Oferta - Wokół Bajkału

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wokół Bajkału

16 dni 5600 zł
 • 31.07.2021 - 15.08.2021
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. 

Przelot Warszawa - Moskwa. Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Krótki spacer po artystycznej, secesyjno-konstruktywistycznej ulicy Arbat (Stary Arbat). Pierwsze smaki kuchni rosyjskiej.

Dzień 2. 

Dzień w Moskwie. Zwiedzanie miasta. Odwiedzimy m.in. Plac Czerwony, Kreml lub Galeria Trietiakowska, GUM, Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Cerkiew Wasyla Błogosławionego. Wieczór na deptaku Arbat.

Dzień 3. 

Poranny przelot do Nowosybirska nad Obem. Dzień w Nowosybirsku, spacer po mieście - historyczny dworzec, promenady i parki nad Obem, Most Burgiński na Obie, opera nowosybirska, Sobór Św. Aleksandra Newskiego. Nocny przejazd BAM-em do Irkucka.

Dzień 4. 

Zakwaterowanie w hostelu w zabytkowym centrum miasta. Dłuższy spacer po Irkucku. Zobaczymy m.in. mosty na Angarze i Irkucie, Cerkiew Kazańską i Św. Trójcy, Sobór Objawienia Pańskiego, Kościół Polski, lodołamacz Angara czy drewnianą zabudowę starego centrum. Dalsze ewentualne zwiedzanie Irkucka 8 dnia.

Dzień 5. Olchon

Całodzienny przejazd busem z Irkucka na Olchon, do wioski Chużir. Po drodze przeprawa promowa. Zakwaterowanie, krótka wycieczka brzegiem Bajkału do skały Szamanka, buriackiego miejsca kultu. Wieczorem przysmaki kuchni syberyjskiej i ruska bania.

Dzień 6. Olchon

Do wyboru trekking, rowery, rejsy, wycieczki, plażowanie lub jazda konna - "program dowolny" na największej wyspie Bajkału. Opcjonalnie: objazd na północną część wyspy na Półwysep Mys, rajd rowerem górskim, jazda konna, trekking nad Jezioro Shara Nur, trekking na Górę Zhima. Atrakcje do wyboru. Wieczorem syberyjska kuchnia i ruska bania.

Na atrakcje typu rower, jazda konna, objazd jeepem lub ciężarówką należy przeznaczyć ok. 30 - 40 EUR. Trekking i plażowanie bez opłat dodatkowych.

Dzień 7. 

Powrót busem do Irkucka. Przeprawa promowa. Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Po południu wycieczka po "130 kwartale" i sesja fotograficzna wśród perełek architektury starorosyjskiej. Opcjonalnie wyjście do teatru, opery lub filharmonii. Ewentualnie atrakcje z dnia 5.

Dzień 8. 

Rejs Angarą z Irkucka do Listwianki. Przeprawa promowa do Portu Bajkał, przejazd kultową Koleją Krugobajkalską do wioski Baklan lub Szumicha (lub inna wioska nad Bajkałem na trasie krugobajkalskiej) nad rzeką Wielka Szumicha. Zakwaterowanie w kwaterze prywatnej. Wieczorne spacery, kąpiel w Bajkale.

Dzień 9. 

Relaksacyjny dzień nad Bajkałem. Lekki trekking w Górach Bajkalskich, wędrówki po starych wiaduktach, torowiskach i tunelach Kolei Krugobajkalskiej. Morsowanie w zimnych wodach jeziora, smakowanie potraw i klimatów Bajkału.

Dzień 10.

Dalszy przejazd Koleją Krugobajkalską do Sludzianki wzdłuż jeziora. Na trasie malownicze wiadukty, tunele, porty, cerkwie, opuszczone wioski i stacje. Wieczorem przyjazd do bajkalskiej Sludzianki, zakwaterowanie w hostelu, ruska bania.

Dzień 11.

Lekki trekking w Górach Stanowych, trasa doliną rzeki Sludzianki, śladami polskich odkrywców - Jana Czerskiego i Aleksandra Czekanowskiego. Wędrówka w liściastej tajdze i górskiej tundrze. Na trasie słynne kamieniołomy białego marmuru syberyjskiego (Stacja Majakowska w moskiewskim Metro), panoramy malowniczych granitowych, "tatrzańskich" turnii.

Dzień 12. 

Przejazd malowniczą trasą nad Bajkałem ze Sludzianki do Ułan-Ude - stolicy Buriacji. Zakwaterowanie w hostelu, spacery po Ułan-Ude. Zobaczymy m.in. mosty na meandrującej Selendze, Skansen Kultur Zabajkala, Sobór Ikony Matki Bożej, Cerkiew Świętej Trójcy, Cerkiew Starowierców, Pomnik-Głowa Włodzimierza Lenina - największy tego typu monument na świecie. Wieczorem smakowanie buriackich potraw i napitków.

Dzień 13. 

Z wizytą u Hambo-lamy. Całodzienna wycieczka do dacanu w Iwołgińsku, stolicy rosyjskiego buddyzmu. Zwiedzanie buddyjskich świątyń, muzeum, szkoły, zakup buriackich pamiątek, smakowanie buriackich potraw. Po południu powrót i ostatni spacer po Ułan-Ude i odwiedziny w Polskim Domu.

Dzień 14.

Lot z Ułan-Ude do Moskwy i dalej do Warszawy.

Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie. Realizacja programu zależy od pogody, warunków komunikacyjnych oraz kondycji i zdrowia uczestników. 

Warunki

Składowe ceny

31.07.2021 - 15.08.2021: 5600 PLN

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa - Moskwa - Warszawa;
 • przeloty wewnętrzne (Moskwa - Nowosybirsk; Ułan-Ude - Moskwa);
 • zakwaterowanie w hostelach;
 • transport na miejscu (busy, metro, kolej);
 • rejs (Irkuck - Listwianka);
 • przeprawę promową;
 • opiekę doświadczonego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (ok. 15-20 EUR dziennie);
 • wizy rosyjskiej;
 • wstępów (ok. 150 EUR);
 • dodatkowych atrakcji dnia 6 (rower/jazda konna/objazd jeepem lub ciężarówką) - ok. 30 - 40 EUR;
 • opcjonalnego wyjśca do teatru/opery/filharmonii.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8 - 14 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjątkową rosyjską przygodę! Odwiedzimy niesamowitą Moskwę, wyspę Olchon - tam spacer brzegiem Bajkału. Spróbujemy również rosyjskich tradycyjnych smaków, skorzystamy z ruskiej bani, czeka nas także morsowanie! Podczas trekkingów będziemy podziwiać niezwykłe bezkresne krajobrazy rosyjskiej natury, a także przespacerujemy się wśród perełek starorosyjskiej architektury Irkucka. Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl