Oferta - Aktywne Mazury

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE + Dla rodzin z dziećmi

Aktywne Mazury

6 dni 2190 zł
 • 06.08.2021 - 11.08.2021
Polska 2020
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.

Dojazd we własnym zakresie. Spotkanie informacyjne o godzinie 10:00 w miejscowości Pranie, w samym sercu Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie będzie połączone ze zwiedzaniem Muzeum K.I.Gałczyńskiego. Wspólne przejście się ścieżką dydaktyczną „Śladami Gałczyńskiego”, po drodze m.in. 800-letni dąb „Perkun”. Zakwaterowanie w pobliskiej wsi, obiad na świeżym powietrzu oraz degustacja mazurskich specjałów. Czas wolny na spacer po wiosce lub gry sportowe na terenie gościńca. Kolacja w formie grilla połączona z lekcją poświęconą nauce wędzenia ryb… smakowanie lokalnych nalewek:)

Dzień 2. 

Śniadanie w restauracji w miejscu zakwaterowania. Całodzienna wycieczka na rowerach elektrycznych. Kierunek Mikołajki :) Po drodze m.in. śluza na Guziance pomiędzy Jeziorami Guzianka Mała i Bełdany(największa przepustowość łodzi w całej Europie), następnie malownicze Jezioro Wesołek, przeprawa promem, zwiedzanie wioski żeglarskiej w Mikołajkach, obiad. Na powrocie odwiedziny historycznej wioski Galindów. Wspólne przygotowanie drewna na ognisko, smakowanie wędzonych ryb z dnia poprzedniego oraz przyrządzenie kociołka myśliwskiego na kolację pod gołym niebem i nocleg pod namiotami. Późne biesiadowanie, rozmowy przy ognisku na temat pracy rybaków i początku Mazur.

Dzień 3.

Dzień rozpoczniemy od polowego śniadania z dala od zabudowań i ludzi. Następnie udamy się rowerami elektrycznymi w kierunku Krutynii. Droga prowadzi leśnymi ścieżkami i bocznymi drogami przez lokalne wioski. Po drodze zwiedzanie cerkwi prawosławnej w Wojnowie, rezerwatu „Zakręt” oraz muzeum o tematyce przyrodniczej i archeologicznej przy siedzie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Czas wolny i obiad w Krutyni. W drugiej części dnia zamienimy rowery na kajaki i popłyniemy królową mazurskich rzek – Krutynią. Spływ kajakowy będzie zabezpieczony przez ratownika WOPR. Dzień zakończymy rozbiciem kolejnego obozu i przygotowaniem kolacji na łonie natury.

Dzień 4.

Śniadanie w restauracji na terenie przystani żeglarskiej. Nie bez powodu zaczynamy dzień od tego miejsca. Tematem przewodnim będzie żeglarstwo. Wyruszymy w jednodniowy rejs ze sternikiem jachtem żaglowym po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W trakcie rejsu każdy uczestnik przyswoi podstawy żeglarstwa, podstawowe nazewnictwo i zasady bezpieczeństwa panujące na pokładzie. Nie zabraknie czasu na wodną zabawę i dodatkowe atrakcje:) W przerwie obiad w gospodzie na lądzie. Na koniec dnia podstawy survivalu, ostry nóż i jak możemy go wykorzystać aby zapewnić sobie przetrwanie. Bytowanie na łonie natury: schronienie, woda, pożywienie, orientacja. Forma kolacji do uzgodnienia.

Dzień 5.

Śniadanie w porcie po czym ruszamy w podroż śladami historii. Pierwszym punktem na mapie będzie główna kwatera Adolfa Hitlera w Gierłoży „Wilczy Szaniec”. Zamaskowana sieć zabudowań pośród drzew na granicy wsi. Zaprojektowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić w czasie wojny. Kwatera była jednym z ośmiu miejsc, które najdłużej wykorzystywał w tym celu. Następnym celem w podróży będzie miejscowość Ryn. W programie przewidziane zwiedzanie zamku, obiad i czas wolny. Powrót na pole namiotowe do portu. Nauka lepienia gliny i samodzielne wykonanie pamiątkowego medalu. Zostanie on wypalony w specjalnym piecu, dzięki temu będzie praktycznie niezniszczalny. Kolacja i wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Dzień 6.

Śniadanie w porcie. Po spakowaniu namiotów i swoich rzeczy, przemieścimy się nad Jezioro Bełdany. Tego dnia będziemy mieli do dyspozycji sportową łódź motorową. Podczas rejsu nie zabraknie dawki adrenaliny. Popłyniemy na największe jezioro w Polsce, Jezioro Śniardwy. Dodatkowo panorama Mikołajek od strony wody, postój na kotwicy w zatoce „milionerów”. Czas wolny na plażowanie i kąpiel. Wspólny obiad w tawernie, zakończy wypad na Mazury. 

Warunki

Składowe ceny

06.08.2021 - 11.08.2021: 2190 PLN

Cena zawiera

 • nocleg w gościńcu;
 • opłaty na polach namiotowych;
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja);
 • przejazd busem między atrakcjami;
 • degustacje nalewek mazurskich;
 • ryby wędzone;
 • transport bagaży; 
 • opiekę pilota;
 • wykwalifikowanych przewodników na poszczególnych atrakcjach;
 • instruktorów;
 • opiekę ratownika WOPR podczas spływu kajakowego; 
 • opiekę techniczną podczas całej wyprawy;
 • bilety wstępu do muzeów;
 • wypożyczenie nowoczesnych rowerów elektrycznych;
 • kajaki/wiosła/kamizelki;
 • rejs motorówką ze sternikiem;
 • rejs jachtem żaglowym ze sternikiem;
 • bilety na przeprawę promową;
 • ubezpieczenie;
 • pamiątkowe medale wypalone z gliny.

Cena nie zawiera

 • dojazdu do Rucianego-Nidy;
 • namiotów;
 • sanitariatów na polach namiotowych.

Zaliczka

500 PLN

Dodatkowe informacje

Cena
Przy 4 osobach - 2590 zł/os
Przy 6 osóbach - 2350 zł/os
Przy 8 osobach - 2190 zł/os
Impreza może zostać zrealizowana na zamówienie dla grupki znajomych bądź dla rodziny.
Namioty - we własnym zakresie.
Realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Mazury to prawdziwy skarb Polski. Przygotowaliśmy dla Was ofertę, dzięki której poczujecie ten region w pełni. To sześć dni aktywnego odkrywania bogactwa Mazur pieszo, na łódce, rowerze i kajaku. Mazury to głównie przyroda i będzie ona nam towarzyszyć od rana do wieczora, ale to również wiele śladów historii, dlatego też po drodze odwiedzimy m.in. historyczną wioskę Galindów, Wilczy Szaniec czy zamek w Rynie. Z wyjazdu przywieziecie też konkretne umiejętności. W programie mamy elementy survivalu, naukę lepienia z gliny, podstawy żeglarstwa i tajniki wędzenia ryb. Wieczorami będzie czas na biesiadę, ognisko i patrzenie w niebo, oby rozgwieżdżone :)

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl