Oferta - Indie Południowe

tel: 
534 636 131
email: 

Indie Południowe

16 dni 6780 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa-Bangaluru
Wylot z lotniska w Warszawie. Przelot do Indii, prawdopodobnie z przesiadką w Doha lub Dubaj.


Dzień 2. Bangaluru-Hassan

Przylot do Bangaluru (Bangalore) a następnie 2,5 godzinny przejazd do Hassan
Nazwa tego miasta pochodzi od hinduskiej bogini Hassanamby. Jest to idealne miejsce dla miłośnika historii, zabytków i świątyń - Imperium Hoysala rządziło tym miastem przez długi czas, a ich wpływy można zobaczyć w sztuce i inskrypcjach na różnych pomnikach.


Dzień 3. Hassan-Śravanabelagola-Majsur
Przejazd z Hassan do Majsur. Po drodze zwiedzimy Śravanabelagola - jedno z najważniejszych dżinijskich miejsc pielgrzymkowych w Indiach. Wejdziemy na wzgórze Indragiri z posągiem Gomateśwary - stworzony w 983 roku o wysokości 18 metrów jest największym monolitycznym posągiem na świecie. Odwiedzimy też wzgórze Ćandragiri
Po południu przejazd do Majsuru.


Dzień 4. Majsur-Bylakuppe
Po śniadaniu przejazd do Bylakuppe Tibetan Settlement - jednej z największych osad tybetańskich w południowych Indiach. Osada powstała w 1960 roku dla uciekinierów z Tybetu, a obecnie zamieszkuje je około 70 tysięcy Tybetańczyków. W osadzie znajduje się kilka klasztorów, wśród których wyróżnia się Wielka Gompa Sera Je i Sera Mey oraz klasztor Namdroling
Wieczorem czas wolny.


Dzień 5. Bylakuppe-Majsur-Pociąg Do Maduraj

Rano czas na samodzielne poznawanie okolicy, następnie przejazd do Majsur, miasta znanego ze swoich pałaców, zwłaszcza zaś z pełnego przepychu pałacu maharadży Majsuru
Czas wolny do wieczora. Wieczorem wsiądziemy do pociągu, który zawiezie nas do Maduraju.

Możliwość fakultatywnej wycieczki w The Mysore Palace -  jednego z najbardziej imponujących pałaców na świecie, który charakteryzuje się niesamowitym bogactwem wnętrz i piękną fasadą.


Dzień 6. Maduraj

Rano przyjazd do Maduraju i transfer do hotelu. Liczący ponad 2500 lat, Madurai jest drugim co do wielkości miastem Tamil Nadu i ważnym ośrodkiem kulturalnym, religijnym i handlowym Tamilów. Współczesny Madurai to rozwijające się centrum przemysłowe, otoczone rozległymi polami ryżowymi, zakurzonymi drogami i lokalnymi bazarami.

 Po południu wizyta we wspaniałej, otoczonej przez pełne przepychu bramy (gopury) świątyni Minakszi, w której czci się Śiwę oraz jego małżonkę Parvati. Zobaczymy również Pałacu Najaka. Zbudowany w 1636 r. przez włoskiego architekta, pałac stanowi ciekawe połączenie stylów architektonicznych drawidyjskich, islamskich i europejskich. Następnie przespacerujemy się po lokalnym bazarze.


Dzień 7. Maduraj-Munnar
Tego dnia ruszymy w kierunku Ghatów Zachodnich, by dotrzeć do znanej stacji górskiej - Munnaru, znanej ze swego klimatu oraz spowitych mgłą upraw herbaty. Ogrody herbaciane, które się tu znajdują, są jednymi z najwyższych na świecie. Przejazd zajmie nam ok. 5 godz. 
Zameldowanie w hotelu i popołudniowy relaks.


Dzień 8. Munnar

Spacery po malowniczej okolicy i zwiedzanie muzeum herbaty
W muzeum znajdują się ciekawe zdjęcia i maszyny, które przedstawiają jak rozkwitł przemysł herbaciany, obserwowany obecnie w regionie. Podczas wizyty, odwiedzający mają szansę wziąć udział w degustacji herbaty i spróbować wielu unikatowych jej odmian.

 Pozostała część dnia przeznaczona będzie na odpoczynek i korzystanie z udogodnień hotelu.


Dzień 9. Munnar-Camp
Po śniadaniu przejazd do doliny gdzie znajduje się nasz obóz. Po południu wycieczka piesza po pięknej górzystej okolicy, powrót do obozu. Wieczorem ognisko z pyszną kolacją. Noc w namiotach.


Dzień 10. Camp
Po śniadaniu trekking do Meesapulimala, szczytu położonego na wysokości 2600 m
n.p.m.

Meesapulimala to połączenie trzech słów „meesa”, co oznacza wąsy, „puli”, co oznacza tygrysa i „mala”, co w języku malajalam oznacza górę. I faktycznie szczyt Meesapulimali przypomina tygrysa o skoku. Nie tylko sam szczyt i widok z niego, ale cała 8-kilometrowa wędrówka jest ogromną atrakcją. Szlak biegnie przez błogie krajobrazy, plantacje herbaty, gęsto porośnięte lasy, jeziora i imponujące wzgórza. Powrót do obozu na noc.


Dzień 11. Munnar-Koczin
Po śniadaniu przejazd do Koczin. Koczin, popularnie nazywany „Królową Morza Arabskiego”, to handlowa i przemysłowa stolica Kerali.

Wieczorem udamy się do lokalnego teatru, aby doświadczyć starożytnej kultury Kerali i podziwiać tradycyjny taniec Kathakali. Kathakali dosłownie oznacza sztukę opowiadania historii poprzez taniec i jest starożytnym przodkiem wielu innych azjatyckich tańców.


Dzień 12. Kochin-Mancomba (Homestay)
Rano zwiedzanie Koczin, które jest mieszanką wpływów europejskich i rdzennej kultury. Podczas wycieczki, zwiedzimy m.in. synagogę, kościół św. Franciszka, chińskie sieci rybackie. Następnie pojedziemy do małej wioski na kanałach Kerali. Po południu, będzie można pospacerować po okolicy. Jest także możliwość wynajęcia rowerów bądź płynięcia kajakami. 
Noclegi będziemy mieli u lokalnych rodzin, a nasza grupa rozdzieli się tu na wiele domostw.


Dzień 13. Mancomba-Allappey (Houseboat)

Przejazd do portu w Alleppy, gdzie wsiądziemy na piękną łódź, którą będziemy płynąć kanałami Kerali. Łódź ta będzie jednocześnie naszym zakwaterowaniem na noc.

Bujna roślinności wokół kanałów słodkowodnych, strumyków i jezior, piękno samych zbiorników wodnych oraz obfitość palm kokosowych i innych egzotycznych roślin tworzą subtropikalne środowisko, którego nie ma nigdzie indziej na tej planecie. Podczas rejsu będziemy mieli możliwość wybrać się na wycieczkę do jednej lub dwóch małych społeczności wiejskich mieszkających na brzegu kanałów i poznać przyjaznych miejscowych.

Dzień 14. Allappey-Kovalam
Około godziny 10 rano opuścimy łódź i wyruszymy w stronę Kovalam - miejscowości nad morzem z piękną plażą i palmami. Tutaj będziemy mieli czas na relaks, spacery po plaży, opalanie, kąpiele w morzu…


Dzień 15. Kovalam (Opcjonalnie wyjazd do Kanyakumari)
Tego dnia można zostać w Kovalam lub też zdecydować się na wyjazd do Przylądka Komoryn, najdalej na południe wysuniętego punktu Indii. Znajdują się tam znane świątynie poświęcone Devi oraz Wiwekanandzie.

Dzień 16. Kovalam-Trivandrum/Kochin
Przejazd do Trivandrum lub Kochin skąd będziemy mieli lot do Warszawy, prawdopodobnie przed Doha lub Dubaj.

Przylot do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

09.03.2024 - 24.03.2024: 6780 PLN
08.11.2024 - 23.11.2024: 6450 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym/podwójnym, zgodnie z planem podróży oraz w namiocie hotelowym dwuosobowym;
 • 14 śniadań, dwie kolacje w Campie i w Mankombu;
 • lunch i kolacje na łódce;
 • przejazdy i transfery klimatyzowany mini autokarem;
 • bilet na pociąg z Majsuru do Maduraju;
 • wejścia do zwiedzanych obiektów;
 • pokaz kathakali w Cochin;
 • anglojęzycznych lokalnych przewodników w Majsurze, Maduraju, Munnarze i Cochin zgodnie z planem podróży;
 • wszystkie rządowe obowiązujące podatki;
 • wodę butelkowaną w samochodzie;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na gwarancyjny fundusz turystyczny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Bangaluru i Trivandrum - Warszawa (ok. 3000-3500 PLN, bilety są kupowane po zebraniu się minimum grupy);
 • posiłków, które nie zostały wymienione w cena zawiera;
 • wydatków osobistych;
 • napiwków;
 • opłaty za wizę (ok. 50 USD)

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd do kolorowych i niepowtarzalnych Indii, kraju pełnego kontrastów, kraju o wielu twarzach, złożonego z licznych kultur i religii. Indie to bogata i niezwykle skomplikowana historia, którą widać podróżując po miastach i prowincjach. Indie to również żywa tradycja sięgająca kilku tysięcy lat wstecz.

Przed nami ponad dwa tygodnie niesamowitej przygody pełnej atrakcji i emocji. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury. Odwiedzimy wielkie, wielomilionowe miasta, jak również małe miejscowości, a także życie indyjskiej prowincji. W czasie naszego wyjazdu zobaczymy wspaniałe zabytki z wielu epok oraz różnych religii. Udamy się do lokalnego teatru, aby podziwiać tradycyjny taniec Kathakali, jak również do muzeum herbaty, aby dowiedzieć się więcej na temat przemysłu herbacianego. W trakcie naszej podróży nie zabraknie też przyrody, trekking w Ghatach Zachodnich oraz rejs kanałami Kerali, pozwolą nam obcować z niesamowitym środowiskiem przyrodniczym Indii. Pod konie wyjazdu, dotrzemy na wybrzeże, gdzie spędzimy czas relaksując się na urokliwych plażach.

Nasze miejscówki to sprawdzone, ładne i czyste hotele. Jednak, aby urozmaicić naszą podróż, nie będziemy spać tylko w hotelach - jedną noc spędzimy na Campie położonym w malowniczej dolinie w Ghatach Zachodnich, jedną noc spędzimy na łódce, a jedną u lokalnych rodzin - aby jeszcze lepiej móc poznać indyjską kulturę i tradycje.

Marzysz o zwiedzeniu Indie, jednak boisz się jechać sam? Chcesz poznać kulturę i zabytki, ale nie wiesz jak wybrać najciekawsze miejscówki? Jedź z Zorientowani Travel Club

Program naszej wyprawy został dopracowany w najmniejszych szczegółach, aby zawierał wszystkie najciekawsze miejsca, dostarczał wielu wrażeń oraz pozwalał odkryć różnorodność tego niesamowitego kraju. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów do Indii, gdzie wielokrotnie byliśmy zarówno z grupami, jak i prywatnie. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem, a ten wyjazd zostanie na długo w Twojej pamięci! Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje