Oferta - Islandia rodzinnie – wersja zimowa

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Islandia rodzinnie – wersja zimowa

Islandia
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. WarszawaKeflawik

Wieczorny lot z Warszawy do Keflawiku. Po przylocie przejazd do hotelu.

 

Dzień 2. Przywitanie z Islandią – wędrujące kontynenty, wulkan, fumarole

Rano czas na przejazd do Hafnir, gdzie znajduje się tzw. „most między kontynentami” w dolinie ryftowej. To nasze pierwsze spotkanie z „wędrującymi kontynentami”. Następnie wybierzemy się w kierunku wulkanu, a właściwie obecnie pola lawowego Fagradalsfjall (wulkan od jakiegoś czasu nie jest aktywny). Dla niektórych będzie to pierwszy raz, gdy dotkną lawy swoimi dłońmi. Jak powstaje lawa? To jest doskonałe miejsce by o tym opowiedzieć!

Dalej czeka nas przejazd do obszaru geotermalnego Seltun – tam spacer wśród fumaroli, bulgoczącego błota, syczących wyziewów i siarki. Zatrzymamy się też przy pobliskim jeziorze Kleifarvatn. Następnie skierujemy się na wschód, robiąc po drodze postój na małe co nieco. Ostatnim punktem programu dzisiejszego dnia będzie piękny wodospad Seljalandsfoss. Jego ważną cechą jest to, że po założeniu nakładek na buty lub mini-raczków można go obejść dookoła! Nieopodal znajduje się jego bratni wodospad, ukryty przed oczami turystów w małym kanionie – wrażenia gwarantowane!

 

Dzień 3. Czarna plaża, Klify Dyrholey, Sekretna Laguna

Ten dzień zaczniemy od przejazdu na wschód w kierunku Vik, gdzie zobaczymy wspaniałą czarną plażę  Reynisfjara, a obok niej super fotogeniczne słupy bazaltowe. To jedno z miejsc, gdzie była kręcona „Gra o Tron”.  Zaledwie 15 minut od czarnej plaży jest kolejne niezwykłe miejsce – klify Dyrholey, wysokie na 100 metrów klify półwyspu  niegdyś wyspy, która z biegiem czasu „przybliżyła się” do lądu i z nim połączyła. Z góry roztacza się spektakularny widok na całą okolicę. W drodze powrotnej zrobimy postój przy wodospadzie Skogafoss, dla chętnych wejście na górę do punktu widokowego. Obejdziemy także dookoła kalderę wulkaniczną Kerid. W drodze do naszego noclegu odwiedzimy Secret Lagoon, pierwsze termy na Islandii. Nie są to takie zwyczajne termy, albowiem tuż obok znajduje się mały gejzer, który co pewien czas przypomina o swojej obecności.

 

Dzień 4. Skutery na lodowcu, Geysir, wodospad Gullfoss

Poranek zaczniemy od dużej dawki adrenaliny! Specjalnie do tego przystosowanym pojazdem z ogromnymi kołami pojedziemy w kierunku lodowca Langjokull. Tam przesiądziemy się na skutery i wyruszymy w podróż po wielkim cielsku trzeciego co do wielkości lodowca Islandii. A to nie koniec atrakcji na dzisuaj! Przed nami dwie wielkie atrakcje na tak zwanej Złotej Pętli. Najpierw będziemy podziwiać piękny dwukaskadowy wodospad Gullfoss, a następnie skierujemy się na słynny gejzer Geysir (wszystkie gejzery świata noszą taką nazwę właśnie za jego sprawą). Poznamy tajemnice funkcjonowanie gejzerów i oczywiście będziemy wypatrywać dość regularnych wyrzutów wody w powietrze. Kto zrobi bardziej efektowne zdjęcie?

W pobliżu Geysir są restauracje oraz sklepiki z pamiątkami – jest to więc dobre miejsce by odpocząć po pełnym wrażeń dniu. Dla tych którym mało rozrywek, mamy kilka możliwości – przejazd do term, wypoczynek w gorącej bani na naszym noclegu, granie w bilarda i być może wyczekiwanie na zorzę. Gdzieś na naszej dzisiejszej drodze zatrzymamy się na poboczu, by dać jabłuszka uroczym islandzkim konikom, które dzielnie znoszą trudne zimowe warunki.

Uwagi: dla osób, które nie biorą udziału w wycieczce do lodowca Langjokull spacer do wodospadu Bruarfoss

 

Dzień 5. Dolina ryftowa, jaskinia lodowcowa

Pierwszym miejscem dzisiejszego dnia będzie wizyta w dolinie ryftowej Thinkvellir. To miejsce o wyjątkowym znaczeniu dla Islandczyków, tutaj bowiem prawie 1100 lat temu zapoczątkował obrady ich parlament, co jest przedmiotem narodowej dumy. Opowiemy sobie o tych barwnych dniach, o tym jak wyglądało to obradowanie, jak wyglądało wówczas życie, jak się podróżowało i zawierało znajomości. Zrobimy sobie też spacer po dolinie ryftowej, opowiadając ciekawostki na temat mijanych miejsc i obiektów. Czy wiecie, że woda szczelinach Silfry należy do najczystszych na świecie? Widoczność to ponad 100 metrów! Dlatego przyjeżdżają tu nurkowie z całego świata.

Po Thinvellir skierujemy się na północ, przejedziemy tunelem pod fiordem Hvaljordur i skierujemy się ku Husafell. Po drodze zatrzymamy się w Reykholt, gdzie mieszkał i tworzył najsłynniejszy średniowieczny bard Islandii (twórca słynnej Sagi o Egilu) – Snorri Sturluson. Naszym końcowym celem tego dnia będzie jaskinia lodowcowa wydrążona w lodowcu Langjokull. Zabierze nas tam specjalny terenowy pojazd, a potem już na pieszo, przez godzinę wędrować będziemy lodowymi korytarzami po największej lodowej jaskini wydrążonej ludzkimi rękoma.

 

Dzień 6. Rejkiawik, rejs na wieloryby, Błękitna Laguna

To nasz ostatni dzień na Islandii, ale nie mniej barwny niż pozostałe. Po śniadaniu skierujemy się w stronę stolicy Islandii – Rejkiawiku. Przespacerujemy się uliczkami tego kameralnego i sympatycznego miasta. Na początku staniemy przed pomnikiem wikińskiego odkrywcy – Leifa Eriksona, który na prawie 500 lat przed Kolumbem dobił do brzegów Ameryki oraz wjedziemy windą na wieżę kościoła Hallgrimskirkja, skąd roztacza się widok na cały Rejkiawik. Następnie podejdziemy pod nowoczesny budynek ratusza, gdzie znajduje się wielka mapa Islandii, doskonałe miejsce na krótką lekcję geografii. Stąd pójdziemy w stronę islandzkiego parlamentu i katedry, by zakończyć spacer w dzielnicy rybackiej i porcie.

Tutaj wsiądziemy na łódź, którą popłyniemy poszukać wielorybów, które przez cały rok można spotkać na przybrzeżnych wodach Islandii.  Rejs trwa około 3 godziny.

Po zakończonym rejsie skierujemy się ponownie na półwysep Reykjanes, by zanurzyć się w ciepłych wodach Błękitnej Laguny. Dwie godziny relaksu na koniec wyjazdu to idealne zakończenie dla naszej podróży.

Uwagi: dla osób, które nie biorą udziału w rejsie jest możliwość zwiedzenia muzeum fauny morskiej i wielorybów oraz czas wolny w Rejkiawiku.

 

Dzień 7. Powrót do Polski

Przylot do Warszawy w godzinach porannych.

Warunki

Cena zawiera

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa–Keflawik–Warszawa (w cenie bagaż podręczny do 10 kg, o wymiarach 40x30x20 cm);
 • 5 noclegów w pensjonatach/hotelach;
 • śniadania;
 • transport busem w czasie programu;
 • polskiego pilota;
 • wejście do term Secret Lagoon;
 • wycieczka do jaskini lodowcowej;
 • wejścia: na wieżę kościelną i kalderę wulkaniczną Kerid;
 • opłaty drogowe i parkingi;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Fakultatywnie

- wycieczka na lodowiec Langjokull i przejażdżka skuterami – czas trwania ok. 3 godzin y(cena dla os dorosłej: 700 zł, dla dziecka do 16 r.ż.: 500 zł). Minimalny wiek: 8 lat;

- rejs na wieloryby – czas trwania ok. 3 godziny (cena dla osoby dorosłej: 300 zł, dla dziecka do 16 r. ż.: 150 zł);

- wejście na termy Błękitnej Laguny (cena dla osoby dorosłej: 280 zł, dla dziecka do 13 r.ż. za darmo).

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia poza śniadaniami;
 • wydatków własnych;
 • dodatkowego bagażu.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Islandia nie kojarzy się z dziećmi, bo to kraina w wyobrażeniu wielu osób zimna i nieprzyjazna, co jest twierdzeniem nieprawdziwym. W zimę może być tu dużo cieplej niż w Polsce, a latem przeważnie chodzi się z krótkim rękawem. Faktycznie jednak większość programów nie jest ułożona pod dzieci, gdyż wynudzą się one przy długich przejazdach, albo będą ziewać przy kolejnym „pięknym” wodospadzie.

Dlatego postanowiliśmy ułożyć program, który zaspokoi potrzeby małych podróżników. Program dla dzieci musi być przede wszystkim różnorodny, również z elementami zabawy, zaś atrakcje geograficzne i historyczne muszą być wyjaśnione prostym i zrozumiałym językiem. Chyba nie mniej ważne jest to, żeby dzieci miały towarzystwo innych dzieci  wtedy podróż zawsze jest weselsza.

Termin zimowy dla dzieciaków być może nie jest oczywisty, natomiast ma on wiele walorów. Jednym z najważniejszych jest zorza polarna. Oczywiście nie możemy zagwarantować, że będzie ona tańczyć na niebie, jednakże samo jej wypatrywanie potrafi być przygodą. Kolejne zimowe atrakcje, które zapamięta się na długo to wizyta w lodowej jaskini oraz przejażdżka skuterami po lodowcu. A żeby się trochę ogrzać, po południu odwiedzimy termy. Rzecz jasna to nie wyczerpuje listy atrakcji, gdyż w ciągu kilku dni odwiedzamy naprawdę ekscytujące miejsca, które w wydaniu zimowym wyglądają również przepięknie.

Jednym słowem zapraszamy Was na zimową, rodzinną przygodę na Islandii!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje