Oferta - Sognefjord – aktywny tydzień w najdłuższym fiordzie Norwegii!

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Sognefjord – aktywny tydzień w najdłuższym fiordzie Norwegii!

7 dni 6250 zł
 • 24.07.2022 - 30.07.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Norwegii + Fjord Safari

Wylot z Gdańska do Bergen i przejazd z lotniska do Flam (ok. 2,5 godz.). Fjord Safari z Flåm – podnoszący adrenalinę rejs łodzią RIB po fjordach Aurland oraz Nærøy, najwęższym fjordzie Norwegii, wpisanym na listę UNESCO. Nocleg w okolicach Gundvagen lub Flåm. 

Dzień 2. Nærøyfjord, przełęcz Tyin i Droga Królewska

O poranku przejazd do Gundvagen, dawnej wioski Wikingów, skąd ruszymy na 2-godzinną wycieczkę do Rimstigen z fantastyczną panoramą na majestatyczny Nærøyfjord. Po trekkingu wyjazd w kierunku Årdal (2h), po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym Stegastein. Dalej pojedziemy w kierunku przełęczy Tyin. Po drodze zatrzymamy się na spacer fragmentami dawnej Drogi Królewskiej.

Nocleg wraz z kolacją w okolicach jeziora Torolmen na wysokości 1000 m.n.p.m.

Dzień 3. Sognefjord i wioska Indre Ofredal

Po śniadaniu zjazd rowerami z wys. 1000 m n.p.m. starą drogą wijącą się malowniczymi serpentynami do brzegu Sognefjord. Tu rowery zamienimy na kajaki by wyruszyć na wodną wyprawę po najdłuższym fjordzie Norwegii - Sognefjord. Kierujemy się do wioski Indre Ofredal, która ponad 100 lat temu była lokalnym centrum przemysłu drzewnego. Sprowadzano tu drewno i zboże z całego regionu do przeróbki w lokalnym tartaku, skąd dalej spławiano je do Bergen.

Na nocleg i kolację zatrzymamy się właśnie w owym klimatycznym starym tartaku. Tu poczujemy tradycję i charakter dawnej Norwegii.

Dzień 4. Fiord Luster i Mt. Molden

Po śniadaniu powrót mini busem do Øvre Årdal, a po krótkim odpoczynku wyjazd w kierunku fiordu Luster (2h30 min.) Po drodze zatrzymamy się na malowniczy spacer na Mt. Molden skąd rozpościerają się znakomite widoki na fjord.

Nocleg nad Lustrafjorden

Dzień 5. Lodowiec Jostedalen

Tego dnia czeka nas całodniowa wycieczka (ok 8h) na lodowiec Jostedalen, którą rozpocznie kajakowa przeprawa przez lodowcowe jezioro Styggavatnet. Pokonamy kajakami jezioro meandrując między pływającymi fragmentami lodowca. Stąd po raz pierwszy zobaczymy krawędź Jostedalen - największego lodowca w kontynentalnej Europie. Następnie powędrujemy przez Jostedalen. To będzie niezapomniane wrażenie, a ten trekking pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Na nocleg udamy się w kierunku Balastrand.

Dzień 6. Balestrand i przejazd do Bergen

Poranny spacer w okolicy Balestrand i przejazd w kierunku Bergen, po drodze pokonamy przełęcz Vikafjell, zatrzymamy się także na foto przystanek przy wodospadzie Tvindefossen.

Nocleg w okolicach Bergen.

Dzień 7. Bergen i powrót do Polski

Spacer po historycznym centrum Bergen, dla chętnych wjazd gondolą. Wylot z Bergen do Gdańska w godzinach popołudniowych.

Warunki

Składowe ceny

24.07.2022 - 30.07.2022: 5250 PLN + bilet lotniczy ok 1000 PLN

Cena zawiera

 • 6 noclegów w domach turystycznych w pokojach 2-3 osobowych;
 • 2 śniadania i 2 kolacje;
 • opiekę pilota z Polski;
 • przejazdy minibusem na miejscu;
 • atrakcje z programu: fjord safari, wypożyczenie rowerów, wypożyczenie kajaków, spacer i kajaki na lodowcu Jostedalen;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Gdańsk -Bergen-Gdańsk (cena ok. 1000 PLN, kupowane po zebraniu się grupy);
 • pozostałych posiłków;
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza na kolejną wyprawę w norweskie fiordy! Tym razem odwiedzimy Sognefjord najdłuższy fjord w kraju. Norweskie fiordy to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie,  gdzie strome szczyty górskie schodzą prosto do turkusowego morza.

Naszą podróż zaczynamy na lotnisku w Bergen, skąd odbierze nas minibus, którym będziemy przemieszczać się cały czas. Tydzień spędzimy aktywnie - program obejmuje trekkingi, wycieczkę rowerową, spływy kajakowe i wiele innych atrakcji. Udamy się też na fjord safari, aby móc podziwiać piękne krajobrazy również z wody. Ponadto, jednego dnia udamy się na wycieczkę na lodowiec. Podróżujemy w małej grupie, atmosfera zawsze jest bardzo dobra. Codziennie wyruszamy na kilkugodzinnne spacery/wędrówki po to, by nasycić nasze oczy przepięknymi widokami. Oprócz tego odwiedzamy wioski i miasteczka, robimy zakupy w lokalnych sklepach i kosztujemy lokalnych specjałów w małych knajpach. Wieczorem spędzamy czas w pięknie położonych domkach, spacerujemy, rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia.

Ze względu na aktywny charakter, wyjazd przeznaczony jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Program obejmuje codzienne, kilkugodzinne aktywności fizyczne na świeżym powietrzu w zmiennych warunkach pogodowych. Stopień trudności tras trekkingowych - średni. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje