Oferta - Święta z zorzą na Islandii

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Święta z zorzą na Islandii

Islandia
Wyprawy
Wycieczki na Islandię
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Wyrusz z nami w pogoń za zorzą polarną, po drodze odwiedzając najpiękniejsze miejsca krainy ognia i lodu – Islandii. Spędzimy w kameralnym gronie 4 pełne dni nocując w klimatycznym domku wakacyjnym, z w pełni wyposażoną kuchnią. Przed nami wiele fotogenicznych krajobrazów Islandii, powodujących zwykle zachwyt i wielkie „wow”. Są to przede wszystkim miejsca stworzone przez naturę, takie jak zachwycający wodospad Gullfoss, gejzer Geysir, niecodzienna czarna plaża w Vik oraz miejsce ważne dla historii Islandii – dolina Thingvellir.

Dodatkowym walorem naszego wyjazdu jest obecność naszego pilota Marcina Szabłowskiego, który zawodowo zajmuje się fotografią, przez kilkanaście lat opublikował tysiące zdjęć w polskiej i zagranicznej prasie – dlatego obiecujemy doskonałe zdjęcia z wyprawy! 

Wieczorem w Wigilię Bożego Narodzenia zaplanowaliśmy kolację w naszym gronie, podczas której podzielimy się ze sobą opłatkiem. 

WODOSPAD GULLFOSS

Położony nad rzeką Hvítá hipnotyzujący i majestatyczny wodospad składa się z dwóch kaskad, mających 11 i 21 metrów. W słoneczne dni w mgle opadającego wodospadu można wypatrzeć tęczę. Jest to najlepiej dostępny wodospad w Islandii, a trasy turystyczne wspinają się na północne zbocza, tuż przy spadających masach wody – można go prawie że dotknąć!

GEJZER GEYSIR

Wszystkie gejzery świata noszą taką nazwę za sprawą właśnie Wielkiego Gejzeru na Islandii. To jedna z najsłynniejszych atrakcji tego kraju. Strumienie gorącej wody wystrzelały z tego miejsca już od 1294 roku, a największe erupcje dochodzą do 60 metrów. Cały rejon Geysir jest aktywny geotermicznie.

DOLINA RYFTOWA THINGVELLIR

Thingvellir to najważniejsze historycznie miejsce na Islandii  w 930 roku zebrał się tu pierwszy islandzki demokratyczny parlament. Jest ono niezwykle położone – to dolina ryftowa powstała w wyniku spotkania się dwóch płyt tektonicznych – Ameryki Północnej i Eurazji. Powstały tu pierwszy park narodowy w kraju został w 2004 roku wpisany na listę UNESCO.

CZARNA PLAŻA W VIK

Okolice miejscowości Vik słyną z czarnych plaż, które swój kolor zawdzięczają zastygłej w przeszłości lawie. W okolicy czekają nas niesamowite widoki – wystające z oceanu ogromne skały bazaltowe, rozrzucone wzdłuż całego wybrzeża, wysokie klify i obijające się o nie spienione fale. To trzeba zobaczyć! 

A poza tym:

 • wodospad Glymur,
 • gorące źródła, w których będziemy mogli spędzić czas na totalnej relaksacji,
 • zależnie od sytuacji pogodowej krater Kerid lub kaldera Eldborg,
 • wodospad Braurarfos,
 • oczywiście zorza polarna, jeśli szczęście dopisze :)

... i wiele innych!

Warunki

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa - Rejkiawik - Warszawa (bilety w limicie do 800 PLN, bagaż podręczny);
 • transport samochodem/busem przez cały czas wyjazdu;
 • zakwaterowanie w domku wakacyjnych (z w pełni wyposażoną kuchnią);
 • 4 śniadania;
 • kolację wigilijną;
 • wstępy do odwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza 4 śniadaniami i kolacją wigilijną;
 • wydatków własnych.

Zaliczka

500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wspólny, świąteczny wyjazd fotograficzny do cudownej Islandii, w czasie którego (miejmy nadzieję) będziemy podziwiać zorzę polarną. Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja tej podróży, a właściwie to jedna z wielu – na dokładkę. W planie mamy wiele wspaniałych miejsc. Cztery dni wystarczą by poznać różne oblicza tego wspaniałego kraju.  

Podróżujemy w kameralnym gronie. Nasza grupa liczy maksymalnie 8 osób. Po wyspie będziemy poruszać się komfortowym samochodem.

Pokoje są przyjemne i czyste. Dwie noce spędzimy w komfortowym domu, z w pełni wyposażoną kuchnią, w której będzie można przyrządzić zarówno śniadanie, jak i wieczorny posiłek. 

Wieczorami będziemy aktywnie wypatrywać zorzy polarnej i udawać się w najlepsze miejsca obserwacji. 

Grudzien to jeden z najchłodniejszych miesięcy na Islandii, śnieg pojawia się poza stolicą, ale i w samym Rejkiawiku. Dzień jest dość krótki i trwa około 4 godziny. Słońce wschodzi ok. 11:20 a zachodzi ok. 15:30. Będziemy mieli zatem trochę czasu na zwiedzanie i dostatecznie długi wieczór na wypatrywanie zorzy polarnej. 

Przeloty liniami Wizzair z Warszawy.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl