Oferta - Jordania de luxe

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Jordania de luxe

8 dni 6450 zł
 • 03.01.2022 - 10.01.2022
  • 03.01.2022 - 10.01.20226450zł
  • 14.01.2022 - 21.01.20226450zł
  • 04.02.2022 - 11.02.20226450zł
  • 11.03.2022 - 18.03.20226450zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa–Amman–Wadi Musa (Petra)

Spotkanie na lotnisku w Warszawie-Modlinie, a następnie lot do Jordanii – bezpośredni. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z przewodnikiem i opuszczamy teren lotniska. Późnym popołudniem dotrzemy do Wadi Musa (to przedsionek do dawnej Petry), tam zakwaterowanie w hotelu położonym w pobliżu wejścia do tego jednego z cudów świata antycznego.

 
Dzień 2. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy wspaniałe antyczne zabytki (skarbiec, świątynie). Niezwykła jest także paleta kolorów, którą zobaczymy – piaskowiec, który tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w zależności od intensywności słońca. W Petrze spędzimy cały dzień (do ok. 16). Aby lepiej poznać jej uroki będziemy spacerować mniej znanymi trasami, aby zobaczyć miejsca mniej popularne – chociażby ołtarz poświęcony Duszarze, czy też intrygujący Wodospad Lwów. Spacer po Petrze dostosujemy do chęci i możliwości naszej grupy. Powrót do hotelu, a około 18:00 obiadokolacja.

 
Dzień 3. Pustynia Wadi Rum

Śniadanie, dalej udamy się do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, tutaj około godzinny spacer. Następnie nieśpieszny transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są zachody słońca na pustyni – poświęcimy im sporo uwagi. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi oraz spacerując po jej najpiękniejszych miejscach. Wieczorem kolacja ok. 19:30. Nocleg w namiotach dwuosobowych (w pełni wyposażonych – toalety i prysznice).


Dzień 4. Wadi Rum–Akaba

Poranek przywita nas krwistym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Zatrzymamy się także na piknik pod wiszącą skałą, następnie obiad w obozowisku. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Akaba (przejazd to około 1,5 godziny). Wieczorem kolacja tematyczna – ryby i owoce morza z dodatkiem bryzy morskiej.

 
Dzień 5. Morze Czerwone

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż jordańskiego wybrzeża, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (nurkując lub pływając z rurką), a pozostali także kapią się ale... w słońcu, pod błękitnym parasolem nieba. W czasie rejsu obiad. Następnie powrót do hotelu. Wieczorem chętnych zabierzemy na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu.

 
Dzień 6. Akaba–Madaba–Góra Nebo

Do południa odpoczynek w hotelu. Krystalicznie czysta i ciepła woda, piękna rafa oraz słońce to prosty przepis na najmilszy wypoczynek. Potem ruszamy do Madaby (przejazd to ok. 3,5 godz.). Zwiedzanie Madaby – miasta mozaik, unikatowego w swej historii. Zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej, w tym słynną mapę prezentującą Ziemię Świętą w V wieku. Tutaj także przerwa na obiad. Dalej przejazd na Górę Nebo, z której zgodnie z tradycją Mojżesz został wniebowzięty. Tam także obejrzymy piękne mozaiki oraz panoramę Doliny Jordanu. Nocleg nad Morzem Martwym.

 
Dzień 7. Jerash–Morze Martwe

Z samego rana jedziemy do niezwykłego Jerash (starożytna Geraza, miasta wchodzącego w skład Dekapolis), jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Popołudniem powrót do hotelu, czas na błogie relaksowanie nad Morzem Martwym.


Dzień 8. Morze Martwe–Warszawa

Czas na ostatnią kąpiel w Morzu Martwym, niespiesznie opuszczamy hotel, potem jeszcze zwiedzanie Ammanu i transfer na lotnisko, wylot do Warszawy. 

Warunki

Składowe ceny

03.01.2022 - 10.01.2022: 5950 PLN + bilet lotniczy ok 500 PLN
14.01.2022 - 21.01.2022: 5950 PLN + bilet lotniczy ok 500 PLN
04.02.2022 - 11.02.2022: 5950 PLN + bilet lotniczy ok 500 PLN
11.03.2022 - 18.03.2022: 5950 PLN + bilet lotniczy ok 500 PLN

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa-Amman-Warszawa, z bagażem podręcznym + walizka 20 kg;
 • Wyżywienie: śniadania i w zależności od dnia obiad/ lub kolację;
 • Opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników;
 • Noclegi w hotelach **** i ***** (pokoje dwuosobowe), doskonale położonych (Akaba – przy samej plaży, Amman – centrum/ łatwy wyjazd do Dżerasz, Petra – blisko wejścia do doliny oraz jedna noc na pustyni Wadi Rum w obozowisku Beduinów (namioty dwuosobowe);
 • Ubezpieczenie (NNW, KL, CP i bagaż);
 • Opłaty lotniskowe;
 • Wejścia do wszystkich obiektów wymienionych w programie (samo wejście do Petry to 70 USD);
 • Składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Wydatków osobistych.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

– opłacamy koszt testu na lotnisku w Ammanie,

– w przypadku zdarzeń losowych, umiemożliwiających udział w wyprawie, bezpłatnie można przesunąć datę wyjazdu (do 31.10.2021)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania czeka na Ciebie! Opcja de luxe skierowana jest dla miłośników slow travel, ceniących takie podróżowanie, które pozwala na poznanie i zapamiętanie – smaków, kolorów, obrazów, ludzi. Dodatkowo starannie wybraliśmy hotele, charakteryzujące się wyjątkowym połączeniem standardu, obsługi na wysokim poziomie oraz położeniem blisko najważniejszych atrakcji. Równie ważna jest wielkość grupy (maksymalnie 14 osób)  a także pilot dbający o Państwa bezpieczeństwo oraz merytorycznie przygotowany, aby ciekawie zaprezentować perłę Bliskiego Wschodu. Podobnie wybrane przez nas restauracje, które znamy i sami z wielką chęcią odwiedzamy, ponieważ jedzenie tam to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. 

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu nadal tajemniczym, a mającym sporo do pokazania? Wycieczka do Jordanii, a dokładniej Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, oczaruje Cię widokiem kolorowych raf i niezwykłych form skalnych, niezwykłą gościnnością Jordańczyków, pyszną kuchnią i tajemniczym orientem... Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Jako, że od lat organizujemy wycieczki objazdowe Jordania w odsłonie de luxe jest propozycją podróży, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom turystów. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby ukazać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie oszałamiających zapachów i zniewalających kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania – kraina, urzekająca na każdym kroku. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce i perłę Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku spędzimy całą noc, podziwiając czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania słynie też z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi i spacerując po malowniczych uliczkach będzie można na własnej skórze poczuć bajkowy klimat zjawiskowej krainy, jaką jest Jordania.

Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii;
 • wygodne zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie;
 • nocleg na pustyni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl