Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Portugalskie Azory - wyprawa na wulkany Atlantyku

tel: 
534 636 131
email: 

Portugalskie Azory - wyprawa na wulkany Atlantyku

8 dni 4490 zł
 • 22.09.2024 - 29.09.2024
Wyprawy
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot na Azory

Lot Warszawa/Kraków/Poznań na Azory z przesiadką prawdopodobnie w Lizbonie.

Dzień 2. Pico

Lot Lizbona-Pico z lądowaniem na Faial lub Terceirze. Pico, druga co do wielkości wyspa Azorów, jest wynurzoną częścią wygasłego wulkanu Pico. Zakwaterowanie w pensjonacie na wyspie Pico w mieście Santa Luiza, Sao Roque lub MadalenaLekki trekking szlakiem wulkanizmów i punktach widokowych,  kąpiele, zwiedzanie starych winnic z listy UNESCO i portów.

Dzień 3-4. Wulkan Pico

W zależności od pogody trekking i wejście na wulkan Pico, szczyt do Korony Europy (2351 m.n.p.m.), którego wierzchołek jest największym wzniesieniem w obrębie Grzbietu Śródatlantyckiego oraz najwyższym szczytem Portugalii. Trudność trasy jest porównywalna do Tatr Zachodnich. Dla chętnych sam trekking dookoła wulkanu lub wycieczka krajoznawcza po wyspie.  

W wypadku wejścia na wulkan 3. dnia, 4. dnia mamy dzień wolny na różne aktywności np. rowery, zwiedzanie, rejsy na wieloryby (wycieczka trwa ok 7h, cena ok. 80 EUR), kąpiele morskie, wynajem auta i wycieczka po wyspie. Jeśli pogoda nie dopisze, wejście na wulkan odbędzie się kolejnego dnia.

Dzień 5. Wyspa Faial

Wycieczka promem na wyspę Faial, na której odbyła się ostatnia erupcja wulkaniczna na Azorach w roku 1957. Krótki trekking na niedawno powstałym wulkanie Capelhinos lub zwiedzanie zabytkowego miasta Horta, słynnego jako miejsce postoju w czasie rejsów przez Atlantyk. Powrót wieczorem na Pico. Opcjonalnie zakwaterowanie na samej wyspie Faial.

Dzień 6. Wyspa Sao Jorge

Wycieczka promem na Sao Jorge, która znajduje się w odległości 15 km od Pico. Krótki trekking na punkty widokowe na klifach, bajeczne widoki na sąsiednie wyspy, w tym na wulkan Pico, zwiedzanie stolicy Velas, próbowanie miejscowych serów, win i bananów, powrót wieczorem na Pico. Opcjonalnie zakwaterowanie na samej wyspie Sao Jorge.

Dzień 7.  Pico

Dzień na dowolne aktywności na Pico. Rejsy na wieloryby (cena ok. 80 EUR), rowery (cena ok. 20 EUR/ dzień), kąpiele w oceanie (gratis), wynajem auta i wycieczka po wyspie (cena ok.15 EUR/dzień)

Dzień 8. Sao Miguel

Lot z Pico do Lizbony, międzylądowanie i nocleg na największej wyspie Sao Miguel, kolacja i wieczorne zwiedzanie zabytkowej-kolonialnej stolicy Sao Migueln i Azorów, Ponta Delgada.

Kolejność odwiedzanych wysp, w zależności od rozkładu lotów i promów może być inna niż w/w.

Dzień 9. Powrót do Polski

Lot Sao Miguel-Warszawa/Kraków/Poznań, z przesiadką prawdopodobnie w Lizbonie.

Program trekkingu ma charakter ramowy i może ulec zmianie w związku z pogodą oraz formą i zdrowiem uczestników. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

22.09.2024 - 29.09.2024: 4490 PLN

Cena zawiera

 • pensjonaty i hotele (pokoje 2-osobowe);
 • transport po wyspach komunikacją publiczną i między wyspami;
 • opiekę polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych (bilety kupowane oddzielnie po zebraniu się grupy - ok. 2000 - 3000 PLN);
 • wyżywienia (ok 20-25EUR/ dzień);
 • wstępów i dodatkowych atrakcji (rejs na wieloryby - ok. 40-45 EUR, MTB - 30 EUR/dzień);
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Na Azorach, odległych od europejskich brzegów o ponad 1500 km, odwiedzimy aż 4 z 9 wysp. Będą to słynna z gigantycznego stratowulkanu i winnic z listy UNESCO, Pico, znana z ogromnych klifów, czynnego wulkanu Capelinhos i wielkiej atlantyckiej mariny, Faial, znana z głębokich kanionów rzecznych i wodospadów Sao Jorge oraz Terceira znana z rzadkich na Azorach piaszczystych plaż i górskich wiecznie-zielonych lasów. 

Z atrakcji czekają nas trekkingi na czynne stratowulkany, min. Pico, najwyższy szczyt Portugalii (2351 m.n.p.m.), jazda rowerami na widokowych ścieżkach nad klifami, oceaniczne rejsy między wyspami, kąpiele morskie w wulkanicznych - lawowych basenach oraz smakowanie lokalnych produktów w postaci: win, nalewek, soków, serów, steków, owoców morza i ryb...Na stołach Azorów króluje oczywiście azorski ekologiczny /wołowy lub barani/ burger ze smażonymi bananami, sadzonym jajkiem i liśćmi szpinaku oraz ryba duszona w pomidorach i cebuli. Na stole pojawi się zapewne unikatowe, lokalne "wino z wielorybem" marki Lajido.

 

NOCLEGI: Zakwaterowanie znajduje się w schroniskach górskich (mogą być pokoje wieloosoobowe) i pensjonatach w pokojach 2-3 osobowych. Standard pokojów jest adekwatny do trekkingowego charakteru imprezy.

TRANSPORT: Przejazdy między schroniskami odbywają się komunikacją publiczną 

TREKKINGI: Impreza dla osób z doświadczeniem w wielodniowych trekkingach typu Beskidy. Na wycieczki chodzimy bez bagażu głównego, z małymi plecakami. W związku z górska logistyką imprezy na wyprawę zabieramy plecak, spakowany zgodnie z zaleceniem organizatora

CENY: 10 do 15 % wyższe niż w Polsce

POGODA: w maju średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 17- 20 °C, opady 40 mm,  temperatury wody w oceanie 17-18°C

Dodatki nie ujęte w programie typu: objazd krajoznawczy, wypożyczenie rowerów, obserwacje przyrodnicze, zwiedzanie muzeów odbywają się na koszt uczestnika

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Bożena 20.06.2022 08:26

  Gorąco polecam wyprawę na Azory - niezwykłe wyspy z przepiękną przyrodą. Ciekawe trasy trekingowe, wulkany i niezapomniany rejs na obserwację wielorybów.Noclegi w klimatycznych pensjonatach tuż przy morzu, pyszna kuchnia owoce morza , doskonałe wino , przysmaki w lokalnych restauracjach.W maju dopisała pogoda , było słonecznie i ciepło. Kameralna grupa , doskonała atmosfera. To była niezapomniana podróż świetnie poprowadzona przez profesjonalnego przewodnika Jacka. Pilot z pasją i zawsze pomocny taktowny opiekuńczy. Zorientowani dziękuję za piękny czas na wyspach ,za to co zobaczyłam, super przygoda. Kolejny raz się nie zawiodłam.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje