Oferta - Półwysep Snaefellsnes i Fiordy Zachodnie

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Półwysep Snaefellsnes i Fiordy Zachodnie

8 dni 5450 zł
 • 27.06.2021 - 04.07.2021
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  

Wylot z lotniska w Warszawie, przylot do Keflawiku, przejazd busem do Rejkiawiku. 

Dzień 2.  

Po śniadaniu czeka nas malowniczy przejazd w stronę półwyspu Snaefellsness, gdzie znajduje się nasz kolejny nocleg. W międzyczasie pójdziemy przyjemną trasą na kalderę wulkaniczna Eldborg. Nasza wędrówka wiedzie przez pole lawowe na szczyt wulkanicznej kaldery, głębokiej na 50 metrów. Po dojeździe na półwysep zobaczymy atrakcje przyrodnicze, m.in. wulkan Snaefellsnesjokull, bazaltowe klify Londgrangar, pola lawowe, uroczy kościółek w Budir i formację skalną Gatklettur – Dziurawą Skałę. 

Dzień 3.  

Ciąg dalszy zwiedzania półwyspu Snaefellsness, w tym wodospad Kirkjufellfoss i słynna góra Kirkjufell, muzeum rekina oraz urocze miasteczko Stykkisholmur. Po południu kilkugodzinna podróż promem przez zatokę Breidafjordur w kierunku fiordów zachodnich. Po drodzę mijamy wyspę Flatey, jedyną z pośród czterdziestu wysp i wysepek zamieszkałą wyspę w zatoce Breidafjordur, uznaną w 2019 r za najpięknięszą wyspę świata.

Dzień 4.

Zwiedzanie Fiordów Zachodnich zaczniemy od pobytu na wysokich na 444 metry klifach Latrabjarg, siedliska wielu gatunków ptaków, w tym nurzyków, wydrzyków, rybitw czy oczywiście maskonurów. Latrabjag to najdalej wysunięty na zachód punkt Islandii i jednocześnie Europy. Kolejny punkt programu to chwila relaksu na plaży z niezwykłym jak na Islandię czerwonym piaskiem – Rauðisandur.

Dzień 5.

Tego dnia największą atrakcją będzie wodospad a właściwie kaskada wodospadów Dynjandi, które w widowiskowy sposób zrzucają wielkie masy wody z wysokiego na 100 metrów klifu. Odwiedzimy osadę w Bolungarvik, gdzie znajduje się muzeum morskie, pokazujące warunki życia dawnych rybaków. Dzień zakończymy w Isafjordur – stolicy Firdów Zachodnich. Jest to jedno z najdłużej zamieszkałych miejsc w Islandii. Spacerując po mieście można podziwiać jedne z najstarszych domów w Islandii, pochodzących z XVIII w.

Dzień 6.

Dzień zaczynamy od jazdy fascynującą drogą wzdłuż północnych brzegów Fiordów Zachodnich. Po drodze zapierające dech widoki i oczywiście przystanki na pamiątkowe zdjęcia. Następnie kierujemy się na południe w stronę Reykholt. Tutaj mamy nocleg, jednak zanim pójdziemy spać odwiedzimy jeszcze dwa leżące obok siebie wodospady Hraunfossar i Barnafoss.

Dzień 7.

Dzień zaczniemy od spaceru po największych gorących źródłach w Europie – Deildartunguhver. Następnie udamy się na wędrówkę do wodospadu Glymur, najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 m do wąskiego wąwozu. Po południu dojedziemy do półwyspu Reykjanes, gdzie zobaczymy geologiczne atrakcje wulkanicznego Geoparku Rejkjanes, znajdującego się na liście UNESCO. Dzien zakończymy w termach Błękitnej Laguny. Wieczorem przejazd na lotnisko Keflavik i lot do Warszawy.

Dzień 8. 

W nocy wylot z Keflawiku i przylot do Warszawy w godzinach porannych.

Warunki

Składowe ceny

27.06.2021 - 04.07.2021: 3950 PLN + bilet lotniczy ok 1500 PLN

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa - Rejkiawik - Warszawa (bagaż podręczny 40x30x20);
 • transport 9 osobowym minibusem przez cały czas wyjazdu;
 • zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach i komfortowych domkach wakacyjnych;
 • 5 śniadań;  
 • wstępy do odwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie; 
 • składkę na TFG i TFP.

* Bilet w limicie 1500 zł

Jeżeli cena biletu przekroczy powyższe kwoty, konieczna będzie dopłata powyżej ustalonego limitu.

Koszt dodatkowego bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm, 10 kg wynosi około 200 zł. Cena bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg waha się między 400 a 500 zł.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza śniadaniami – obiady, w restauracjach po drodze (koszt ok. 15-25 EUR);

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do poznawania bardziej dzikiej, rzadziej odwiedzanej części Islandii. Pomimo że, patrząc na mapę, Fiordy Zachodnie znajdują się stosunkowo niedaleko od Rejkiawiku to z uwagi na to, że leżą poza drogą nr 1, cieszą się mniejszym zainteresowaniem turystów. 

Zachodnia część Islandii związana jest nierozerwalnie z morzem. Wiele miejsc, które odwiedzimy przypominać będzie swym wyglądem Norwegię. Jednocześnie zachowują lokalny, islandzki posmak.

Podróżujemy w kameralnym gronie, nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób - zawsze towarzyszy nam wspaniała atmosfera. Po wyspie będziemy poruszać się komfortowym minibusem. Oprócz klasycznego zwiedzania (choć w przypadku Islandii trudno o takim mówić) wybierzemy się również na kilka mniejszych i większych spacerów, by móc podziwiać wyspiarską przyrodę. A jest doprawdy co podziwiać! 

Obiady będziemy jeść w lokalnych restauracjach. Cena posiłku to ok. 15-25 EUR. Dodatkowo postoje w lokalnych sklepach, gdzie co prawda ceny są wyższe niż w Polsce, ale mimo wszystko można w rozsądnej cenie nabyć różne produkty spożywcze. Pokoje w naszych noclegach są zawsze przyjemne i czyste. Śpimy w pokojach dwuosobowych. 

Wylot jak i przylot jest z Warszawy liniami Wizzair, póki co jedynymi, które zapewniają bezpośrednie połączenie Polski z Islandią.

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • Znamy Islandię od podszewki, byliśmy tam kilkadziesiąt razy. Po prostu kochamy Islandię!
 • Cena naszej wyprawy jest niska na tle wielu innych ofert biur podróży. Czasami nawet o 50%!
 • W porównaniu do innych ofert, które podkreślają, że są tanie, w trakcie naszego wyjazdu macie zapewnione kilka naprawdę ważnych rzeczy:
 • wygodne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych,
 • śniadania,
 • logistykę – śpimy w 3 różnych miejscach po to, by nie robić codziennie ogromnych dystansów,
 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 8 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl