Oferta - Nikaragua, Panama, Kostaryka

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Nikaragua, Panama, Kostaryka

14 dni 12490 zł
 • 08.10.2021 - 21.10.2021
  • 08.10.2021 - 21.10.202112490zł
  • 15.11.2021 - 28.11.202112490zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa – Nikaragua 

Przelot z Warszawy do Nikaragui przez jeden z portów europejskich. Lądowanie w Managui, następnie przejazd do kolonialnego miasteczka Granady (około 45 minut).

 

NIKARAGUA


Dzień 2. Granada

Na początek zwiedzimy starówkę Granady z czasów kolonialnych. Strategiczne położenie pełnej kolorów Granady sprawiło, że było to doskonałe miejsce nie tylko dla dla odkrywców, a także dla… piratów (spośród nich najsłynniejszy był kapitan Morgan). Od XVI wieku miasto było ważnym punktem handlowym i portem wywozowym dla hiszpańskiego transportu srebra i złota. Dziś sercem miasta jest Calle del Calzada. W czasie leniwej eksploracji poznamy wiele spośród jej uroków…


Dzień 3. Jezioro Nicaragua – wulkan Masaya

Poranny rejs po największym jeziorze Ameryki Środkowej Cocibolca (Nicaragua), położonym między wyspami wulkanicznymi. Wypoczynek na jednej z wysp; obiad na wyspie. Po południu przejazd do Parku Narodowego Wulkanu Masaya. Jest to aktywny wulkan z buzującą w jego wnętrzu lawą. Podczas trekkingu w parku narodowym jest duża szansa aby zobaczyć leniwce, małpy (np. kapucynki), ostronosy, wyjce, iguany i wiele innych zwierząt. Powrót do Granady.


Dzień 4. Laguna de Apoyo

Przejazd lokalnymi środkami transportu (dawne amerykańskie autobusy szkolne) do Laguny de Apoyo (laguna powstała w kraterze wygasłego wulkanu). Możliwość pływania kajakami lub łódkami, wypoczynek na jednej z prywatnych plaż. Powrót do Granady i noc z mocą atrakcji.

 

KOSTARYKA


Dzień 5. Przejazd do Kostaryki

Rankiem ruszamy na prom, którym płyniemy niemal 1,5 godziny, następnie przesiadamy się do busa, którym jedziemy do Penas Blancas i przekraczamy granicę z Kostaryką. Nocleg w urokliwej miejscowości wypoczynkowej Playa Flamingo. Miejscowość znana jest z najpiękniejszych w kraju plaż.


Dzień 6. Relaks, Monteverde

Wypoczynek na plaży, do wyboru: aktywnie (snorkeling, jazda konna) czy też pasywnie oddając się boskiemu nicnierobieniu. Popołudniem przejazd od Monteverde (160 km). Monteverde położone jest w Cordillera de Tilarán i jest uznawane za światową stolicę ekoturystyki.


Dzień 7. Bogactwo przyrody

Dzień z niezwykle bogatą przyrodą – na powierzchni niemal równej powiatowi toruńskiemu żyje prawie 500 gatunków ptaków, występuje 200 gatunków paproci oraz ponad 400 gatunków orchidei. Bogactwo to będziemy podziwiać między innymi spacerując po wiszących mostach wśród koron drzew. Dla chętnych - przejazd najdłuższą na świecie tyrolką, nad konarami drzew.

Opcjonalnie: nocne zwiedzanie lasu mglistego, co jest doskonałą okazją do obserwacji wielu zwierzaków, aktywnych tylko w tym czasie.


Dzień 8. Cartago – Valle Orosi

Przejazd do Cartago (190 km) - dawnej stolicy Kostaryki (założonej w 1563 roku). Wizyta w bazylice Nuestra Señora de los Angeles, w której znajduje się rzeźba Matki Bożej „La Negrita” - patronki Kostaryki. Następnie przejazd do Valle Orosi, tam zwiedzimy ruiny najstarszego kościoła w Ujarras oraz ogród botaniczny Lankester, który słynie z kolekcji ponad 1400 gatunków orchidei i epifitów. Nocleg w Orosi.


Dzień 9. Plantacja kawy i gorące źródła – Cahuita

Zwiedzanie jednej ze słynnych plantacji kawy w malowniczej Dolinie Orosi, obiad na plantacji. Znajdziemy także chwilę, aby skorzystać z relaksujących walorów gorących źródeł, wypływających z okolic
Wulkanu Irazu. Następnie przejazd na wybrzeże Morza Karaibskiego do miejscowości Cahuita (190 km).

Dzień 10. Park Narodowy Cahuita, trekking dla chętnych

Czas na relaks na pięknych plażach w Parku Narodowym Cahuita. Park ten powstał w celu ochrony jednej z piękniejszych raf Ameryki Środkowej, gdzie żyje niemal 500 gatunków ryb. Popołudniem (dla chętnych) udamy się na trekking po jednej z piękniejszych tras w parku narodowym – między Kelly Creek a Puerto Vargas. Powrót do hotelu.

 

PANAMA


Dzień 11. Panama, rajskie wyspy

Przejazd do granicy z Panamą, dalsza droga i rejs na  rajskie wyspy Bocas del Toro, które podobno są celem przeprowadzek emerytowanych Amerykanów a w szczególności… byłych agentów CIA (nieprzypadkowo, ale szczegóły na miejscu).


Dzień 12. Zapatilla – Panama City

Czas wolny na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż archipelagu, wyspie Zapatilla. Dla chętnych snorkeling oraz obserwacja delfinów. Wieczorem przelot do Panama City. Udamy się na nocną eksplorację tego rozwijającego się miasta, w którym jak w żadnym innym jankeski duch doskonale współgra z latynoską duszą.


Dzień 13. Kanał Panamski – Panama City

Porankiem udamy się nad Kanał Panamski, tam też zwiedzimy muzeum. Podziwiać będziemy statki przepływające przez śluzę. Powrót do Panama City, gdzie pójdziemy na spacer po kolonialnej części miasta „Casco Viejo” m.in. Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Plac Francuski (na liście UNESCO). Przejażdżka rowerowa po pasażu Amadore Causeway aby zobaczyć jedna ze współczesnych ikon architektury – Biomuseum autorstwa Franka Gehrego. Wieczorne pożegnanie z Ameryką Środkową w nastroju latynoskim – oczywiście przy muzyce i tanecznym krokiem.


Dzień 14. Powrót do kraju

Wylot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

08.10.2021 - 21.10.2021: 8990 PLN + bilet lotniczy ok 3500 PLN
15.11.2021 - 28.11.2021: 8990 PLN + bilet lotniczy ok 3500 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie ze śniadaniem (13 nocy jak w programie powyżej),
 • 12 posiłków (obiad/ lub kolacja, jak w programie powyżej),
 • bilety lotnicze na trasie: Bocas del Toro – Panama City,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie oraz polskiego pilota,
 • ubezpieczenie,
 • aplikację podróżniczą,
 • aktywności i bilety wstępów jak w programie.

Cena nie zawiera

 • opłat bagażowych i napiwków,
 • napojów do posiłków,
 • wydatków osobistych,
 • napiwków prywatnych i w restauracjach,
 • przelotu na trasie Warszawa–Managua, Panama City–Warszawa (szacunkowa cena to 3500-4000 zł/osobę). Bilet kupowany po zebraniu się minimalnej liczby uczestników.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kostaryka od wielu lat znajduje się w czołówce rankingu najszczęśliwszych państw świata wg Happy Planet Index, ze znaczną przewagą nad innymi krajami. W obecnej edycji zajmuje pierwsze miejsca, podobnie było w 2009 i 2012 roku. Z czego to wynika?

Naukowcy wyjaśniając fenomen zadowolenia z życia Kostarykańczyków podkreślają ich zdolność do tworzenia solidnych sieci społecznych opartych na przyjaciołach, rodzinnie i sąsiedztwie. Ważny jest także nikły ślad ekologiczny, który stanowi zaledwie jedną trzecią zostawionego przez przeciętnego Amerykanina. Dodając do tego największe zagęszczenie gatunków flory i fauny na świecie, troskę o ochronę przyrody, wyrażającą się choćby w tym, że 99% energii pozyskiwanej jest ze źródeł odnawialnych, uzyskujemy przepis na tropikalny raj. Raj, którego wrota otworzymy w czasie wyprawy do Ameryki Środkowej, obejmującej także Panamę oraz Nikaraguę. Podczas wyprawy zabierzemy Was zarówno do dżungli, aby wspólnie odkrywać niezwykłe zwierzęta i rośliny, do latynowskich miast, które stanowią mieszankę kolonializmu i latynowskiego zgiełku oraz innych ciekawych miejsc np. Kanału Panamskiego.

Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Jeżeli zaciekawiła Cię Ameryka Środkowa wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Nikaragua,Kostaryka i Panama skradły Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • program wycieczki idealnie dostosowany z dużą liczbą unikatowych atrakcji tak, aby móc jak najlepiej poznać Amerykę Środkową
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach
 • wycieczkę prowadzi doświadczony pilot

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl