Oferta - RPA z Namibią | skarby Afryki Południowej

tel: 
22 299 27 52
email: 

RPA z Namibią | skarby Afryki Południowej

Namibia
Wyprawy
Wycieczki do Namibii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do RPA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Kapsztadu przez Paryż/ Amsterdam lub inny port europejski.

Dzień 2. Kapsztad

10:55 Przylot do Kapsztadu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i panoramiczny przejazd przez miasto do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Popołudniowe zwiedzanie miasta (Nabrzeże Wiktorii i Alfreda, plaża w Camps Bay uznana przez National Geographic za jedną z 12 najpiękniejszych plaż na świecie) połączone z wjazdem kolejką linową na Górę Stołową. Wielu mówi, że góra ta jest najpiękniejszym co natura mogła stworzyć. Kolacja powitalna w restauracji etnicznej z muzyka a jakże by inaczej… afrykańską.

Hotel 40 on Burg lub podobny (posiłki wliczone: kolacja)

Dzień 3. Przylądek Dobrej Nadziei

Wyjazd 08.30 Całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei: przejazd słynną trasą Chapman’s Peak, wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei. Dziś na obiad szef kuchni poleca owoce ale… prosto z morza, w znakomitej lokalnej restauracji. Następnie wizyta w kolonii pingwinów afrykańskich, postój na plaży Boulders. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Ok 17.00

Hotel 40 on Burg lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Lunch)

Dzień 4. Kraina Win

Wyjazd 09.00 Całodzienna wycieczka do Krainy Win (okolice Paarl, Stellenbosch, Franschhoek) połączona z obowiązkową degustacją. Region słynie z takich szczepów winogron jak Cabernet Sauvignon, Shiraz, Pinotage, Chenin Blanc oraz Chardonnay. Powrót do Kapsztadu późnym popołudniem.  Bliżej wieczora wizyta na promenadzie nadmorskiej oraz kolacja z widokiem za ocean.

Hotel 40 on Burg lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 5. Przelot do Namibii

08.30 Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Kapsztadzie. 10.55-13.05 Przelot do Walvis Bay w Namibii (trasa około 1700 km). Dalej przejazd do Swakopmund, zakwaterowanie w hotelu. Po południu, zwiedzanie kolonialnego miasteczka rodem z czasów dominacji niemieckiej. Spacery po piaszczystej plaży i… jakże by inaczej lampka wina o zachodzie słońca na jednej z wydm połączona z kolacją.

Hotel The Delight Hotel 3*(posiłk wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 6 Pustynia Namib

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i zakupy.  Obiad w restauracji z widokiem na Ocean. Wczesnym popołudniem wycieczka w okolice Swakopmund do miejsc o niezwykłym, pustynnym krajobrazie nazywanym księżycowym oraz do jednego z większych skupisk ponad tysiącletnich pustynnych roślin welwitschii.  Powrot do Swakopmund późnym popołudniem.

Hotel The Delight Hotel 3* (posiłki wliczone: Śniadanie, Lunch z wycieczka w zależności od wybranej opcji)

Dzień 7. Damaraland i Twyfelfontein

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Damaraland. Wizyta w skamieniałym lesie (gdzie zobaczymy ogromne, sięgające 30 m skamieniałe drzewa, które wg naukowców zostały przemieszczone tutaj przez gigantyczną powódź ok. 200 mln lat temu. Zachowują swój perfekcyjny kształt i detale do dzisiaj) i tradycyjnej wiosce Damara. Wizyta w Twyfelfontein, jednym z większych skupisk skalnych rycin buszmeńskich sprzed 2000 - 4000 lat uznanych niedawno przez UNESCO za miejsce światowego dziedzictwa. Największe skupisko petroglifów w Afryce.

Hotel Damara Mopane Lodge lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 8. Park Narodowy Etosha

Ponoć wszystkie drogi w Namibii prowadzą do Parku Narodowego Etosha, więc jedziemy i my. Przyjazd i zakwaterowanie w obozowisku. Następnie popołudniowe safari po Parku Etosha, będzie okazja aby zobaczyć nie tylko żyrafy, słonie, antylopy ale wiele innych zwierząt.

Hotel w Etosha Safari Camp 3* lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 9. Park Narodowy Etosha

Poranne safari po Parku Etosha. Nie zobaczymy wielkiej piątki – nie żyją tu bawoły – ale słonia, nosorożca, lwa oraz lamparta może się uda. Lunch w formie pikniku. Popołudniowe safari po Parku Etosha, tym razem będzie okazja zaobserwować zwierzęta nocą przy wodopojach.

Hotel w Etosha Safari Camp 3* lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Lekki Lunch, Kolacja)

Dzień 10. Otijwa i gepardy

Wykwaterowanie z obozowiska i przejazd przez Otjiwarongo do Otijwa. Lunch w Cheetah Conservation Fund. Dziś będziemy w sanktuarium gepardów. Namibia jest domem większości tych przepięknych kotów, których na świecie pozostało już bardzo niewiele. Próby ratowania tego gatunku w Namibii przyniosły efekty i w ciągu 10 lat populacja zwiększyła się o prawie 30%. Kolacja i nocleg.

Hotel Otjiwa Elegant Lodge lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 11.Windhoek

Przejazd w kierunku Windhoek. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Namibii. Zobaczymy między innymi Tintenpalast - budynek rządu, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje rządu Namibii oraz Muzeum Owela (zbiory etnograficzne), nie zabraknie czasu na zakup pamiątek. Transfer do hotelu i pożegnalna kolacja.

River Crossing Lodge lub podobny (posiłki wliczone: Śniadanie, Kolacja)

Dzień 11/12. Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko, lot do Europy. Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie ze śniadaniem (10 nocy jak w programie powyżej)
 • 10  posiłków obiad/ lub kolacji jak w programie powyżej
 • przejazdy klimatyzowanym minibusem jak w programie
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika na całej trasie oraz polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW, OC oraz BP,
 • aplikacja podróżnicza, 
 • aktywności i bilety wstępów jak w programie:
  • wjazd kolejka linową na Górę Stołową
  • bilety wstępu do Parku Przylądka i rezerwatu pingwinów
  • 3x degustacje win, 1x wycieczkę do piwnicy
  • degustacja serów
  • wizyta w Twyfelfontein i tradycyjnej wiosce Damara oraz Himba, 
  • Safari po Parku Etosha (minibusem)
  • Wstępu do Parku Narodowego Etosha,

Cena nie zawiera

 • biletów lotnicze z Polski do Cape Town i z powrotem z Winhoek (Namibia) do Polski (kupowane po zebraniu się minimalnej liczby uczestników; ok. 3900 PLN)
 • przelot na trasie Cape Town – Walvis Bay (ok. 130 Euro).
 • opłaty bagażowe i napiwki,
 • napoje do posiłków,
 • wydatki prywatne,
 • zwyczajowe napiwki, 
 • opłaty wizowe do Namibii*, (ok. 50 Euro).

Zaliczka

2500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na Południe Afryki, regionu słynącego z niezwykłej przyrody, przyjaznych mieszkańców i malowniczych krajobrazów. RPA nie trzeba przedstawiać – malownicze krajobrazy, jedne a piękniejszych plaż na świecie, znakomite wina oraz nieokiełznana przyroda. A Dlaczego Namibia jest wyjątkowa? Ponieważ jest to drugi najmniej zaludniony kraj świata (2 osoby/ km2), z niezwykłą fauną i florą, niepowtarzalnymi krajobrazami (wydmy – Namib, , rozległymi sawannami – ) oraz…najstarszą pustynią na Ziemi. Warto dodać, że jest uznawana ze jeden z najbardziej bezpiecznych krajów Afryki, a na pewno z najpiękniejszymi trasami safari.

Podczas naszej wycieczki weźmiemy udział w licznych safari, aby móc obserwować wszystkich najważniejszych mieszkańców Afryki w ich natualnym środowisku. Na pewno spotkamy słonie, zebry, żyrafły, nosorożce, gepardy, antylopy i wiele innych. Dodatkowo bedziemy mieli szansę poznać lokalną kulturę i tradycję oraz spróbować wspaniałej kuchni.

 

Jesteście ciekawi Afryki, ale boicie się sami do niej ruszyć? Jedźcie z nami - gwarantujemy małe, kameralne grupy, profesjonalną opiekę, ciekawy program pełen atrakcji, moc wrażeń i niezapomniane wspomnienia! Zapraszamy do zapisów :)

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje