Oferta - Baśniowa Jordania w Sylwestra

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

SYLWESTER

Baśniowa Jordania w Sylwestra

8 dni 6900 zł
 • 29.12.2022 - 05.01.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie (2 godziny przed wylotem), a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie kontrola paszportowa, odbiór bagaży, a następnie przejedziemy do Jerash. Jerash to starożytna Geraza, miasto wchodzące w skład Dekapolis - jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Jest to jedno z najlepiej zachowanych antycznych miast na Bliskim Wschodzie. Transfer do hotelu w Ammanie. Czas na zasłużony relaks.


Dzień 2. Amman–Kerak–Aqaba

Śniadanie, a następnie udamy się aby podziwiać zamek w Kerak – jednej z najepiej zachowanych twierdz z okresu wypraw krzyżowych. Posłuchamy wielu opowieści o Królestwie Niebieskim. Następnie transfer do Akaby, tam dotrzemy około 18, zakwaterowanie. Wieczorem zabierzemy Was na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu.


Dzień 3. Morze Czerwone

Z rana udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (pływając lub nurkując), a pozostali oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował - to może być Wasz pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy - Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma intensywnymi spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Wieczorem kolacja oraz niezwykły Sylwester pod gwiazdami. DJem w czasie imprezy sylwestrowej będzie nasz niezawodny pilot – DJ Chris. Nie zabraknie pustynnych szlagierów ;)


Dzień 4. Wadi Rum

Niespiesznie wejdziemy w Nowy Rok... Około południa czas na noworoczny obiad, a po nim udamy się na wspinaczkę (dla chętnych) na najwyższy szczyt Jordanii. Góra Jabal Umm Ad Dami położona jest na południu pustyni Wadi Rum, blisko granicy z Arabią Saudyjską. Ciąg dlaszy safari po pustyni. Dzień zakończymy niezwykle barwnym zachodem słońca, a jego kontunuacja nastąpi przy ognisku, dziś będą królowały tańce beduinskie.


Dzień 5. Wadi Rum–Petra

Z rana kolejne jeep safari po pustyni. Poranek przywita nas urokliwym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne, powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Zatrzymamy się także na piknik pod wiszącą skałą, następnie obiad w obozowisku. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Akaba (przejazd to około 1,5 godziny). Po obiedzie przejazd do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, tutaj około godzinny spacer. Następnie przejazd do Wadi Musa i nocleg.


Dzień 6. Petra

Po śniadaniu ruszamy do Petry, gdzie dotrzemy wczesnym popołudniem. Następnie udamy się na zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km. Nocleg w Petrze.


Dzień 7. Petra–Góra Nebo–Madaba

Śniadanie, na początek transfer nad Morze Martwe, tutaj czas na kąpiele w niezwykłym zbiorniku, jakim jest morze, zwane w przeszłości Morzem Asfaltowym lub Słonym. Potem zwiedzanie Madaby – miasta mozaik, unikatowego w swej historii – zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej, w tym słynną mapę prezentującą Ziemię Świętą w V wieku. Nocleg w Madabie.

Dzień 8. Amman–Warszawa

Niespieszny poranek, następnie transfer na lotnisku a o 11:40 planowany wylot do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

29.12.2022 - 05.01.2023: 6900 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów;
 • przelot na trasie Warszawa –Amman–Warszawa;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również lunch i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (120 USD);
 • rejsu po M. Czerwonym (60 USD), cena z obiadem,
 • posiłków, poza śniadaniami i kolacją w czasie pobytu na Wadi Rum,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD);

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (lilczymy od daty powrotu)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania stoi przed Tobą otworem! Odwiedź Bliski Wschód, jadąc razem z nami

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu wciąż nieodkrytym, a mającym sporo do zaoferowania? Baśniowa Jordania to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy pragną wkroczyć na teren Azji w najpiękniejszym możliwym stylu. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie niezwykłych zabytków, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci zaznać arabskiej kultury w niesamowity sposób

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie intensywnych zapachów i kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce, nie bez powodu noszące miano perły Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku będziemy podziwiać czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania znana jest również z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi, spacerując po malowniczych uliczkach, zażywając kąpieli pod gorącym wodospadem będzie można poczuć bajkowy klimat tej krainy. Jeżeli zaciekawiła Cię Jordania, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie od 8 do 14 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, a wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • noclegi na pustyni

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje