Oferta - Petersburg. Perła północy za dnia i w nocy

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Petersburg. Perła północy za dnia i w nocy

6 dni 4349 zł
 • 21.11.2021 - 26.11.2021
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, dwie godziny przed planowanym wylotem. Wylot do Petersburga. Przylot, formalności paszportowe, spotkanie z przewodnikiem, przejazd do centrum, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście, któremu o tej porze świateł nie brakuje.

Dzień 2. Zwiedzanie Petersburga

Po śniadaniu zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej, kolebki miasta wzniesionej na Wyspie Zajęczej. Zobaczymy sobór św. Piotra i Pawła, w którym znajdują się grobowce carów. Następnie przejazd nabrzeżem Pałacowym z pałacami Marmurowym i Zimowym do Wyspy Wasilewskiej położonej w delcie Newy, gdzie kiedyś mieścił się port morski. Zobaczymy także słynny krążownik Aurora, z którego wystrzał zapoczątkował rozpoczęcie rewolucji październikowej. Następnie zwiedzanie placu św. Izaaka z soborem św. Izaaka oraz placu Senackiego z posągiem Piotra Wielkiego, który nazywany jest Miedzianym Jeźdźcem. Następnie pojedziemy do Cerkwi Zbawiciela na Krwi, powstałej jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II. Cerkiew powstała w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Dalej Newski Prospekt – czyli reprezentacyjna ulica miasta, z katedrą Kazańską (świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej) i licznymi kawiarniami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3. Petersburg

Po śniadaniu zwiedzimy Ermitaż – dawny Pałac Zimowy władców Rosji, w którym na chwilę obecną skatalogowano ponad trzy miliony obiektów, z których tylko niewielka część udostępniona jest zwiedzającym. Zobaczymy m.in dzieła pędzla Leonarda da Vinci czy Rembrandta i innych. Po południu przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu Katarzyny z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty oraz parku. Powrót do miasta. Obiadokolacja. Rejs statkiem po kanałach i Newie. Obiadokolacja. Nocleg *

* Na życzenie – nocna wycieczka „Białe noce w Petersburgu”, podczas której będziemy mogli zobaczyć Petersburg nocą oraz wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. * nocna wycieczka 35 €/os.

Dzień 4. Petersburg

Ciąg dalszy zwiedzania dawnej stolicy Rosji - objazd miasta autobusem. Zobaczymy: cerkiew i klasztor Smolny, gmachy Admiralicji i Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (z zewnątrz), Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Powrót w hotelu, czas na odrobinę relaksu. Obiadokolacja. Nocleg. *

* Wieczorem dla chętnych – balet/opera w jednym z teatrów Sankt Petersburga (cena – 70-85 EUR/osobę).

Dzień 5. Wyspa Kotlin

Po śniadaniu wyjazd na wyspę Kotlin, gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Następnie przejazd do Peterhofu – byłej rezydencji carskiej. Zwiedzanie Wielkiego Pałacu i Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny oraz kaskady. Następnie przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu Katarzyny z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty oraz parku. Powrót do miasta, pożegnalna kolacja z nostalgiczną muzyką w tle.

Dzień 6. Ostatnie zwiedzanie i powrót

Po śniadaniu wizyta w Ławrze św. Aleksandra Newskiego, w której znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego. Czas wolny na ostatnie zakupy i obiad. Transfer na lotnisko, przelot do Warszawy. Lądowanie o 19:05.

Warunki

Składowe ceny

21.11.2021 - 26.11.2021: 2999 PLN + bilet lotniczy ok 1350 PLN

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa–Petersburg–Warszawa;
 • zakwaterowanie w sprawdzonym hotelu 3*;
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • lokalnego przewodnika polskojęzycznego i licencjonowanego pilota z Polski;
 • śniadania oraz inne posiłki zgodnie z programem (każdego dnia kolacja lub obiad);
 • napoje bezalkoholowe serwowane do posiłku;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • wizę do Rosji;
 • zestawy słuchawkowe;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Cena nie zawiera

 • Innych posiłków niż wymienione w programie oraz napojów do posiłków;
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • zwyczajowych napiwków.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zdaniem Josifa Brodskiego: “Rosji udały się trzy rzeczy: marynarka wojenna, literatura dwóch ostatnich stuleci i północna stolica”. Podobnie uważał Dostojewski. Spędzimy intensywne dni w Petersburgu, by poznać piękno miasta i jego okolicy. Zapewniamy maksimum wrażeń w kameralnym gronie.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl