Oferta - Skalista Algieria – przez bezkresne wydmy Sahary

tel: 
22 299 27 52
email: 

Skalista Algieria – przez bezkresne wydmy Sahary

9 dni 4900 zł
 • 29.04.2023 - 07.05.2023
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Algierii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Djanet na południu Algierii z przesiadką w Paryżu. Po przylocie transfer na nocleg.

Dzień 2. Kierunek Sahara!

Po śniadaniu załatwiamy formalności wstępu do Parku Narodowego Tassili Najjer, po czym wyjeżdżamy terenowymi samochodami. Jedziemy wzdłuż wydm Erg Admer, chodzimy po skałach w rejonie Timras, a następnie zwiedzamy grotę i kanion Imuruden. Nocleg na biwaku w okolicy Imuruden.

Dzień 3. Tilelline, Tikabauin i Tuia

Przez naturalne korytarze skalne docieramy do Tilelline. Oglądamy prehistoryczne malowidła naskalne w Tedjleh Ekrar. Po południu zbliżamy się do ostrych skał w Tikabauin. Następnie kierujemy się w stronę oczka wodnego Tuia. Pod wieczór przez malownicze wąwozy docieramy na biwak. 

Dzień 4. Kanion Esendilene, Dider i Tin Taghert

Docieramy do kanionu Esendilene, w którym znajdują się zaostrzone skały, klify, tamaryszki, palmy oraz oczka wodne. Spotykamy tam również nomadów, więc możemy zobaczyć jak wygląda tradycyjne życie Tuaregów. Potem przez dolinę Tin Taharadjelé kierujemy się do Dider. W Dider oglądamy prehistoryczne ryciny na szarej skale. Pod wieczór zwiedzamy prehistoryczne stanowisko Tin Taghert. Biwak

Dzień 5. Oaza Ihrir

Rano wyjeżdżamy do oazy Ihrir. Zwiedzamy gaj palmowy, piękne oczka wodne i wodospady. Biwak.

Dzień 6. Djanet i Tegharghart

Wracamy do Djanet. Oglądamy najbardziej znaną prehistoryczną rycinę, "płaczącą krowę" w Tegharghart. Po południu wracamy do miasta. Ostatni wieczór spędzamy na pustyni. Rozkoszujemy się pieczonym baranem (meszui) przy tradycyjnej tuareskiej muzyce. Przejazd na lotnisko i wylot do Algieru. Prosto z lotniska jedziemy do miejscowości Tipaza nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 7. Zwiedzanie Tipazy

Po śniadaniu zwiedzamy ruiny starożytnego miasta Tipaza z czasów Fenicjan i Rzymian, wpisanego na listę UNESCO. Po południu czas na relaks nad morzem.

Dzień 8. Zwiedzanie Algieru

Przelot na północ kraju. W pierwszej kolejności udamy się na spacer ulicami Algieru. W planie na dzisiaj pomnik męczenników z polskim akcentem, spacer po starym mieście, czyli Casbah, jardin d'essai, czyli ogrodzie botanicznym, Wielkia Poczta (Grande Poste), Djamaâ El-Djazaïr – nowy, wielki meczet i bazylikę rzymskokatolicką. 

Dzień 9. Powrót do Polski

Rano przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

29.04.2023 - 07.05.2023: 4900 PLN

Cena zawiera

 • Wyżywienie: pełne wyżywienie na pustynii, w Algierze i Tipasie śniadania,
 • noclegi: na pustyni w namiotach lub jeśli ktoś woli na świeżym powietrzu :) W Algierze nocleg w hotelu,
 • przeloty wewnętrzne na trasie Djanet-Algier;
 • przewodnika polskojęzycznego,
 • kucharza,
 • samochody z kierowcami,
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Tassili,
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Przelotów na trasie Warszawa-Paryż-Djanet; Algier-Paryż-Warszawa (ok. 1200-1500 PLN);
 • opłaty wizowej (350 zł),
 • kosztu wynajmu ewentualnych namiotów,
 • wydatków własnych.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Dziennie od 5 do 6 godzin marszu.

Noclegi na świeżym powietrzu, w razie potrzeby w namiotach. Materace z gąbki oraz koce dostajemy w Djanet. Niezbędny śpiwór, który każdy uczestnik musi zabrać ze sobą we własnym zakresie.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Chcesz zobaczyć prawdziwą pustynię, przespać się na piasku pod gołym niebem, obejrzeć prehistoryczne malowidła i ryciny? Poznać Tuaregów, którzy od wieków mieszkają na Saharze, gdzie mężczyźni zasłaniają twarze, a kobiety nie? Chcesz napić się herbaty przy blasku gwiazd, zjeść chleb wypiekany w piasku?

W takim razie zapraszamy na przygodę na algierskiej Saharze!

Lądujemy w Dżanet (Djanet), a po kilkunastu minutach jazdy juz jestesmy na słynnej pustyni... 

Co nas czeka? Codziennie malownicze widoki (wydmy, formacje skalne, oczka wodne), historia, a nawet prehistoria, czyli największe muzeum świata pod gołym niebem (malowidła i ryciny), poznawanie lokalnej kultury (przedislamskie grobowce władców na zboczach wydm, wizyta w obozowisku nomadów) oraz wielbłądy, na ktorych będzie można sie przejechać.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje