegii - VettisfossenNastępnie przejazd malowniczą trasą przez Park Narodowy Jotunheimen w stronę Lustrafjorden - najdalej wysuniętej odnogi Sognefjordu. Po południu czeka nas jeszcze jedna wędrówka - podejdziemy 600 m do góry na Molden, skąd roztacza się jeden z najbardziej widowiskowych widoków na Sognefjord.

Kolejne dwie noce spędzimy w okolicy lodowca Jostedalen.

Dzień 5. Lodowiec Jostedalen

Tego dnia czeka nas całodniowa wycieczka na lodowiec Jostedalen, którą rozpocznie kajakowa przeprawa przez lodowcowe jezioro Styggavatnet. Pokonamy kajakami jezioro, meandrując między pływającymi fragmentami lodowca. Stąd po raz pierwszy zobaczymy krawędź Jostedalen - największego lodowca w kontynentalnej Europie. Następnie powędrujemy przez Jostedalen. To będzie niezapomniane wrażenie, a ten trekking pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Dzień 6. Geirengerfjord i Siedem Sióstr

Dziś czeka nas prawdziwy rajd po najpopularniejszych atrakcjach zachodniej Norwegii. Kilkugodzinny przejazd przez krainę fiordów zakończymy na przystani promowej, skąd wyruszymy w malowniczy rejs po Geirengerfjordzie, okrzykniętym najpiękniejszym norweskim fiordem. Na północnym stoku fiordu będziemy podziwiać Siedem Sióstr, spektakularny wodospad, o którym krąży ciekawa legenda. W tym magicznym miejscu spędzimy też ostatnią noc.

Dzień 7. Droga Trolli i Ålesund

Ostani dzień zaczniemy od przejazdu słynną Drogą Trolli. Trasa wiodąca wąską, ekstremalnie krętą drogą to prawdziwy zastrzyk adrenaliny, nie tylko dla kierowców, ale zapierające dech widoki wynagradzają wszystkie stresy. Następnie udamy się przepiękną nadmorską drogą do Ålesund. Trasa wiedzie przez kilkanaście mostów, a widoki są spektakularne. Na zakończenie aktywnego tygodnia czeka nas jeszcze jeden lekki trekking, tuż obok Ålesund, na sąsiedniej wyspie znajduje się Sukkertoppen, czyli Cukrowy Szczyt, z  którego rozpościera się wspaniały widok na miasto, wybrzeże oraz fiordy.

Wyprawę zakończymy wieczornym lotem w stronę Polski.

*Możliwość spływu kajakowego uzależniona jest od pogody. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zrealizowany zostanie program alternatwyny.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

11.08.2024 - 17.08.2024: 6250 PLN

Cena zawiera

 • 6 noclegów w domach turystycznych w pokojach 2-osobowych;
 • 4 śniadania i 2 kolacje;
 • opiekę polskiego pilota;
 • przejazdy minibusem na miejscu;
 • kilkugodzinny przejazd rowerami górskimi;
 • całodniową wyprawę kajakowo-piesza na lodowiec;
 • przeprawy promowe;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych;
 • pozostałych posiłków;
 • spływu kajakowego po Sognefjordzie, płatne na miejscu u pilota (150 €)
 • wydatków osobistych.

Po potwierdzeniu się grupy przesyłamy informację o wybranym przez biuro połączeniu, najkorzystniejszym pod względem dostosowania do planu wyjazdu. Zakupu biletów dokonuje biuro. Jeżeli Uczestnik chce dokonać zakupu we własnym zakresie, na połączenie inne, niż wskazane przez biuro prosimy o kontakt w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Koszt biletu lotniczego z małym bagażem podręcznym to ok. 500 PLN.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg waha się od 200 do 400 zł, cena bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg waha się między 400 a 500 zł (w zależności od miejsca wylotu i daty). 

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na kolejną wyprawę w norweskie fiordy! Tym razem odwiedzimy Sognefjord - najdłuższy fjord w kraju oraz Geirangerfjord - okrzyknięty tym najpiękniejszym. Norweskie fiordy to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie,  gdzie strome szczyty górskie schodzą prosto do turkusowego morza.

Naszą podróż zaczynamy na lotnisku w Bergen, skąd odbierze nas minibus, którym będziemy przemieszczać się cały czas. Tydzień spędzimy aktywnie - program obejmuje trekkingi, wycieczkę rowerową, spływy kajakowe i wiele innych atrakcji np. wycieczka kajakowo-piesza na lodowiec. Podróżujemy w małej grupie, atmosfera zawsze jest bardzo dobra. Codziennie wyruszamy na kilkugodzinnne spacery/wędrówki po to, by nasycić nasze oczy przepięknymi widokami. Oprócz tego odwiedzamy wioski i miasteczka, robimy zakupy w lokalnych sklepach i kosztujemy lokalnych specjałów w małych knajpach. Wieczorem spędzamy czas w pięknie położonych domkach, spacerujemy, rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia.

Ze względu na aktywny charakter, wyjazd przeznaczony jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Program obejmuje codzienne, kilkugodzinne aktywności fizyczne na świeżym powietrzu w zmiennych warunkach pogodowych. Stopień trudności tras trekkingowych - średni. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje