Oferta - Wyprawa do Wschodniej Anatolii, czyli przez turecki Kurdystan i dawną Armenię

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wyprawa do Wschodniej Anatolii, czyli przez turecki Kurdystan i dawną Armenię

Turcja
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa-Van

Lot z Warszawy przez Istambuł do Van we Wschodniej Anatolii. Zakwaterowanie w hostelu. Wspólna kolacja, nocleg.

Dzień 2. Miasto i Jezioro Van

Zwiedzanie fortecy Van oraz ormiańskiego kompleksu klasztornego i katedry Świętego Krzyża na wyspie Ahtamar. Widokowy rejs po wysokogórskim jeziorze Van, które jest największym i najgłębszym jeziorem w Turcji, a zarazem największym jeziorem sodowym na świecie. Nocleg w hostelu, wyjście do tradycyjnej restauracji na pilaw, kebap i koftę.

Dzień 3. Mały i Wielki Ararat

Wczesnym ranem wyjazd busem do Dogubayazit (trasa ok 3 godz.) pod Małym i Wielkim Araratem. Na miejscu odbędziemy wycieczkę jeepem i lekki widokowy trekking pod Araratami po rozległych kurdyjskich koczowiskach. Będziemy podziwiać górskie krajobrazy z wysokimi szczytami, na których zalegają lodowce. Zakwaterowanie i wspólna kolacja w hostelu w Dogubayazit.

Dzień 4. Kars

Wczesny wyjazd busem do Karsu (trasa ok. 2,5 godz.). Zakwaterowanie w hostelu, zwiedzanie Karsu, niegdyś wielkiego ośrodka handlu i kultury należącego do Bizancjum, Armenii, Mongołów, Selżukow i Rosji. Bogatą historię miasta odzwierciedlają zabytki: dawna, rozległa ormiańska cytadela, Katedra Apostołów, meczet Evlija Cami, kamienny most Tas Copru, cmentarz ormiański czy ormiański kościół Astuacacin. Wspólna tradycyjna kolacja i nocleg w hostelu w Karsie.

Dzień 5. Ani  dawna stolica Armenii

Wyjazd wczesnym ranem do Ani, dawnej stolicy Armenii  Królestwa Ani. Całodzienne piesze zwiedzanie Ani, które w średniowieczu było wielkim, liczącym 100 tysięcy mieszkańców miastem na styku Europy i Azji oraz znacznym ośrodkiem handlu, kultury, sztuki i nauki. Ani położone jest nad malowniczą rzeką Akhurian na granicy z Armenią. Miasto jest wpisane na światową listę UNESCO i ma co najmniej kilkadziesiąt obiektów do zwiedzenia. Są to m.in: Kościół Króla Gagika II, Kościół Gruziński, zoroastriańska świątynia ognia, Kościół Świętych Apostołów, Kościół Św. Grzegorza, most przez Akhurian, mury miejskie króla Symbata i wiele innych. Powrót do Karsu, wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 6. Borcka i Góry Pontyjskie

Wczesny przejazd do górskiego kurortu w Górach Pontyjskich, rozległym paśmie sięgającym ponad 3900 m n.p.m. Zakwaterowanie w miejscowym hostelu i lekki trekking w okolicy miasta. Delektujemy się alpejskim klimatem. Oglądamy unikalne wodospady, górskie jezioro, kamienne mosty i twierdze.

Dzień 7. Klasztor Sumela

Wczesny przejazd do Macka (ok. 2 godz.) w prowincji Trabzon. Przejazd i piesza wycieczka do słynnych wiszących Klasztorów Sumela. Jest to ogromny, wykuty w skałach kompleks klasztorny z XIII wieku z czasów Cesarstwa Trapezuntu. Wieczorny przejazd do Rize (1 godz.).

Dzień 8. Rize  relaks nad Morzem Czarnym

Wypoczynek w czarnomorskim Rize. Zwiedzamy cytadelę z czasów Justyniana Wielkiego, odbywamy kąpiele, raczymy się tureckim winem z regionu Tokat, herbatą z tutejszych upraw i świeżymi owocami. Czas na pamiątki, zakupy, kolacja.

Dzień 9. Trabzon-Warszawa

Wczesny przejazd do Trabzonu (1 godz.). Lot do Stambułu i Warszawy.

Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie. Realizacja programu zależy od pogody i warunków drogowych.

Warunki

Cena zawiera

  • 8 noclegów;
  • przejazdy lokalnymi środkami transportu;
  • opiekę polskiego pilota;
  • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych (kupowane po zebraniu się grupy, koszt ok. 1000 PLN);
  • wyżywienia;
  • wydatków natury osobistej

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do Wschodniej Anatolii, czyli w podróż przez turecki Kurdystan i dawną Armenię. W porównaniu do najpopularniejszych regionów Turcji powita nas ona niespotykaną atmosferą egzotyki i religijności. Na naszej trasie znajdą się niezwykłe górzyste widoki, słynny Mały i Wielki Ararat, znajdziemy także czas na lekki trekking widokowy po rozległych kurdyjskich koczowiskach, ale także na rejs po jeziorze Van. Zobaczymy unikalne wodospady Gór Pontyjskich oraz zabytki odzwierciedlające bogatą historię zwiedzanych terenów. Przed nami także dawna stolica Armenii – Anu, wpisana na listę UNESCO i ogromny wykuty w skale klasztor Sumela. Nie zapomnimy o relaksie nad Morzem Czarnym oraz przepysznej regionalnej kuchni  skosztujemy takich dań jak pilaw, kebap czy kofta. Czas na przygodę!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl