Oferta - Tunezja nieznana - Wielkie Południe. Bezkres pustyni, saharyjskie oazy i błękit Dżerby

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Tunezja nieznana - Wielkie Południe. Bezkres pustyni, saharyjskie oazy i błękit Dżerby

8 dni 4990 zł
 • 14.10.2021 - 21.10.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot na Dżerbę

Wylot z Warszawy. Przylot na lotnisko Zarzis na Dżerbie. Transfer na kolację i nocleg do wyjątkowego, małego hotelu, który mieści się w medinie w miejscowości Houmt Souk, centrum wyspy, z barwnymi straganami i gwarnym targiem rybnym (sprzedawane są poprzez licytację!).

Dzień 2. Dżerba - Ksar Ghilane - pustynne obozowisko

Wczesny wyjazd z Dżerby. Opuszczamy ją starą rzymską groblą siedmiokilometrową, łączącą wyspę ze stałym lądem. Przystanek fotograficzny - Ain Anba. Panorama z płaskowyżu Dahar.

Dalej przejazd do Ksar Ghilane, najbardziej saharyjskiej ze wszystkich oaz Tunezji. Odpoczynek przy gorącym źródle naturalnym. Przejazd do Douz, miasteczka zwanego "bramą pustyni". Obiad w lokalnym gościńcu na brzegu Sahary. 

Następnie spotkanie z zespołem przewodników saharyjskich, którzy poprowadzą wyprawę pustynną na wielbłądach - doświadczenie zaczarowanej Sahary. Przed zachodem słońca rozbijamy obozowisko na pustyni. Czas wolny by cieszyć się wyjątkowym zachodem słońca, wielką ciszą i bezkresem pustyni. Kolacja przy ognisku, lokalna muzyka i śpiew. Nocleg w namiotach lub pod gołym niebem. 

Dzień 3. Quady na wydmach

Rano śniadanie przy wschodzie słońca, następnie spotykamy się przy quadach pośród wydm pustynnych, czeka nas godzinna jazda tymi maszynami. Obiad w tradycyjnym obozowisku na pustyni, nieopodal Douz. Przejazd samochodami terenowymi do gaju palmowego - tam zapoznanie się z procesem zbierania daktyli. Popołudniu przejazd do komfortowego obozu pustynnego na kolację i odpoczynek. 

Dzień 4. Douz - Tozeur

Po śniadaniu przejazd do Tozeur. Po drodze przystanek przy słonym jeziorze Szott El Jerid, będziemy mieli okazję obserwować magiczne zjawisko mirażu. Transfer do oaz górskich: Wodospad Chebika, położony na granicy z Algierią, zjawiskowy kanion Mides - lekki trekking do wodospadu Tamerza, skąd pochodzą "deglet nour" (palce świata), czyli najlepsze daktyle w Tunezji. Obiad w rodzinnej tunezyjskiej restauracji. Dalej przejazd samochodami terenowymi przez wydmy (z dozą adrenaliny) do Ong Jemel, pustynnego planu filmowego znanego z sagi "Gwiezdne Wojny". Przejazd do Tozeur, miasta położonego między dwoma słonymi jeziorami, w oazie słynącej z palm daktylowych. Odpoczynek przy basenie. Nocleg i kolacja w pięknym hotelu Ras el Ain. 

Dzień 5. Tozeur

Po śniadaniu spacer w starej medynie, zapoznanie się z oryginalną tradycyjną architekturą ceglaną - cegły nadal są wytwarzane ręcznie i wypalane w piecach za pomocą liści palmowych. Czas wolny na zakupy w medynie. Następnie wizyta w muzeum poświęconemu plantacjom palm daktylowych i wykorzystaniu ich w turystyce. Muzeum znajduje się na wolnym powietrzu, w gaju palmowym. 
Obiad w gaju palmowym. Prezentacja i warsztaty ze wspinania się po palmach przy zbiorze daktyli (punkt opcjonalny, za dodatkową opłatą) lub czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu Ras el Ain. 

Dzień 6. Tozeur - Matmata - Dżerba

Po śniadaniu transfer i krótki przystanek w Kebili, malowniczej oazie nawadnianej źródłem którego wody biegną do dwóch cystern z czasów rzymskich. Wizyta w wiosce troglodytów Matmata, słynącej z domów troglodytów i księżycowych krajobrazów. Zwiedzanie jaskiń. Po obiedzie wizyta w hotelu Sidi Driss, w którym kręcono "Gwiezdne Wojny". Obejmuje on kilka wydrążonych w piaskowcu dziedzińców połączonych podziemnymi tunelami. Przystanek w berberyjskiej osadzie Toujane, gdzie kamienne domy z płaskimi dachami idealnie komponują się ze skalistym krajobrazem regionu. Przystanek "zdjęciowy" przy słonym jeziorze Sekbket el Melah. Transfer na Dżerbę, nocleg i kolacja w hotelu blisko plaży. 

Dzień 7. Dżerba

Śniadanie w hotelu, następnie dwie opcje:

1. dzień wolny na plaży, czas własny;

2. dodatkowe atrakcje dla chętnych, poza programem (dodatkowo płatne):

* zwiedzanie wioski garncarzy Guellala i Muzeum Dziedzictwa Narodowego. Wizyta w pracowni tradycyjnego wytwarzania naczyń glinianych;

* Synagoga El Ghriba, jedno z najstarszych miejsc kultu judaistycznego na świecie;

* zwiedzanie meczetu na wyspie. 

Obiad i kolacja we własnym zakresie.

Dzień 8. Wylot z Dżerby

Trasfer na lotnisko, wylot do Warszawy. 

Kolejność zwiedzania oraz niektóre punkty programu mogą ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

14.10.2021 - 21.10.2021: 4990 PLN

Cena zawiera

 • Transfer z i na lotnisko Dżerba Zarzis;
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Dżerba - Warszawa (w limicie do 1200 zł);
 • transport samochodami terenowymi;
 • przewodnika anglojęzycznego;
 • opiekę pilota polskojęzycznego;
 • opiekę przewodnika saharyjskiego i jego zespołu podczas pobytu na pustyni;
 • pustynną wyprawę na wielbłądach oraz quadach;
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych;
 • śniadania, obiady i kolacje, z wyjątkiem dnia 7 - tak jak opisane w programie;
 • bilety wstępu (poza dniem ostatnim, na Dżerbie);
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • napojów;
 • zwyczajowych napiwków;
 • dodatkowych atrakcji nieujętych w programie;
 • pokazu i warsztatów ze wspinania się po drzewach palmowych;
 • biletów wstępu do obiektów na Dżerbie (dnia 7);
 • obiadu i kolacji dnia 7.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę po nieznanej Tunezji. Czeka nas 8 dni pełnych niezwykłych widoków, pustynnych bezkresów, wielu typowych dla tego rejonu aktywności (m.in. wyprawa na wielbłądach) oraz spotkania z tradycją i kulturą. Zwiedzimy także Dżerbę, cudowną wyspę z łagodnym klimatem i bezkresnymi plażami oraz tradycyjną niską zabudową zwieńczoną niezliczonymi kopułami. Jedno jest pewne - ta wyprawa zostanie w Twojej pamięci! 

Minimalna liczba uczestników: 10 osób

Istnieje możliwość wyjazdu przy 6 osonach za dopłatą 500 zł/os. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl