Oferta - Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

11 dni 7930 zł
 • 22.10.2022 - 01.11.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Uzbekistanu

Lot Warszawa-Taszkent przez Istambuł. Zakwaterowanie w hostelu w Starym Taszkencie. Wieczorny spacer, kolacja w lokalnej restauracji, gdzie będziemy mieli szansę spróbować lokalnych potraw, np. płow, szaszłyki, mant (pierogi z mięsem), samosy.

Dzień 2. Taszkent

Zwiedzanie Taszkentu – stolicy Uzbekistanu, bajecznie położonej na przedgórzu pasma górskiego Tienszanu. Szczególnie ciekawa jest stara część miasta, tzw. Stary Taszkent z XV-wiecznymi zabytkami: mauzoleum szejka Tachura, meczet Juma, mauzoleum Junusa Chodży pradziada Babura z Wielkich Mogołów, Medresa Kukeldesz. Wieczorem udajemy się na dworzec kolejowy i ruszamy w nocną podróż wygodnymi kuszetkami do Urgancz i Chiwy.

Dzień 3. Chiwa

Zakwaterowanie w hostelu w murach starej Chiwy. Szybki prysznic, śniadanie i wyjście do miasta. Chiwa – perła nad Amu Darią, znana jest od VII wieku z handlu i rzemiosła. Zwiedzamy Iczam Kala – stare miasto z XVII wieku, które jest otoczone ogromnymi murami i basztami. Najważniejsze zabytki to cytadela Kunja Ark, mauzoleum Pahlawona Mahmuda, meczet Dżuma. Po zwiedzaniu wizyta w lokalnej restauracji i nocleg w klimatycznym staromiejskim hostelu.

     

Dni 4-5. Pustynia Kyzył-Kum

Z Urgencz ruszamy jeepami na podbój pustyni Kyzył-Kum. Eksplorujemy Ayaz-Quala – kompleks czterech wielkich, starożytnych, pustynnych twierdz, a zarazem stanowisk archeologicznych. 2-dniowy trekking wśród oaz i run dawnego Chorezmu. Na pustyni możliwość jazdy na wielbłądach (dodatkowy koszt wynajmu wielbłądów to ok. 20 EUR/godz.). Nocleg w jurtach w małej oazie. Wracamy z pustyni do Urgencz 5. dnia po południu i kontynuujemy trasę pociągiem do Buchary (3,5 godz. w trasie). Późne zakwaterowanie w hostelu w historycznej części Buchary.

Dzień 6. Buchara

Wczesna pobudka, śniadanie i 5-godzinny przejazd pociągiem do Buchary. Po zakwaterowaniu zwiedzamy kolejny punkt na Jedwabnym Szlaku – miasto założone w VI w., ognisko kultury nowoperskiej, miasto Awicenny, Rudakiego i Ferdousiego. Stare Miasto, które jest wpisane na liście UNESCO od 1993 roku, jest najcenniejszym zespołem sztuki islamu w Azji Środkowej, obejmuje ponad 140 obiektów, w tym słynne Mauzoleum Samanidów, meczet piątkowy Timurydów i minaret Kalon. Nocleg w hostelu w starej części miasta.

Dzień 7. Samarkanda

Wcześnie rano jedziemy pociągiem do Samarkandy. Jemy śniadanie, zakwaterowujemy się w hostelu i ruszamy na "historyczną ucztę". Samarkanda to jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata, zostało założone już w VI wieku p.n.e. pod nazwą Marakanda. W XIV wieku było stolicą ogromnego państwa Timura i potem Uług Bega. Ważne zabytki to m.in.: Meczet Bibi Chanum, Mauzoleum Ruchabad, Mauzolea Timurydów oraz Mauzoleum Gur i Mir, miejsce spoczynku Tamerlana Wielkiego. Kolacja i nocleg w historycznej części miasta.

Dzień 8. Samarkanda

Luźniejszy dzień w Samarkandzie, który poświęcimy na kupowanie pamiątek, czy też delektowanie się lokalnymi potrawami, np. płowem, dimlamą, baklawą, sumakiem oraz winem. Po południu jedziemy do Darakh Nakszbandijja w Qasri Orifon – grobowca-mauzoleum założyciela sufickiego bractwa Muhammada Najszbanda. Wieczorem spacer po pięknie oświetlonej Samarkandzie.

Dzień 9. rezerwowy

Wobec znacznych odległości, jakie pokonujemy w czasie wyprawy, bierzemy jeden rezerwowy dzień. Na miejscu postanowimy, czy wykorzystamy go na miasto urodzenia Timura i miejsce tworzenia Armii Andersa Shahsirabaz, na kompleks twierdz Ayaz Quala, czy na jedno z miast na Jedwabnym Szlaku.

Dzień 10. Istambuł

Wieczorem dnia 9 jedziemy PKP do Taszkentu, tu śpimy w hostelu i 10 dnia rano lecimy do Istambułu, kolejnej metropolii na Jedwabnym Szlaku. Po zakwaterowaniu w hostelu w okolicy Hagia Sofia spacerujemy po najstarszej, rzymskiej części miasta. Zwiedzamy dawną bazylikę - dziś meczet Hagia Sofia, rzymskie, podziemne cysterny, tor wyścigów konnych czy Wielki Bazar.

Dzień 11. Istambuł

Tego dnia zwiedzamy Most Galata, Dzielnicę i Wieżę Galata oraz Pałac sułtanów Topkapi. Wieczorem 11 dnia lub rano 12 lecimy do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

22.10.2022 - 01.11.2022: 3930 PLN + bilet lotniczy ok 4000 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w pensjonatach (pokoje 2-4 osobowe) oraz jeden nocleg w jurtach na Pustyni Kyzył-Kum (jurty 3-4 osobowe);
 • śniadania;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu koleją uzbecką, uzbeckim PKS oraz jeepy na pustynii;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • lotu na trasie Warszawa-Taszkent-Istambuł-Warszawa (ok. 4000 PLN);
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 15-20 EUR/dziennie);
 • wstępów do obiektów (ok. 75 EUR);
 • jazdy na wielbłądzie – dla chętnych (ok. 20 EUR/godz.);
 • własnych wydatków.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 8 osób
Liczebność grupy: 8-12 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kierunek: Uzbekistan! 

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza wszystkich na niezwykłą wycieczkę do Uzbekistanu, która pozwoli zaznać uzbeckiej kultury w niesamowity sposób. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy stolicę kraju – Taszkent, miejsca związane z Jedwabnym Szlakiem, m.in. Bucharę, Chivę, Samarkandę, a także spędzimy noc na pustynii w jurtach. Odwiedzimy piękne meczety, mauzolea oraz inne zabytki kultury nowoperskiej. Istnieje też możliwość przedłużenia wycieczki i udania się na dwudniowy trekking po jednym z pasm Tienszanu. Nasza wycieczka została tak zaplanowana, aby z jednej strony móc poznać ważne historyczne i kulturowe miejsca odwiedzane na trasie, zaznać kultury i tradycji kraju i regionu, ale z drugiej mieć szansę podziwiać piękną naturę i krajobrazy. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać ten kraj z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze w tym regionie, jak również stałych jego bywalców.

 

TRANSPORT

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie. Będziemy poruszać się komforową uzbecką koleją, a pustynię przemierzymy jeepami.

NOCLEGI

Spać będziemy w wygodnych pensjonatach, a jeden nocleg odbędzie się w jurtach na Pustyni Kyzył-Kum, co pozwoli poczuć nam prawdziwy pustynny klimat.

WYŻYWIENIE

Śniadania zjemy w miejscach zakwaterowania. Kolacje będziemy jeść w lokalnych restauracjach na trasie, dzięki czemu będziemy mieli szansę spróbować pysznej lokalnej kuchni składającej się z takich potraw jak np. płow, szaszłyki, manty (pierogi z mięsem), czy samosy. Na deser będziemy mieli szansę skosztować chałwy, baklawy, suszonych owoców i sumalaku – płynnego deseru z kremem karmelowym. Do posiłków serwuje się też dobre wina.

 

Jeżeli zaciekawił Cię Uzbekistan, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje