Oferta - Koleją przez Szwajcarię - krainę jezior, wodospadów i lodowców + lekki trekking

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Koleją przez Szwajcarię - krainę jezior, wodospadów i lodowców + lekki trekking

9 dni 5350 zł
 • 02.10.2021 - 10.10.2021
Trekking
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przyjazd do Lucerny

Wylot z Warszawy do Zurychu. Przejazd pociągiem z Zurychu do Lucerny. Zakwaterowanie w hostelu. Wieczorem spacer nad cudownym Jeziorem Czterech Kantonów.

Dzień 2. Jezioro Czterech Kantonów

Całodzienna lekka wycieczka nad Jeziorem Czterech Kantonów. Ten zbiornik z poszarpaną linią brzegową już sam w sobie zachwyca, ale uroku dodaje mu malowniczy krajobraz górski wokół. Nocleg w hostelu w Lucernie.

Dzień 3. Przez Alpy do Eigeru

Przejazd pociągiem przez Alpy do Interlaken i Lauterbrunnen, aż do stóp słynnego Eigeru. Zakwaterowanie w okolicy Lauterbrunnen i kilkugodzinna wycieczka po dolinie, gdzie zobaczymy kilkadziesiąt wodospadów i będziemy podziwiać niesamowite widoki.

Dzień 4. Oberwald

Przejazd z Lauterbrunnen do Oberwaldu. Po drodze zobaczymy legendarną Furkapass – przełęcz na wysokości 2436 m n.p.m., gdzie kręcono niektóre sceny do filmu „Goldfinger” i zaliczymy sesję z wielkimi alpejskimi lodowcami. Przyjazd do Oberwaldu i zakwaterowanie w hostelu. Krótki spacer po Oberwaldzie.

Dzień 5. Zermatt (lekki trekking)

Poranny przejazd pociągiem do Tasch i dalej kolejką wahadłową do Zermatt. Zakwaterowanie w hostelu. Lekki trekking pod kultową górą Szwajcarów, Matterhornem, 4478 m n.p.m.

Dzień 6. Rejon Matterhornu (trekking)

Dzień trekkingowy w rejonie Matterhornu. W zależności od pogody wybierzemy się na wycieczkę jedną z licznych kolei linowych na Klein Matterhorn - najwyższą koleją linową w Europie (3820 m n.p.m.) - dodatkowy koszt ok. 100 CHF. Nocleg w hostelu w Zermatt. 

Dzień 7. Całodzienne przejazdy + Lago Maggiore

Wczesny przejazd pociągiem do kantonu Ticino we włoskiej części Szwajcarii. Całodzienna trasa z kilkoma przesiadkami i kilkunastoma punktami widokowymi. Zakwaterowanie w hostelu w historycznym Locarno. Wieczorny spacer nad magicznym jeziorem Lago Maggiore – cudowne widoki, bujna flora na tle dzikiego krajobrazu górskiego – tego nie da się zapomnieć.

Dzień 8. Przejazd do Zurychu

Rankiem ostatni krótki spacer nad Lago Maggiore. Przejazd z przesiadkami do Zurychu, tam zakwaterowanie w hostelu. Wieczorny spacer nad Jeziorem Zuryskim.

Dzień 9. Zurych

Rano krótkie zwiedzanie Zurychu. Lot do Polski. 

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

02.10.2021 - 10.10.2021: 5350 PLN

Cena zawiera

 • przelot Warszawa - Zurych - Warszawa (Swiss lub LOT);
 • zakwaterowanie w hostelach w pokojach 4-8 osobowych;
 • polskiego pilota;
 • Swiss Pass (na 8 dni - 2 klasa);
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia;
 • kolejki na Matterhorn (93 EUR);
 • kolejki wahadłowej Tasch (20 EUR);
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę kolejową przez Szwajcarię - krainę licznych jezior, szumiących wodospadów i lodowców. To kraj chętnie odwiedzany przez turystów, a miejscem docelowym są zwykle Alpy. My odwiedzimy klimatyczne miasteczka (m.in. Lucernę , Lauterbrunnen, Oberwald), nacieszymy oczy cudownymi widokami na Alpy i piękne jeziora polodowcowe z krystalicznie czystą wodą, a dodatkowo wybierzemy się na trekking w rejon kultowej góry Szwajcarów - Matterhornu. Czekają nas niezapomniane wrażenia i górska przygoda w ciągu 9 dni podróży szwajcarską koleją. Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl