Oferta - Baśniowa Jordania - wersja komfort

tel: 
22 299 27 52
email: 

Baśniowa Jordania - wersja komfort

Jordania
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa–Amman–Wadi Musa 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, a następnie lot do Jordanii – bezpośredni. Po przylocie formalności wizowe, spotkanie z przewodnikiem i opuszczamy teren lotniska. Przejazd do Ammanu, zwiedzanie. Zobaczymy tu teatr rzymski oraz twierdzę z czasów antycznych. Wieczorem dotrzemy do Wadi Musa (to przedsionek do dawnej Petry), tam zakwaterowanie w hotelu położonym w pobliżu wejścia do tego jednego z cudów świata antycznego.

 
Dzień 2. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy wspaniałe, antyczne zabytki (skarbiec, świątynie). Niezwykła jest także paleta kolorów, którą zobaczymy – piaskowiec, który tworzy Siq (dolinę) zmienia barwy w zależności od intensywności słońca. W Petrze spędzimy cały dzień (do ok. 16). Aby lepiej poznać jej uroki będziemy spacerować mniej znanymi trasami, aby zobaczyć miejsce mniej popularne – choćby ołtarz poświęcony Duszarze, czy też intrygujący Wodospad Lwów. Spacer po Petrze dostosujemy do chęci i możliwości naszej grupy. Powrót do hotelu, a około 18:00 obiadokolacja.

 
Dzień 3. Mała Petra–Wadi Rum

Śniadanie, czas na relaks, a następnie nieśpieszny transfer do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, tutaj około godzinny spacer. Dalej przejazd na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający ten kawałek ziemi, jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są zachody słońca na pustyni – poświęcimy im sporo uwagi. Uroki miejsca poznamy w czasie safari autami terenowymi oraz spacerując po jej najpiękniejszych miejscach. Wieczorem kolacja ok. 19:30. Nocleg w namiotach dwuosobowych (w pełni wyposażonych – toalety i prysznice).


Dzień 4Wadi Rum–Akaba

Poranek przywita nas krwistym wschodem słońca, a następnie po śniadaniu udamy się na kolejne spotkanie z pustynią. Podziwiać będziemy malownicze formacje skalne powstałe w wyniku oddziaływania sił wiatru i wody, będzie sporo o geologii, a jeszcze więcej o historii – bądź co bądź jesteśmy na słynnym szlaku kadzidła. Zatrzymamy się także na piknik pod wiszącą skałą, następnie obiad w obozowisku. Żegnamy się z pustynią, a kolejnym punktem będzie Akaba (przejazd to około 1,5 godziny).


Dzień 5. Morze Czerwone

Po śniadaniu udamy się na rejs wzdłuż jordańskiego wybrzeża, w czasie którego chętni mogą podziwiać piękne rafy (nurkując lub pływając z rurką), a pozostali także kapią się ale... w słońcu, pod błękitnym parasolem nieba. W czasie rejsu obiad. Następnie powrót do hotelu. Wieczorem chętnych zabierzemy na lokalny suk (targ), następnie przerwa w klimatycznej knajpce, dla chętnych fajka wodna lub kawa zaparzana w jordańskim stylu.


Dzień 6. Akaba–Madaba–Góra Nebo 

Do południa odpoczynek w hotelu. Krystalicznie czysta i ciepła woda, piękna rafa oraz słońce to prosty przepis na najmilszy wypoczynek. Potem ruszamy do Madaby (przejazd to ok 3,5 godz.). Zwiedzanie Madaby – miasta mozaik, unikatowego w swej historii – zobaczymy wspaniale zachowane przykłady sztuki wczesnochrześcijańskiej, w tym słynną mapę prezentującą Ziemię Świętą w V wieku. Tutaj także przerwa na obiad. Dalej przejazd na Górę Nebo, z której, tam zgodnie z tradycją, Mojżesz został wniebowzięty. Tam także obejrzymy piękne mozaiki oraz panoramę Doliny Jordanu. Nocleg w Ammanie.


Dzień 7. Amman–Jerash–Morze Martwe 

Z samego rana jedziemy do niezwykłego Jerash (starożytna Geraza, miasta wchodzącego w skład Dekapolis) jednego z lepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Tu zobaczymy pozostałości forum, cardo (główna, handlowa ulica miasta) i teatru. Następnie przejazd nad Morze Martwe, tutaj obiad i kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu w Ammanie.

 
Dzień 8. Amman–Warszawa

Śniadanie, nastepnie przejazd na lotnisko, o 11:30 planowany wylot do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 głównych posiłków (w zależności od dnia obiad/ lub kolacja);
 • opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników;
 • noclegi w hotelach **** i ***** (pokoje dwuosobowe), doskonale położonych (Amman – centrum/ łatwy wyjazd do Dżerasz, Petra – blisko wejścia do doliny oraz jedna noc na pustyni Wadi Rum w obozowisku Beduinów (namioty dwuosobowe);
 • opłaty lotniskowe;
 • wejścia do wszystkich obiektów wymienionych w programie (samo wejście do Petry to 70 USD);
 • rejs po Morzu Czerwonym (z obiadem);
 • ubezpieczenie (NNW, KL, CP i bagaż);
 • składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Przelotu na trasie Warszawa-Amman-Warszawa, z bagażem podręcznym;
 • wydatków osobistych.
 • napiwków ok. 45 USD/ osobę.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania czeka na Ciebie! Opcja de luxe skierowana jest dla miłośników slow travel, ceniących takie podróżowanie, które pozwala na poznanie i zapamiętanie – smaków, kolorów, obrazów, ludzi. Dodatkowo starannie wybraliśmy hotele, charakteryzujące się wyjątkowym połączeniem standardu, obsługi na wysokim poziomie oraz położeniem blisko najważniejszych atrakcji. Równie ważna jest wielkość grupy (maksymalnie 14 osób)  a także pilot dbający o Państwa bezpieczeństwo oraz merytorycznie przygotowany, aby ciekawie zaprezentować perłę Bliskiego Wschodu. Podobnie wybrane przez nas restauracje, które znamy i sami z wielką chęcią odwiedzamy, ponieważ jedzenie tam to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. 

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu nadal tajemniczym, a mającym sporo do pokazania? Wycieczka do Jordanii, a dokładniej Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, oczaruje Cię widokiem kolorowych raf i niezwykłych form skalnych, niezwykłą gościnnością Jordańczyków, pyszną kuchnią i tajemniczym orientem... Czy trzeba bardziej zachęcać? Chyba nie – Jordania zaprasza!

Wycieczka objazdowa którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie, liczącej maksymalnie 14 osób. Jej opiekunem będzie polski pilot, miłośnik podróżowania, który doskonale zna Jordanię i z pasją opowiada o niej innym. Jako, że od lat organizujemy wycieczki objazdowe Jordania w odsłonie de luxe jest propozycją podróży, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom turystów. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak aby ukazać Jordanię z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze na Bliskim Wschodzie, jak również stałych bywalców Jordanii. Przed Tobą niesamowita podróż obejmująca zwiedzanie, noclegi w cudownych miejscach (w tym pod gołym niebem na pustyni!) i odkrywanie wyjątkowych atrakcji regionu.

Kierunek: Jordania

Zacznijmy od... Ammanu. To odpowiednie miejsce na pierwsze zderzenie z Jordanią i panującym tu orientalnym klimatem. Wycieczka po wybranych zakątkach stolicy nie może obejść się bez wizyty na targu. W towarzystwie oszałamiających zapachów i zniewalających kolorów da się poczuć, jak pachnie, ale również jak smakuje Jordania – kraina, urzekająca na każdym kroku. Podczas wycieczki odwiedzimy historyczną Petrę, fascynujące miejsce i perłę Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie zwiedzania tradycyjnych szlaków, jak też mniej popularnych tras, o których istnieniu wiedzą tylko wybrani.

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku spędzimy całą noc, podziwiając czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania słynie też z smakowitej beduińskiej kuchni, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi i spacerując po malowniczych uliczkach będzie można na własnej skórze poczuć bajkowy klimat zjawiskowej krainy, jaką jest Jordania.

Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Jordanii;
 • wygodne zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie;
 • nocleg na pustyni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje