Oferta - Aktywne Dolomity: rowery MTB, rafting i ferrata

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Aktywne Dolomity: rowery MTB, rafting i ferrata

9 dni 4060 zł
 • 08.07.2022 - 16.07.2022
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Koncepcja wyjazdu:

 • nocny przejazd komfortowym busem z Katowic do Predazzo,
 • rowery zabieramy z Polski i jadą one na przyczepie,
 • mamy jedną bazę noclegową (Hotel Alla Rosa w Predazzo),
 • wszystkie atrakcje oraz śniadania są wliczone w cenę.

 

Dzień 1. Wieczorny wyjazd z Katowic busem z rowerami na przyczepie.

 

Dzień 2. Przyjazd w godzinach 10-12. Czas na śniadanie, zakwaterowanie, zakupy w supermarkecie. Po południu czas wolny spędzony indywidualnie lub krótka wycieczka rowerowa z pilotem (tzw. rozjazd). Wieczorem sprawdzenie sprzętu i integracja.

 

Dzień 3. Latemar Tour (dystans: 38 km + wyciąg)

2,5km od hotelu znajduje się dolna stacja kolejki ośrodka narciarskiego Latemar. Dwa wyciągi o łącznej długości ok. 4 km zabiorą nas na najwyższy punkt wycieczki (2140 m n.p.m.). Pokonamy w ten sposób jednorazowo ponad 1000 metrów w pionie, dzięki czemu na kolejnych 36 km pozostanie tylko ok. 500 m przewyższenia. Szutrowe drogi wijące się po alpejskich łąkach i pastwiskach zapewnią nam niespotykane widoki na masywy Latemar i Catinaccio. Jednocześnie bujna flora w sekcjach leśnych przyniesie nieco ochłody i uchroni nas przed słońcem. Po ok. 15 km dojedziemy do Lago di Carezza, będącego prawdziwą perełką wśród jezior w tej części Dolomitów. Chwilę później zatrzymamy się na obiad, a następnie pięknym szlakiem zjedziemy do miejscowości Moena. Stamtąd ścieżkami rowerowymi wzdłuż górnego biegu rzeki Aviso, przez miejscowość Forno zjedziemy do Predazzo.

 

Dzień 4. Alpe Lusia w Paneveggio Natural Park (dystans: 40 km + wyciąg)

Czas na nieco trudniejszą trasę. Na dystansie ok. 40 km będziemy mieli łącznie do pokonania 1000 m w pionie (+wyciąg 400 m). Połowę tej wartości pokonamy jednak już w drodze do dolnej stacji kolejki. Te początkowe 10 km stanowią piękne, szutrowe, zalesione drogi, prowadzące w górę strumienia Travignolo. W dalszej części trasa nie będzie już tak wymagająca wydolnościowo (500 m w pionie na 30 km). Po wjechaniu wyciągiem na blisko 2000 m n.p.m. czeka nas ok. 16 km gruntowych i szutrowych tras po Parku Naturalnym Paneveggio. Obiad zaplanowaliśmy w Malga Bocche, restauracji z pięknymi widokami, położonej na wysokości 1950 m n.p.m. W dalszej części dnia odwiedzimy również austo-węgierski fort Dossaccio. Zjedziemy do jeziora Paneveggio, a następnie do hotelu.

 

Dzień 5. Aviso rafting (dystans: 16 km)

Tego dnia śniadanie możemy zjeść nieco później. Po dojeździe do stacji początkowej rafting Avisio (20 min), zostawiamy rowery w bezpiecznym miejscu. Spływ rzeką Aviso odbywa się na dystansie ok. 6 km, pontonami 6-8 osobowymi. W samej wodzie spędzimy ok. 2 godziny. Na koniec zapewniony jest transfer do miejsca gdzie zostawiliśmy rowery, w razie potrzeby dostępny jest też prysznic. Po powrocie do Predazzo będziemy mieli czas, aby na spokojnie uzupełnić zapasy w supermarkecie lub pozwiedzać miasto wieczorową porą.

 

Dzień 6. Wycieczka po wzgórzach wokół Val di Fiemme (dystans: 45 km)

Po jednym dniu przerwy od roweru, ruszamy na nieco bardziej wymagającą kondycyjnie wycieczkę. Dziś nie korzystamy z wyciągu i na dystansie ok. 45 km mamy do pokonania 880 m przewyższeń. Trasa jest jednak bardzo przyjemna krajobrazowo, mało wymagająca technicznie a podjazdy są równomiernie rozłożone na całej jej długości. Początkowo poruszamy się wzdłuż rzeki Aviso, by od miejscowości Panchià zacząć wspinać się na okoliczne wzgórza. Tak dojedziemy do Varene, skąd kierujemy się w stronę szczytu Solombo. Po jego okrążeniu powoli zmierzamy do doliny rzeki Aviso, a następnie do Predazzo.

 

Dzień 7. CermiSkyline Ferrata

Do dolnej stacji Alpe Cermis (leżącej na wysokości 870 m n.p.m.) dojeżdżamy autobusem z Predazzo. Na miejscu doposażamy się w sprzęt pozwalający nam w bezpieczny sposób pokonać ferratę (lonża, uprząż i kask). Łącznie 3 wyciągi zabiorą nas na szczyt góry Cermis (2229 m n.p.m.), skąd rozpoczynamy naszą przygodę. Szacunkowy czas przejścia CermiSkyline wynosi 4 godziny. Trasa częściowo prowadzi klasycznym szlakiem w stronę jeziora, a częściowo typową ferratą – czekają na nas stalowe liny, stopnie, drabinki oraz niemal pionowa ściana, które bez wątpienia dadzą nam przedsmak prawdziwej wspinaczki. Na samej ferracie spędzimy 1,5 godziny. Jeśli ktoś nie będzie się czuł komfortowo na tego typu atrakcji, ma możliwość przejścia łatwiejszą trasą lub może zrelaksować się w tym czasie nad Jeziorem Bombasel. Po naszej wycieczce odpoczniemy i zjemy w schronisku Busabella. Na koniec zjedziemy wyciągami do Cavalese, a następnie wrócimy autobusem do Predazzo.

 

Dzień 8. Pampeago i Val di Stava (dystans: 34 km + wyciąg)

Ostatniego dnia wybieramy stosunkowo łatwą trasę. Na dystansie 34 km będziemy mieli do pokonania ok. 470 m w pionie (+wyciąg ok. 1000 m). Skorzystamy z tego samego wyciągu co dnia pierwszego (Latemar), jednak tym razem z górnej stacji kolejki ruszamy na południe. Sekcjami asfaltowo-żwirowymi, wzdłuż rzeki Stava zjeżdżamy do doliny. Następnie żwirowymi drogami, w sąsiedztwie szczytu Cucal kierujemy się w stronę Cavalese, gdzie zjemy obiad w lokalnej restauracji. Stamtąd wzdłuż rzeki Aviso podążamy do hotelu.

Tego dnia wymeldowujemy się rano lecz po powrocie zostaną nam jeszcze udostępnione 2-3 łazienki. Dzięki temu będziemy mogli odświeżyć się przed drogą powrotną. Na kolację zatrzymamy się w drodze do Polski.

 

Dzień 9. Powrót do Katowic.

Warunki

Składowe ceny

08.07.2022 - 16.07.2022: 4060 PLN

Cena zawiera

Cena zawiera:

 • 6 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2 lub 3 osobowych (istnieje możliwość dopłacenia do "jedynki");
 • 6 śniadań hotelowych;
 • przejazd busem i transport rowerów na przyczepie rowerowej na trasie Polska-Włochy-Polska;
 • transfery lokalne;
 • wstęp na Rafting Avisio (wraz z kaskiem i kamizelką);
 • wstęp na Ferratę Cermiskyline (wraz z lonżą, uprzężą i kaskiem);
 • opłaty związane z korzystaniem z wyciągów;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę lokalnych pilotów podczas Rafting Avisio oraz Ferraty CermiSkyline;
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe dla zainteresowanych (2-3 godzinne wieczorne spotkanie na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porad praktycznych);
 • ubezpieczenie;
 • lokalną opłatę klimatyczną;
 • Fiemme Guest Card zapewniającą liczne zniżki i rabaty;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza 6 śniadaniami (możliwa dopłata do pakietu kolacji hotelowych - 400 zł);
 • wydatków własnych

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Wyjazd realizowany jest w grupie 12-16 uczestników. Istnieje możliwość realizacji wyjazdu przy mniejszej liczbie uczestników za dodatkową opłatą.

Wyjazd przeznaczony jest dla osób powyżej 15 roku życia, mających doświadczenie w jeździe w lekkim terenie.

Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, zarówno klasycznych jak i elektrycznych.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Val di Fiemme to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu. Zimą pokryte śniegiem masywy Dolomitów to znany i uwielbiany kurort narciarski. Latem ta dolina oferuje jeszcze więcej atrakcji. Poza przygotowanymi szlakami rowerowymi i trekkingowymi, na turystów czekają takie atrakcje jak rafting, ferraty, park linowy, tor saneczkowy czy muzeum geologiczne.

Nasz rowerowy wyjazd MTB będzie wzbogacony o dwie największe atrakcje tego regionu czyli rafting na rzece Avisio oraz przejście ferratą Cermiskyline.

 

To co wyróżnia naszą ofertę to m.in. korzystanie z wyciągów. Trzy spośród czterech dni rowerowych rozpoczynamy od wjazdu wyciągiem na najwyższy punkt wycieczki, by następnie trasami rowerowymi powoli kierować się do doliny. Każdego dnia będziemy mieli mniejsze lub większe podjazdy, ale idea jest taka, żeby rozkoszować się każdym momentem wycieczki. Podczas wielokilometrowego podjazdu skupiamy się bardziej na własnym oddechu, niż otaczającej nas przyrodzie i tego właśnie pragniemy uniknąć. Kolejną zaletą korzystania z wyciągów jest to, że nie musisz posiadać doskonałej kondycji, aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy rowerem po wysokich górach.

 

Podczas całego wyjazdu jesteśmy zakwaterowani w jednym miejscu. Położenie naszego hotelu umożliwia przejechanie wszystkich tras bez konieczności korzystania z problematycznych transferów. Jest to ogromny komfort. Trasy pokonujemy ”na lekko” (zalecamy mały plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami). W godzinach wczesno popołudniowych zatrzymujemy się na obiad w lokalnej pizzerii, restauracji lub schronisku. Można również przygotować własny prowiant i zabrać na trasę. Zawsze znajdujemy czas na zrobienie zdjęć oraz włoską kawę.

 

Rafting na rzece Aviso to niezapomniane przeżycie. Spływ o długości 6 km odbywa się w 6-8 osobowych pontonach, pod okiem doświadczonego instruktora. W samej wodzie spędzimy ok. 2 godziny. 

Przejście ferratą CermiSkyline zajmuje ok. 4 godziny. Bez wątpienia jest to przedsmak prawdziwej wspinaczki. Stalowe liny, stopnie, drabinki, mosty i inne elementy pomogą nam pokonać wybraną trasę, a cała przygoda pozostawi niezapomniane wrażenie. Na miejscu zapewniamy potrzebny sprzęt do bezpiecznego pokonania trasy (uprząż, lonża i kask) oraz doświadczonego, lokalnego instruktora. Z Polski warto zabrać buty trekkingowe oraz rękawiczki (mogą być rowerowe).

 

Charakter wyjazdu:

Wyjazd skierowany jest do osób o raczej dobrej kondycji fizycznej i umiejętnościach technicznych, gdyż większość tras przebiega po sypkiej nawierzchni. Największe podjazdy pokonujemy wyciągami, co nie znaczy, że trasa prowadzi jedynie w dół.

Rowery jadą z nami z Polski na przyczepie. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru (po wcześniejszym uzgodnieniu). Rowery ze wspomaganiem elektrycznym z pewnością są dużym ułatwieniem, zwłaszcza na podjazdach.

Noclegi zaplanowane są w hotelu 3* w centrum Predazzo. Obiekt wyposażony jest m.in. w sauny. Domyślnie proponujemy pokoje dwuosobowe lecz na prośbę istnieje możliwość wybrania pokoju trzyosobowego. Opcja ”jedynki” jest możliwa za dopłatą. Kolacje serwowane są po godzinie 19.

 

Kameralna grupa: 12-14 osób (możliwy też wyjazd przy 10 osobach)

Zalecane rowery: górskie z oponami o szerokości min. 2,0”.

Rowery należy sprawdzić przed wyjazdem, najlepiej oddać na przegląd do serwisu bądź wykonać takowy we własnym zakresie. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.

Zdjęcia z Ferraty i Raftingu dzięki uprzejmości visitfiemme.it M. Bussolon, Gaia Panozzo.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje