Oferta - Zielona Indonezja: Celebes, Borneo, Jawa + Kuala Lumpur

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Zielona Indonezja: Celebes, Borneo, Jawa + Kuala Lumpur

17 dni 15650 zł
 • 03.11.2021 - 19.11.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Spotkanie Grupy na lotnisku w Warszawie i wylot z Polski do stolicy Malezji Kuala Lumpur.

MALEZJA - KUALA LUMPUR

Dzień 2. Przylot na miejsce

Po przylocie na miejsce i załatwieniu formalności paszportowo bagażowych spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu w centrum miasta. Po zakwaterowaniu spacer po stołecznym China Town z lokalną kolacją w programie. Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Zwiedzanie Kuala Lumpur

Po śniadaniu rozpoczynamy pierwszy dzień zwiedzania Kuala Lumpur. Dzisiaj odwiedzamy hinduistyczną świątynię Batu Cave, największą świątynię chińską, plac Merdeka i Pałac Sułtana. Jeżeli będą ponownie otwarte wieże Petronas możliwość wjazdu na najwyższy punkt widokowy. Wieczorem powrót do Chińskiej Dzielnicy na ostatni nocleg w Malezji. Po dotarciu na miejsce kolacja w lokalnej restauracji.

INDONEZJA - CELEBES

Dzień 4. Przelot na Celebes 

Rano wymeldowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko w Kuala Lumpur skąd odlatujemy do Makassar na Celebes (Sulawesi) w Indonezji. Przylot na miejsce w godzinach popołudniowych. Po odprawie paszportowo bagażowej, spotykamy się z lokalnym przewodnikiem i jedziemy w kierunku miejscowości Pare na nocleg tranzytowy przed Krainą Torajów. Zakwaterowanie w hotelu. Po przejeździe na miejsce kolacja.

Dzień 5. Pare - Rantepao

Rano po śniadaniu wyjazd w kierunku Toraja połączony już ze zwiedzaniem. Obok pięknych górzystych krajobrazów po wjeździe do ziemi Torajów zobaczymy pierwsze tradycyjne osady z charakterystycznymi domami. Wczesnym popołudniem dojedziemy do hotelu w stolicy regionu, miejscowości Rantepao. Po zakwaterowaniu kolacja.

Dzień 6. Eksploracja Krainy Torajów

Od rana eksploracja ziemi Torajów. W zależności od tego, na który dzień uda się umówić uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej, jednego dnia zwiedzimy najważniejsze wioski i nekropolie drugiego natomiast weźmiemy udział w rytualnym pogrzebie. Drugi nocleg w hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 7. Ciąg dalszy eksploracji 

Drugi dzień eksploracji Tanah Toraja. Program dnia – patrz wyżej – po programie powrót do hotelu Misiliana na kolację i ostatni nocleg w Rantepao.

Dzień 8. Przelot na Jawę

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu kilkugodzinny przejazd powrotny w kierunku Makassar, skąd wylecimy na Jawę do Surabaya. Przed dotarciem na lotnisko tradycyjna kolacja. Po przylocie do Surabaya nocleg tranzytowy w hotelu, przed kolejnym lotem, tym razem na Borneo.

BORNEO

Dzień 9. Przelot na Borneo

Wcześnie rano lot do Pangkalan Bun na Borneo. Po przylocie transfer do portu w Kumai i wejście na pokład tradycyjnej łodzi Klotok, na której spędzimy 3 dni w Parku Narodowym Tanjung Puting. Podczas rejsu pełne wyżywienie na łodzi.

Dzień 10. Park Narodowy Tanjung Puting

Drugi dzień na Klotok. Podczas rejsu rzeką Sekonier w głąb Parku Narodowego odbędziemy dwa trekkingi, między innymi do Camp Leakey w poszukiwaniu orangutanów, gibonów, nosaczy i innych zwierząt. Druga noc na łodzi Klotok.

Dzień 11. Park Narodowy Tanjung Puting - dzień drugi

Powrót do portu w Kumai i przejazd w kierunku innej rzeki, prowadzącej tym razem w głąb Borneo by po przesiadce do małych ścigaczy motorowych wyruszyć w trzygodzinny rejs w góre rzeki do wioski Bokonso. Po dopłynięciu do wioski zakwaterowanie w tradycyjnym długim domu Dayaków. Wieczorem uczestnictwo w lokalnej ceremonii w długim domu.

Dzień 12. Pangkalan Bun

Po śniadaniu kilkugodzinna eksploracja okolicy a w drugiej części dnia odwrót motorówkami w kierunku Pangkalan Bun. Ostatnia noc na Borneo w hotelu w centrum miasta.

JAWA - ANAK KRAKATAU

Dzień 13. Przelot na Jawę + Anyer

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Pangkalan Bun i lot do stolicy Indonezji, Dżakarty. Po przylocie na Jawę przejazd do miejscowości Anyer połączony z wizytą w Sunda Kelapa, największym porcie łodzi drewnianych na świecie oraz w meczecie Istiqlal, największym meczecie Azji południowo wschodniej. W trakcie dnia lekki lunch. Wieczorem dotrzecie do miejscowości Anyer nad cieśniną sundajską, pomiędzy stołeczną wyspą Jawą a Sumatrą. Po zakwaterowaniu w hotelu kolacja.


Dzień 14. Wyspa Anak Krakatau

Rano łodziami motorowymi wyruszymy w kierunku wulkanu Krakatau. Po dopłynięciu na miejsce trekking po wyspie Anak Krakatau a potem kilkugodzinny postój na plaży z możliwością snorkowania. Na plaży zjecie również lunch, po którym nastąpi odwrót w kierunku portu w Anyer na drugą noc w hotelu nad morzem. Po powrocie na Jawę kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 15. Dzień relaksu

Dzień całkowitego relaksu po poprzednich wojażach i przed powrotem do Europy. Nocleg.

KUALA LUMPUR - POLSKA

Dzień 16. Powrót do Kuala Lumpur i lot do Polski

Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku lotniska Soekarno Hatta w Dżakarcie. Lot do Kuala Lumpur. Transfer na inny terminal a następnie lot w kierunku Polski.

Dzień 17. Przylot do Polski

Przylot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

03.11.2021 - 19.11.2021: 15650 PLN

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa-Kuala Lumpur-Warszawa,
 • bilety lotnicze lokalne: Kuala Lumpur-Celebes, Celebes-Borneo, Borneo-Jawa, Jawa-Kuala Lumpur,
 • polski pilot przez cały czas wyjazdu,
 • angielskojęzyczni lokalni przewodnicy we wszystkich odwiedzanych miejscach,
 • wyżywienie: 14 śniadań, 6 obiadów, 13 kolacji,
 • wszystkie transfery lądowe i morskie ujęte w programie,
 • udział w ceremonii pogrzebowej i rytualnym pogrzebie na Celebes,
 • 3 dni na łodzi Klotok na rzece Sekonier na Borneo,
 • trekkingi w dżungli na Borneo,
 • rejs łodziami motorowymi na Borneo,
 • trekking na wyspie Anak Krakatau,
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych,
 • bilety wstępów do obiektów turystycznych i Parków Narodowych w Indonezji i Malezji,
 • ubezpieczenie turystyczne,
 • składkę na TFG.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • posiłków poza wymienionymi w programie.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-12 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wspaniała przyroda, mnóstwo zieleni, ciekawe zabytki, różnorodna kultura i tradycje - tym właśnie kuszą rajskie wyspy największego archipelagu świata. Mowa oczywiście o Indonezji, której skarby odkryjemy podczas naszej wyprawy. Republika Indonezji to państwo rozrzucone po wyspach w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, położone między oceanami Indyjskim i Spokojnym. My odwiedzimy te najpiękniejsze - Celebes, Borneo oraz Jawę. 

Nasz wyjazd to nie lada gratka dla osób kochających przyrodę i obcowanie z naturą, egzotyczną kulturą i tradycjami. Podczas naszej wyprawy zobaczymy na żywo orangutany, nosacze, przeróżne gatunki tropikalnych ptaków, piękne górzyste krajobrazy, soczyście zielone lasy i wspaniały Park Narodowy na Borneo - tam czeka nas rejs rzeką w głąb tego pięknego rezerwatu oraz trekkingi w niesamowitych okolicznościach przyrody. Obok Sumatry to właśnie Borneo jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie orangutany żyją w swoim naturalnym środowisku - będziemy ich poszukiwać podczas naszych wędrówek.

Nie zabraknie również odkrywania kutlury regionu - odwiedzimy hindusityczne świątynie, meczety, ale również weźmiemy udział w lokalnych ceremoniach i rytuałach. Na Celebes poznamy obyczaje mieszkańców wyspy - górskiego ludu Torajów, których życie nieustannie przeplata się ze śmiercią, a najważniejszym wydarzeniem życia jest pogrzeb - niezwykła kolorowa ceremonia, trwająca od kilku dni do nawet kilku tygodni. Nieodłącznym elementem ceremonii jest rytualna rzeź bawołów po to, aby dusza mogła zaznać spokoju w życiu po śmierci.

W planie mamy także Kuala Lumpur - stolicę Malezji, prawdziwy zlepek kultur, dziejów, a co za tym idzie również architektoniczny - nowoczesne dzielnice sąsiadują ze starą, typową dla postkolonialnej Azji zabudową. Tam oczywiście zwiedzimy najważniejsze atrakcje i spróbujemy lokalnej kuchni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl