Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Panama i Kostaryka

tel: 
534 636 131
email: 

Panama i Kostaryka

13 dni 9800 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

PANAMA

Dzień 1. Warszawa-Panama City

Przelot z Warszawy do Panama City. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu.

 
Dzień 2. Kanał Panamski-Panama City

Rano udamy się nad Kanał Panamski, tam też zwiedzimy muzeum. Podziwiać będziemy statki przepływające przez śluzę. Powrót do Panama City, gdzie pójdziemy na spacer po kolonialnej części miasta „Casco Viejo”. Zobaczymy m.in. Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Plac Francuski (na liście UNESCO). Przejażdżka rowerowa po pasażu Amadore Causeway, aby zobaczyć jedna ze współczesnych ikon architektury – Biomuseum autorstwa Franka Gehrego. Udamy się na nocną eksplorację tego rozwijającego się miasta, w którym jak w żadnym innym jankeski duch doskonale współgra z latynoską duszą. Powitamy Amerykę Środkową w nastroju latynoskim – oczywiście przy muzyce i tanecznym krokiem.

 
Dzień 3. Panama City-Zapatilla

Przelot, następnie rejs na rajskie wyspy Bocas del Toro, które podobno są celem przeprowadzek emerytowanych Amerykanów, a w szczególności… byłych agentów CIA (nieprzypadkowo, ale szczegóły na miejscu).

  

Dni 4-5. Panama, rajskie wyspy

Czas wolny na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż archipelagu, wyspie Zapatilla. Dla chętnych różne aktywności: snorkeling oraz obserwacja delfinów. Przejazd na wybrzeże Morza Karaibskiego do miejscowości Cahuita w Kostaryce (190 km).

 
KOSTARYKA


Dzień 6. Park Narodowy Cahuita, trekking (dla chętnych)

Czas na relaks na pięknych plażach w Parku Narodowym Cahuita. Park ten powstał w celu ochrony jednej z piękniejszych raf Ameryki Środkowej, gdzie żyje niemal 500 gatunków ryb. Popołudniem (dla chętnych) udamy się na trekking po jednej z piękniejszych tras w parku narodowym – między Kelly Creek a Puerto Vargas. Powrót do hotelu.

 
Dzień 7. Cahuita - Plantacja kawy i gorące źródła

Zwiedzanie jednej ze słynnych plantacji kawy w malowniczej Dolinie Orosi. Znajdziemy także chwilę, aby skorzystać z relaksujących walorów gorących źródeł, wypływających z okolic Wulkanu Irazu.  Nocleg w Orosi.

 
Dzień 8. Valle Orosi - Cartago

Przejazd do Cartago (190 km) – dawnej stolicy Kostaryki (założonej w 1563 roku). Wizyta w bazylice Nuestra Señora de los Angeles, w której znajduje się rzeźba Matki Bożej „La Negrita” – patronki Kostaryki. Następnie przejazd do Valle Orosi, tam zwiedzimy ruiny najstarszego kościoła w Ujarras oraz ogród botaniczny Lankester, który słynie z kolekcji ponad 1400 gatunków orchidei i epifitów.


Dzień 9. Bogactwo przyrody - Monteverde

Przejazd od Monteverde (160 km). Monteverde położone jest w Cordillera de Tilarán i jest uznawane za światową stolicę ekoturystyki. Dzień z niezwykle bogatą przyrodą – na powierzchni niemal równej powiatowi toruńskiemu żyje prawie 500 gatunków ptaków, występuje 200 gatunków paproci oraz ponad 400 gatunków orchidei. Bogactwo to będziemy podziwiać między innymi spacerując po wiszących mostach wśród koron drzew. Dla chętnych – przejazd najdłuższą na świecie tyrolką, nad konarami drzew. Opcjonalnie: nocne zwiedzanie lasu mglistego, co jest doskonałą okazją do obserwacji wielu zwierzaków, aktywnych tylko w tym czasie. Będziemy mieć szansę zobaczyć ptaki, węże, leniwce, ale również pająki i inne owady.


Dzień 10-11. La Fortuna

Przejazd (około 3 godziny) z Monteverde do La Fortuny. Wizyta w Parku Narodowym Wulkan Arenal: zwiedzanie dżungli, przejście po wiszących mostach, kąpiel w gorących źródłach, kąpiel w wodospadzie i oglądanie lawy. Wieczorem przejazd do San Jose i zakwaterowanie w hotelu.

 

Dzień 12. San Jose

Po śniadaniu zwiedzanie San Jose. Spacer po stolicy Kostaryki, niesłusznie uznawanej ze nieatrakcyjne miejsce. San Jose jest największym miastem w Kostaryce i jest stolicą gospodarczą i kulturalną kraju. Jest to mieszanka latynowskiego zgiełku, ładnych budowli pokolonialnych i ciekawych zabytków. Zobaczymy między innymi Muzeum Złota, Jadeitu oraz Sztuki Prekolumbijskiej. Transfer do hotelu, czas na odświeżenie i przejazd na lotnisko.


Dzień 13. Powrót do Polski

Lądowanie w Warszawie.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

03.08.2024 - 15.08.2024: 9800 PLN
09.11.2024 - 21.11.2024: 9800 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie ze śniadaniem (12 nocy jak w programie powyżej);
 • przejazdy na miejscu;
 • bilety lotnicze na trasie: Panama City - Bocas del Toro;
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie oraz polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • aktywności i bilety wstępów jak w programie.

Cena nie zawiera

 • opłat bagażowych i napiwków;
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 10-15 USD za posiłek);
 • napojów do posiłków;
 • wydatków osobistych;
 • napiwków prywatnych i w restauracjach;
 • przelotu na trasie Warszawa- Panama City, San Jose - Warszawa (szacunkowa cena to 3500-4000 zł/osobę). Bilet kupowany po zebraniu się minimalnej liczby uczestników.

Zaliczka

3000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kostaryka od wielu lat znajduje się w czołówce rankingu najszczęśliwszych państw świata według Happy Planet Index, ze znaczną przewagą nad innymi krajami. W obecnej edycji zajmuje pierwsze miejsca, podobnie było w 2009 i 2012 roku. Z czego to wynika?

Naukowcy wyjaśniając fenomen zadowolenia z życia Kostarykańczyków podkreślają ich zdolność do tworzenia solidnych sieci społecznych opartych na przyjaciołach, rodzinie i sąsiedztwie. Ważny jest także nikły ślad ekologiczny, który stanowi zaledwie jedną trzecią zostawionego przez przeciętnego Amerykanina. Dodając do tego największe zagęszczenie gatunków flory i fauny na świecie, troskę o ochronę przyrody ( wyrażającą się choćby w tym, że 99% energii pozyskiwanej jest ze źródeł odnawialnych), uzyskujemy przepis na tropikalny raj. Raj, którego wrota otworzymy w czasie wyprawy do Ameryki Środkowej, obejmującej także Panamę. Podczas wyprawy zabierzemy Was zarówno do dżungli, aby wspólnie odkrywać niezwykłe zwierzęta i rośliny, do latynoskich miast, które stanowią mieszankę kolonializmu i latynoskiego zgiełku oraz innych ciekawych miejsc np. Kanału Panamskiego.

 

Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Jeżeli zaciekawiła Cię Ameryka Środkowa wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Kostaryka i Panama skradły Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • program wycieczki idealnie dostosowany z dużą liczbą unikatowych atrakcji tak, aby móc jak najlepiej poznać Amerykę Środkową
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • wycieczkę prowadzi doświadczony pilot

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje