Oferta - Birma - niezwykły klejnot Azji

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Birma - niezwykły klejnot Azji

15 dni 9150 zł
 • 21.03.2022 - 04.04.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot

Wylot z Warszawy, po drodze przesiadki.

Dzień 2. Przylot do Mandalay

Przylot do Mandalay, zakwaterowanie, kolacja, odpoczynek. Nocleg w Mandalay.

Dzień 3. Mandalay

Dwudniowe zwiedzanie Mandalay i dawnych stolic królewskich: Mandalay Hill i świątynie u stóp wzgórza (np. Sandamuni, Kuthodaw, Shwenandaw - niektóre tylko z zewnątrz). Wizyta w warsztacie produkującym płatki złota. Rejs do Mingun  świątynia Hsinbyume, Mingun Paya i Mingun Bell, największy (działający) dzwon na świecie. Przed wycieczką do Mingun, jeśli czas pozwoli, odwiedzimy Mandalay Palace albo klasztor Shwe In Bein. Powrót do miasta, nocleg w Mandalay.

Dzień 4. Mandalay

Zwiedzanie najważniejszej świątyni w Mandalay - Mahamuni Paya ze świętym posągiem Buddy, pokrytym grubą warstwą złotych płatków. Przejazd do Amarapury i wizyta w klasztorze Mahagandhayon, zamieszkałym przez ponad tysiąc mnichów. Spacer po najdłuższym tekowym moście na świecie - U Bein i po okolicy. Przejazd do Sagain, świątynie Thonze i Soon U Ponya Shin Paya, wizyta w lokalnej szkole. Powrót do miasta, nocleg w Mandalay. 

Dzień 5. Mandalay - Nyaungshwe

Wcześnie rano wyjazd do Nyaungshwe nad jeziorem Inle. Po drodze zwiedzanie jaskiń w Pindayi z tysiącami wizerunków Buddy. Nocleg w Nyaungshwe. 

Dzień 6. Rejs po jeziorze Inle

Całodzienny rejs łódkami po jeziorze Inle, słynącym z miejscowych rybaków, którzy do obsługi wiosła używają nogi. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm. Wizyta w Świątyni Skaczącego Kota (Nga Chpe Chaung) i w najważniejszym sanktuarium regionu - świątyni Phaung Oo Paya. Odwiedzimy warsztaty produkujące tkaniny, wyroby ze srebra i cziruty - lokalne papierosy. W jednym z warsztatów być może zobaczymy też kobiety plemienia Padaung - tzw. kobiety-żyrafy. Zachód słońca na jeziorze, nocleg w Nyaungshwe. 

Dzień 7. Przejazd do Baganu

Wcześnie rano wyjazd do Baganu. Po drodze (jeśli cała grupa wyrazi taką wolę) zwiedzanie buddyjskiego klasztoru Natów, na wygasłym wulkanie Mt. Popa. Nocleg w Bagan.  

(Przejazd trwa około 8-10 godzin, do tego po drodze lunch i ewentualne zwiedzanie Mt. Popa. Zamiast męczącego, całodziennego siedzenia w busie, do Bagan można dolecieć samolotem z pobliskiego Heho. Rezygnujemy wtedy z Mt. Popa lub, jeśli zdążymy, spróbujemy dojechać tam 9. dnia).

Dzień 8. Świątynie Baganu

Całodzienne zwiedzanie świątyń Baganu, perły Birmy: Ananda Pahto, Bupaya, Mahabodi, Dhamayangyi, Manuha i inne. Malowniczy zachód słońca w świątyni Pathadgyi lub Shwesandaw. Nocleg w Bagan.

Dzień 9. Relaks, przelot do Yangonu

Czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie lub na dalszą samodzielną eksplorację świątyń Baganu. Po południu lub wieczorem przelot do Yangonu. Nocleg w Yangonie. 

Dzień 10. Yangonu - Sittwe - Mrauk-U

Poranny przelot z Yangonu do Sittwe, przejazd do Mrauk-U. Wieczorny spacer, kolacja. Nocleg w Mrauk-U.

Dzień 11. Mrauk-U

Mrauk-U, jedna z największych atrakcji wyjazdu, to dawna stolica potężnego królestwa Arakan, położona poza głównym szlakiem turystycznym. Całodzienne zwiedzanie kompleksu świątynnego z XV i XVI wieku - ruiny królewskiego pałacu, świątynie Shittaung, Dukkanthein, Ratanabon i inne. Nocleg w Mrauk-U. 

Dzień 12. Wioska ludu Chin

Wyprawa łodzią do wioski ludu Chin, gdzie żyją ostatnie kobiety z wytatuowanymi twarzami. Obecnie zwyczaj ten nie jest już praktykowany, ale u starszych kobiet jeszcze widoczny. Powrót i nocleg w Mrauk-U. 

Dzień 13. Sittwe - Yangonu

W zależności od godziny wylotu powrót lądem albo rzeką do Sittwe. Przelot do Yangonu, nocleg.

Dzień 14. Yangonu

Zwiedzanie Yangonu, spacer po kolonialnej części miasta, wizyta w Sule Paya, spacer wzdłuż jeziora Kandawgy z widokiem na świątynie Shwedagon i pozłacaną replikę królewskiej barki Karaweik (jeśli będzie czas). Lunch i ostatnie zakupy na targu Bogyoke Aung San. Późnym popołudniem wizyta w najpiękniejszym i najświętszym sanktuarium kraju, pokrytej złotem i szlachetnymi kamieniami Shwedagon Paya. Po zachodzie słońca powrót do hotelu.

Dzień 15. Wylot do Warszawy 

Wylot z Yangonu do Warszawy. Co najmniej jedna przesiadka. Tego samego lub następnego dnia lądowanie w Warszawie

Warunki

Składowe ceny

21.03.2022 - 04.04.2022: 9150 PLN

Cena zawiera

 • przelot Warszawa - Mandalay; Yangon - Warszawa;
 • przeloty wewnętrzne: Bagan - Yangon; Yangon - Sittwe;
 • transport po Birmie od Mandalay do Baganu plus Yangon busami;
 • przewodników lokalnych;
 • łodzie po jeziorze Inle i w okolicach Mandalay;
 • noclegi w 3-gwiazdkowych hotelach;
 • śniadania;
 • polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • wizy (50 USD);
 • wstępów (ok. 100 USD).

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl