Oferta - Skalista Algieria – przez bezkresne wydmy Sahary

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Skalista Algieria – przez bezkresne wydmy Sahary

9 dni 5600 zł
 • 02.04.2022 - 10.04.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot do Algierii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Algierii z przesiadką w jednym z europejskich portów. Po przylocie transfer na nocleg.

Dzień 2. Zwiedzanie Algieru

Po śniadaniu udamy się na spacer ulicami Algieru. W planie na dzisiaj pomnik męczenników z polskim akcentem, spacer po starym mieście, czyli Casbah, jardin d'essai, czyli ogrodzie botanicznym, Wielkia Poczta (Grande Poste), Djamaâ El-Djazaïr – nowy, wielki meczet i bazylikę rzymskokatolicką. 

Dzień 3. Kierunek Sahara!

Po południu przejazd na lotnisko i przelot na południe Algierii. Powitanie na lotnisku w Djanet przez tuareskiego przewodnika. Załatwiamy niezbędne formalności wstępu do Parku Narodowego Tassili Najjer, po czym wyjeżdżamy terenowymi samochodami. Jedziemy wzdłuż wydm Erg Admer, chodzimy po skałach w rejonie Timras, a następnie zwiedzamy grotę i kanion Imuruden. Nocleg na biwaku w okolicy Imuruden.

Dzień 4. Tilelline, Tikabauin i Tuia

Przez naturalne korytarze skalne docieramy do Tilelline. Oglądamy prehistoryczne malowidła naskalne w Tedjleh Ekrar. Po południu zbliżamy się do ostrych skał w Tikabauin. Następnie kierujemy się w stronę oczka wodnego Tuia. Pod wieczór przez malownicze wąwozy docieramy na biwak. 

Dzień 5. Kanion Esendilene, Dider i Tin Taghert

Docieramy do kanionu Esendilene, w którym znajdują się zaostrzone skały, klify, tamaryszki, palmy oraz oczka wodne. Spotykamy tam również nomadów, więc możemy zobaczyć jak wygląda tradycyjne życie Tuaregów. Potem przez dolinę Tin Taharadjelé kierujemy się do Dider. W Dider oglądamy prehistoryczne ryciny na szarej skale. Pod wieczór zwiedzamy prehistoryczne stanowisko Tin Taghert. Biwak

Dzień 6. Oaza Ihrir

Rano wyjeżdżamy do oazy Ihrir. Zwiedzamy gaj palmowy, piękne oczka wodne i wodospady. Biwak.

Dzień 7. Djanet i Tegharghart

Wracamy do Djanet. Oglądamy najbardziej znaną prehistoryczną rycinę, "płaczącą krowę" w Tegharghart. Po południu wracamy do miasta. Ostatni wieczór spędzamy na pustyni. Rozkoszujemy się pieczonym baranem (meszui) przy tradycyjnej tuareskiej muzyce. Przejazd na lotnisko i wylot do Algieru. Prosto z lotniska jedziemy do miejscowości Tipaza nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 8. Zwiedzanie Tipazy

Po śniadaniu zwiedzamy ruiny starożytnego miasta Tipaza z czasów Fenicjan i Rzymian, wpisanego na listę UNESCO. Po południu czas na relaks nad morzem.

Dzień 9. Powrót do Polski

Rano przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Program może ulec zmianom, w zależności od okoliczności.

Warunki

Składowe ceny

02.04.2022 - 10.04.2022: 4400 PLN + bilet lotniczy ok 1200 PLN

Cena zawiera

 • Wyżywienie: pełne wyżywienie na pustynii, w Algierze i Tipasie śniadania,
 • noclegi: na pustyni w namiotach lub jeśli ktoś woli na świeżym powietrzu :) W Agierze nocleg w hotelu,
 • przewodnika polskojęzycznego,
 • kucharza,
 • samochody z kierowcami,
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Tassili,
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Przelotów na trasie Warszawa-Algieria-Warszawa;
 • przelotów wewnętrznych na trasie Algier-Djanet (ok. 800-900 zł),
 • opłaty wizowej (350 zł),
 • kosztu wynajmu ewentualnych namiotów,
 • wydatków własnych.

Dodatkowe informacje

Dziennie od 5 do 6 godzin marszu.

Noclegi na świeżym powietrzu, w razie potrzeby w namiotach. Materace z gąbki oraz koce dostajemy w Djanet. Niezbędny śpiwór, który każdy uczestnik musi zabrać ze sobą we własnym zakresie.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Chcesz zobaczyć prawdziwą pustynię, przespać się na piasku pod gołym niebem, obejrzeć prehistoryczne malowidła i ryciny? Poznać Tuaregów, którzy od wieków mieszkają na Saharze, gdzie mężczyźni zasłaniają twarze, a kobiety nie? Chcesz napić się herbaty przy blasku gwiazd, zjeść chleb wypiekany w piasku?

W takim razie zapraszamy na przygodę na algierskiej Saharze!

Lądujemy w Dżanet (Djanet), a po kilkunastu minutach jazdy juz jestesmy na słynnej pustyni... 

Co nas czeka? Codziennie malownicze widoki (wydmy, formacje skalne, oczka wodne), historia, a nawet prehistoria, czyli największe muzeum świata pod gołym niebem (malowidła i ryciny), poznawanie lokalnej kultury (przedislamskie grobowce władców na zboczach wydm, wizyta w obozowisku nomadów) oraz wielbłądy, na ktorych będzie można sie przejechać.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl