Oferta - Joga na Malcie - słońce, radość, ruch

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Joga na Malcie - słońce, radość, ruch

Malta
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot na Maltę

Wylot z lotniska Warszawa Okęcie. Przylot na Maltę. Transfer do hotelu na wyspie Gozo. (prom+bus)

Dni 2-6. Joga

Praktyka jogi, warsztaty oraz dodatkowe atrakcje - spacery po okolicy, jazda na rowerach i oczywiście plażowanie. Można też skorzystać z morskich kajaków lub snorkelingu. 

Plan spacerów w naturze z elementami zwiedzania (a może i shoppingu ;)) będziemy ustalać na bieżąco w zależności od chęci i preferencji grupy.
Skala trudności wycieczek pieszych - dla każdego.

W planie pobytu na Gozo mamy kilka wariantów pieszych wycieczek/spacerów:

1. Wycieczka do położonego na wzgórzu miasteczka Xaghra, gdzie oprócz uroczego rynku z pięknym kościołem zobaczymy dwie nie lada atrakcje: wiatrak Ta'kola z XVIII wieku oraz megalityczne świątynie GGantija, pochodzące z IV tysiąclecia przed naszą erą. Po tureckich świątyniach Gobekli Tepe są to drugie pod względem wieku obiekty religijne stworzone rękami człowieka. Świątynie zostały wpisane na listę UNESCO.

2. Wycieczka w stronę wybrzeża. Najpierw udamy się na plazę Ix-Xtajta. Potem spacer w kierunku plaży Ramla - najpiękniejszej na Gozo, z charakterystycznym pomarańczowo-czerwonym piaskiem. Następinie przejdziemy na wzgórze z jaskinią Tal-Mixta, skąd roztacza się fantastyczny widok na zatokę. 

3. Spacer do Zatoki Marsalforn z miasteczkiem portowym o tej samej nazwie. To popularny kurort morski z wieloma hotelami, restauracjami i barami. Znajduje się tu również mała plaża oraz marina. 

4. Planujemy również wspólną wycieczkę rowerową po wyspie Gozo, podczas której poczujemy prawdziwy jej smak jadąc małymi, lokalnymi drogami, wijącymi się pomiędzy polami, biegnącymi przez malownicze wioski. Skierujemy się ku północno-zachodniemu wybrzeżu wyspy, które na tym odcinku ma charakter klifowy. Po drodze na wybrzeże zatrzymamy się na wzgórzu Tas Salvatur, ze spoglądającym na okolicę posągiem Chrystusa. Następnie dojedziemy do Reqqa - charakterystycznego dla Gozo miejsca - panwi solnych, gdzie zobaczymy tradycyjny sposób pozyskiwania soli morskiej. Następne punkty na trasie to jaskinia Big Cave oraz wąwóz Wied il-Ghasri. Jeszcze dalej na zachód ujrzymy bardzo fotogeniczny wapienny łuk Wied-il Mielah. W drodze powrotnej przejedziemy przez dolinę ta'Cakra i dalej malowniczą trasą między wzgórzami, przez miejscowość Ta'Frenc, dojedziemy do naszego ośrodka. 

Dzień 7. Zwiedzanie Malty

Po południu przejazd z Gozo na Maltę. Najpierw zatrzymamy się w dawnej stolicy Malty - Mdinie. Kolejnym punktem programu będzie maltańskie Trójmiasto: Birgu - Isla - Bormla - trzy najstarsze miasta wyspy. Miejsce to ma cudowną atmosferę, przez wielu uznawaną za kwintesencję Malty. Spacerując wąskimi uliczkami zobaczymy tradycyjne domy z kolorowymi drzwiami i charakterystycznymi kołatkami. Z portu Birgu rozpościera się wspaniały widok na Vallettę, do której dostaniemy się tradycyjnymi łódkami dghajsa. Tam odwiedzimy piękne Ogrody Barakka, kontrkatedrę św. Jana, a na koniec przejdziemy się główną ulicą handlową miasta - Strait Street, gdzie będzie czas wolny na ostatnie zakupy przed lotem do Polski.

Wieczorem wylot do Warszawy.

Dodatkowe atrakcje dla chętnych poza programem, dodatkowo płatne:

 • Wycieczka po Gozo tuk tukami i rejs na Comino: ok. 40 EUR/os.

W czasie wycieczki zwiedzimy stolicę Gozo - Victorię (Rabat), z położoną na wzgórzu wielką Cytadelą, z której roztacza się olśniewający widok na miasto i okolicę, a także największe klify na wyspie Ta'Ćenć. Następnie udamy się w kierunku miasteczka portowego Mgarr, by wsiąść na prom, który powiezie nas na wysepkę Comino. Tutaj spędzimy leniwie czas, opalając się i kąpiąc w zatoce Błękitna Laguna, nazwanej tak z uwagi na piękny, turkusowy odcień wody. 

 • Wspaniała przygoda - kajaki morskie: ok. 35 EUR/os.

Przez 3 godziny będzie możliwość podziwiania wybrzeża Gozo z poziomu wody. Oczywiście wszystko jest bezpieczne, z miejscowym przewodnikiem i kamizelkami ratunkowymi. 

Warunki

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa - Malta - Warszawa (bagaż podręczny 40x30x20 cm + rejestrowany 10 kg);
 • warsztaty jogi i nie tylko (oddech, medytacja, joga śmiechu, slow jogging);
 • zakwaterowanie w willach wakacyjnych/apartamentach; pokoje 2-os.
 • śniadania;
 • 3 obiadokolacje (powitalna, pożegnalna oraz po wycieczce);
 • zwiedzanie Malty z lokalnym przewodnikiem;
 • wycieczki piesze - zwiedzanie Gozo;
 • kilkugodzinną wycieczkę rowerową;
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko;
 • polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Cena nie zawiera

 • Posiłków poza śniadaniami i 3 obiadokolacjami;
 • wydatków osobistych - ok. 20-30 EUR/dzień;
 • wstępów do obiektów;
 • dla chętnych - dopłata do pokoju 1-osobowego: 660 PLN/os.

Dodatkowe informacje

PROMOCJA! Przy wpłacie zaliczki do 1.09.2020 - zniżka 200 PLN (czyli pierwsza rata wynosi 1300 PLN).

Przy wyborze pokoju 3-osobowego cena również jest niższa o 200 PLN (do wyczerpania tej opcji - zapytaj przy zapisie). Cena ta odliczana jest od drugiej raty. 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyprawę po słońce, radość, ruch i święty spokój w cudownych okolicznościach przyrody - na śródziemnomorskiej wyspie Malta. To 8 dni praktyki jogi, warsztatów rozwojowych, ale i plażowania, zwiedzania i aktywności. Praktykę jogi prowadzi Magda Kapela.

POGODA

Średnia temperatura powietrza w październku to ok. 20-24*C, a wody w morzu ok. 23*C; zazwyczaj całe dni pełne słońca.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl