Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Jordania dla aktywnych - wersja jesienna oraz zimowa

tel: 
537 975 995
email: 

AKTYWNIE

Jordania dla aktywnych - wersja jesienna oraz zimowa

Jordania
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii

Spotkanie na lotnisku (2 godziny przed wylotem), a następnie bezpośredni lot do Jordanii. Po przylocie kontrola paszportowa, odbiór bagaży, a następnie przejedziemy do Jerash. Jerash to starożytna Geraza, miasto wchodzące w skład Dekapolis - jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Jest to jedno z najlepiej zachowanych antycznych miast na Bliskim Wschodzie. Transfer do hotelu w Ammanie. Czas na zasłużony relaks. Uwaga! W sytuacji wylotu z Poznania - program z dnia pierwszego realizowany jest w dniu ostatnim.

Dzień 2. Amman-Kerak-Akaba

Śniadanie, a następnie wjedziemy na cytadelę, z której rozpościerają się niesamowite widoki Ammanu, zahaczymy także o antyczny teatr. Dalej udamy na południe, się aby podziwiać zamek w Kerak – jednej z najepiej zachowanych twierdz z okresu wypraw krzyżowych. Posłuchamy także wielu opowieści o Królestwie Niebieskim. Przejazd i nocleg w Akabie.

Dzień 3. Morze Czerwone

Z rana udamy się na rejs wzdłuż wybrzeża Jordanii, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (pływając lub nurkując), a pozostali oddawać się kąpielom słonecznym. Kto nie nurkował - to może być Wasz pierwszy raz, a mało które miejsce tak się do tego nadaje jak ciepłe, płytkie, a przede wszystkim bogate w różnokolorowe życie Morze Czerwone. Wieczorem zabierzemy Was na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu.

Dzień 4. Wadi Rum

Po późnym śniadaniu transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy - Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi, połączonego z wieloma intensywnymi spacerami, aby poznać jej najpiękniejsze fragmenty. Wieczorem kolacja.

Dzień 5. Wadi Rum-Petra

Z rana kolejne jeep safari po pustyni. Poranek przywita nas urokliwym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne, powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Zatrzymamy się także na piknik pod wiszącą skałą, następnie obiad w obozowisku. Po obiedzie przejazd do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, tutaj około godzinny spacer. Następnie przejazd do Wadi Musa i nocleg.

Dzień 6. Petra

Po śniadaniu ruszamy do Petry. Zobaczymy nie tylko wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także niezwykłą grę kolorów – piaskowiec którzy tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w ciągu dnia. W Petrze spędzimy cały dzień, udamy się alternatywnymi trasami, aby zobaczyć mniej znane miejsce – ołtarz poświęcony Duszarze a także Monastyr. Długość tras, którymi będziemy spacerować to sporo ponad 20 km. Przejazd do Rezerwatu Dana.

Dzień 7. Rezerwat Dana-Morze Martwe

Z samego rana udamy się na spacer po najpiękniejszej części Rezerwatu Biosfery Dana – jednej z tutejszych Wadi. Jest to dość wymagający trekking (potrwa około 5-6 godzin), ale piękne krajobrazy i ciągle zmieniająca się sceneria na pewno to wynagrodzą. Następnie transfer do hotelu położonego nad Morzem Martwym. Czas na zasłużony relaks.


Dzień 8. Morze Martwe-Polska
Niespieszny poranek, następnie transfer na lotnisko i wylot d kraju.


Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku prowadzonym przez Beduinów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • obiad w czasie rejsu;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • pozwolenie na wjazd do Jordanii (grupy muszą takie posiadać, aby legalnie przebywać w kraju);
 • opiekę miejscowego przewodnika jordańskiego (zgodnie z miejscowym prawem);
 • wszystkie przejazdy na miejscu, busem na wyłączność (w zależności od wielkości grupy – 12-osobowym: grupy 8-9 osób lub 20-osobowym: grupy powyżej 10 osób);
 • wyżej wymieniony program;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 550 PLN.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Poznań-Amman-Poznań(walizka podręczna 55x40x23 – 10 kg plus mały bagaż podręczny typu torebka/plecak) (ok. 1000 PLN);
 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD);
 • posiłków, poza śniadaniami i obiadokolacją na Wadi Rum – 5 obiadów/kolacja, cena to ok. 50 dinarów, czyli ok. 300 złotych;
 • zwyczajowych napiwków (ok. 35 USD).

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-16 osób

 

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (lilczymy od daty powrotu)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania to raj dla miłośników aktywnego podróżowania wśród niezwykłych krajobrazów! Poznaj Bliski Wschód jadąc razem z nami! Prezentowany program zadowoli tych, którzy lubią wędrówki księżycowymi dolinami, nurkowanie w rajskim Morzu Czerwonym, wschody i zachody slońca na pustyni.

Jordania, mimo swej niewielkiej powierzchni zachwyca – księżycowe krajobrazy, krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego, legendarna Petra. Nasza przygoda odbywa się wśród przyjaznych mieszkańców, w kraju skrywającym wiele tajemnic. Jordania dla aktywnych to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy nie lubią biernego wypoczynku, nie boją się wcześniej wstawać czy późno wrócić z forsownej wycieczki. Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik aktywnego podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby Jordania mogła zostać ukazana z jak najciekawszej strony.

Kto nie słyszał o słynnym szpiegu Lawrensie z Arabii czy o bogatych karawanach przemierzających pustynie Półwyspu Arabskiego? Pewnie wielu oglądało „Marsjanina” – będąc na Wadi Rum będziemy mogli podziwiać właśnie te plenery, a przy okazji poszukamy tajemniczych inskrypcji z czasów Nabatejczyków.

W Petrze podążać będziemy śladami „Indiany Jonesa” – szlakiem ostatniej krucjaty. Zobaczymy nie tylko ołtarze poświęcone Duszarze, ale także niezwykły Wodospad Lwów, podążając dawnym szlakiem pątniczym sprzed 2 tysięcy lat.

W Akabie poznamy tajniki parzenia kawy po jordańsku i wypalimy najlepszą w Jordanii sziszę. Podczas rejsu po Zatoce Akaba rozkoszować się będziemy łagodną morską bryzą, ale także zanurkujemy aby obejrzeć jedne z piękniejszych raf świata.

Rezerwat Dana to raj dla piechurów i marzenie malarzy, z racji gry świateł na tutejszych piaskowcach.

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać jordańską gościnność oraz przeżyć przygodę rodem z baśni o krainie tysiąca i jednej nocy.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia; 
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie;
 • możliwość przylotu bezpośrednio z Warszawy;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii;
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach;
 • nocleg na pustyni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje