Oferta - Jordania dla aktywnych - wersja jesienna oraz zimowa

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Jordania dla aktywnych - wersja jesienna oraz zimowa

8 dni 4999 zł
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii, Mała Petra

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie kontrola paszportowa, odbiór bagaży, a następnie przejedziemy do Wadi Musa (Petra). Zakwaterowanie w hotelu i czas na chwilę relaksu.


Dzień 2. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy nie tylko wspaniałe antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze, intrygujący Wodospad Lwów, a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km. Wieczorem czas na zasłużony relaks w sympatycznej knajpce.

Dzień 3. Zamek Shobak i trekking w Rezerwacie Biosfery Dana

Po śniadaniu udamy się do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej bocznej doliny. Dalej ruszamy do Rezerwatu Biosfery Dana. Zatrzymamy się także przy zamku Shobak (Montréal), jednej z imponujących twierdz krzyżowców, ufundowanej przez króla Baldwina I. Dalej w trasie przystanki widokowe na niezwykłe Góry Edomu oraz fragmenty wielkiego systemu ryftów, ciągnących się od Afryki Wschodniej aż po Liban. Docelowo dotrzemy do niewielkiej wioski Dana, tam jeszcze przed kolacją udamy się na około dwugodzinny spacer – trekking. Nocleg w lokalnym hoteliku.


Dzień 4. Wadi Ghuweir i Morze Czerwone

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej części Rezerwatu Biosfery Dana – jednej z tutejszych Wadi. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Następnie transfer do Akaby. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Morza Czerwonego. Czas na zasłużony relaks.


Dzień 5. Rejs wzdłuż wybrzeża i zwiedzanie Akaby

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (wybierając snorkeling, czyli pływanie z rurką lub nurkując), a pozostali – oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował – to może być Was pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje, jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Po rejsie udamy się na spacer na lokalny suk (targ) – tu zrobimy przerwę w klimatycznej knajpce, urozmaiconą najlepszą w Akabie sziszą oraz aromatyczną kawą. Wieczorem powrót do hotelu.


Dzień 6. Pustynia Wadi Rum

Śniadanie, czas na jeszcze odrobinę relaksu (chętni mogą udać się na plażę), a następnie transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma intensywnymi spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Nocleg w namiotach dwuosobowych.

 
Dzień 7. Pustynia Wadi Rum-Morze Martwe

Z samego rana ciąg dalszy pustynnego safari. Po tak intensywnym początku dnia żegnamy się z pustynią. Dalej przerwa na obiad i przejazd do hotelu znajdującego się nad samym Morzem Martwym. Wieczorem i kolejnego dnia z samego rana możliwość kąpieli w tym niezwykłym zbiorniku, gdzie leżąc można czytać ulubioną gazetę. Po zakwaterowaniu i krótkim wypoczynku udamy się na kolację.

 
Dzień 8. Powrót do Polski

Z samego rana śniadanie, a następnie przejazd do Jerash, jednego z lepiej zachowanych miast starożytnych na Bliskim Wschodzie. Dalej transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.


Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

12.02.2023 - 19.02.2023: 3999 PLN + bilet lotniczy ok 1000 PLN
19.02.2023 - 26.02.2023: 3999 PLN + bilet lotniczy ok 1000 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • obiad w czasie rejsu;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą takie posiadać, aby legalnie przebywać w kraju);
 • opiekę miejscowego przewodnika jordańskiego (zgodnie z miejscowym prawem);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy – 12-osobowym: grupy 8-9 osób lub 20-osobowym: grupy powyżej 10 osób);
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 120 USD.

Cena nie zawiera

 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • przelotu na trasie Warszawa-Amman-Warszawa(walizka podręczna 55x40x23 – 10 kg plus mały bagaż podręczny typu torebka/plecak);
 • posiłków, poza śniadaniami i obiadokolacją na Wadi Rum – 5 obiadów/ kolacja, cena to ok. 50 dinarów, czyli ok. 300 złotych;
 • zwyczajowych napiwków (ok. 35 USD).

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-14 osób

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (lilczymy od daty powrotu)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody slońca na pustyni.

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynie Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać będziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświęcone Duszarze, ale także niezwykły Wodospad Lwów, podążając dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowcach.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia; 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie;
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii;
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach;
 • nocleg na pustyni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje