Oferta - Rajskie Filipiny + Singapur

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Rajskie Filipiny + Singapur

Singapur Filipiny
Wyprawy
Wycieczki na Filipiny
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawa Okęcie (około godz. 13 - Emirates Airlines).

Dzień 2. Przylot na Cebu

Przylot na lotnisko Mactan - Cebu ok. godz. 15:30. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu (na 3 kolejne noce), kolacja na mieście.

Dzień 3. Rekin wielorybi i Island hopping na Cebu

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną rybą o długości do 10-12 metrów. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 metrów od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (minimum 2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i nurkujemy z asekuracją albo podziwiamy je bezpośrednio z łodzi. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż niezapomniane przeżycie. Dodatkowo zapewniamy zrobienie wyjątkowych zdjęć. Aby zdążyć do Oslob na około godz. 8-9, musimy wyjechać w okolicach godz. 4:00 rano. Transfer vanem zajmuje ok. 3,5 godziny, ale na miejscu musimy jeszcze poczekać na swoją kolej. Tą godzinę wykorzystamy na śniadanie w sąsiadującej restauracji. Nie będziemy jednak tego żałować. Po godzinie 10 ruszamy już do Moalboal na niezapomniany, pierwszy island hopping łódką wynajętą wyłącznie dla naszej grupy. Zaopatrzeni w lokalne, najsmaczniejsze mango na świecie, zobaczymy rafę koralową wokół wyspy Pescador, ławice sardynek oraz będziemy mieli możliwość popływania z żółwiami morskimi. Śpimy w tym samym hotelu więc za dnia podróżujemy z minimalnym bagażem. Wyspę objeżdżamy wynajętymi vanami.  

Dzień 4. Bohol country tour

Dzień rozpoczynamy od krótkiej przeprawy promowej na wyspę Bohol. Po około godzinnym rejsie z portu odbiorą nas vany, dzięki którym dane nam będzie zobaczyć najpiękniejsze miejsca na wyspie. Odwiedzimy m.in. Tarsier Sunctuary (park wyraków). Większość wycieczek udaje się do zoo „Tarsier Conservation Area” obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie, my wybierzemy się do ich naturalnego środowiska, miejsca w którym dorastają. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czeka nas również rejs rzeką Loboc, w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu. Zobaczymy pokaz lokalnego tańca - Tinikling, bambusowy most w Tigbao, „Man-Made Forest”, po czym udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park, w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad kanionem rzeki Loboc. Po objeździe wyspy vany zabiorą nas do portu, skąd promem wracamy do naszego hotelu na Cebu.

Dzień 5. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka nas krótki lot (1 godz. 15 min) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 6 dni. Wyspa w 2013 i w 2017 roku zdobyła tytuł „World’s Best Island” w rankingu międzynarodowego magazynu „Travel + Leisure”, a od lat stale znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych wysp świata. Ta duża i różnorodna wyspa oferuje wszystko to co najpiękniejsze na Filipinach i jest jednym z tych miejsc na Ziemi, które ”trzeba” zobaczyć.

Po intensywnym wcześniejszym dniu zwolnimy nieco tempo. Po zakwaterowaniu w hotelu (2 noce) skuterami i wynajętym vanem (do wyboru) wybierzemy się na plażę Nagtabon Beach na popołudniowy relaks połączony z zachodem słońca. Późnym wieczorem możemy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu odkrytych restauracji oferujących świeże owoce morza. Tego dnia będziemy też mieli okazję m.in. skorzystać z pralni.

Dzień 6.  Island hopping w Honda Bay

Tego dnia czeka nas kolejny island hopping wynajętą łodzią (transfer vanem bezpośrednio z hotelu). Honda Bay zapewni nam takie atrakcje jak: wyspy Starfish Island, Luli, Pandanna (na której zjemy obiad) czy też możliwość dokupienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min) na wyspie Cowrie. Dzięki temu, że całą łódź mamy zawsze dla siebie, nie czujemy presji ze strony innych turystów, wybieramy najlepsze miejsca i własną kolejność zwiedzania. Podczas island hopping załoga licząca zwykle 4-5 osób asystuje nas podczas nurkowania i robienia zdjęć w wodzie. Około godz. 17 wracamy do portu, następnie transfer do hotelu i kolacja na mieście.

Dzień 7.  Podziemna rzeka – jeden z 7 nowych cudów świata

Podziemna rzeka w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River w 1999 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2011 roku należy do jednego z 7 nowych cudów świata. Odcinek otwarty dla turystów liczy sobie 1,5 km długości. W trakcie około 40 min rejsu podziwiać można m.in. liczne stalaktyty narastające od stropu oraz skamieliny w wapiennych skałach liczące sobie nawet 20 mln lat. Mimo iż dotarcie na miejsce zajmuje dużo czasu (van + łódka łącznie około 3 godzin) i atrakcja nie należy do najtańszych, to warto wyciszyć się w tym szczególnym w skali świata miejscu.

Po godz. 14 w miejscowości Sabang będziemy mieli okazję odpocząć na lokalnej plaży lub skorzystać z pobliskich atrakcji, np. tyrolki o długości 700 metrów. Późnym popołudniem wybierzemy się naszymi vanami do Port Barton, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu zjemy kolację w lokalnej restauracji.

Dzień 8. Island hopping Port Barton

Czas na kolejny island hopping na Palawanie. Port Barton to malutka, leżąca jakby na uboczu mieścina. Panuje tu sielankowa, niczym niezakłócona atmosfera - i za takie miejsca kochamy Palawan. To właśnie w takich miasteczkach całkowicie zapominamy o naszych codziennych problemach i zaczynamy żyć tamtejszym życiem. Island hopping ma nam do zaoferowania m.in. plaże z białym piaskiem i intensywnej turkusowej wodzie (German Beach), miejsce do nurkowania (Lagoon Reef) oraz Exotic Island na której zjemy obiad.

Późnym popołudniem ruszamy vanem do El Nido aby spędzić tam kolejne 3 noce.

Dzień 9. Plaże i tyrolka - objazd skuterem (lub vanem)

Po śniadaniu zaplanowaliśmy wynajęcie skuterów (dwuosobowych) oraz vana. W programie m.in. objazd północnej części wyspy oraz przejazd tyrolką o długości 750 metrów z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. Wczesnym popołudniem wybierzemy się też na Nacpan Beach - plażę uznawaną za najpiękniejszą na całym Palawanie. Na miejscu, poza obiadem, będziemy mieli okazję napić się świeżej wody kokosowej i skorzystać z masaży oferowanych na plaży. Wieczorem wracamy do El Nido, w którym przy samej miejskiej plaży znajduje się kilka restauracji i barów.

Dzień 10. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping, czyli atrakcji, z której słynie El Nido. Znów wynajmiemy łódź tylko dla siebie i ruszymy przed zorganizowanymi wycieczkami, aby uniknąć innych turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle około 7 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bardzo bogatego bufetu). Po powrocie do El Nido mamy czas wolny, który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją).

Dzień 11. Coron – trudno dostępna perełka Filipin

Wybieramy się promem do Coron (prom z El Nido odpływa o 6 rano). To małe portowe miasteczko położone jest konkretnie na wyspie Busuanga (sama wyspa Coron nie posiada bazy turystycznej). W Coron spędzimy następne 3 dni. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu możemy wynająć skutery lub vana i zrobić objazd południowowschodniej części wyspy. Można również zostać w mieście, zakupić jakieś pamiątki a wieczorem odwiedzić restaurację i bar.

Dzień 12. Coron Island Hopping Tour A

Coron jest najbardziej znane z island hopping i to jest właśnie głównym powodem, dla którego tam jedziemy. Łącznie można odwiedzić kilkanaście wysepek i zatoczek oraz cudowne miejsca, w których podziwiać będziemy różnokolorową rafę koralową, będącą tuż przy powierzchni wody. Dzięki temu, że posiadać będziemy prywatną łódź, przez dwa kolejne dni bez pośpiechu będziemy eksplorować starannie wyselekcjonowane miejsca tej części Filipin. Dodatkową atrakcją po powrocie może być wejście na górę Tapyas (bezpośrednio z centrum miasta). 

Dzień 13. Coron Island Hopping Tour B

Drugi dzień Island Hopping pozwoli nam odwiedzić te miejsca, których ze względu na odległości nie mogliśmy zobaczyć dnia wcześniejszego, a na pewno warto spędzić tam jeszcze trochę czasu. Zapierające dech w piersiach laguny z lazurową wodą, krystalicznie czyste Jezioro Kayangan i przepiękne plaże pozwolą nam się wyciszyć i w pełni zregenerować przed powrotem.

Wieczorem z łódki przesiądziemy się na komfortowy prom i nocnym rejsem płyniemy na Luzon, bezpośrednio do Manili. Niezapomnianym widokiem w trakcie takiego rejsu będzie wschód słońca.

Dzień 14. 

Zwiedzanie stolicy Filipin - Manili. Samo miasto jest po prostu kolejną azjatycką metropolią, ale najciekawsze będzie porównanie jej z pozostałą częścią kraju, którą mieliśmy już okazję dogłębnie poznać. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że poruszać będziemy się wynajętym Jeepney'em, czyli typowym autobusem, z którego powszechnie korzystają lokalni mieszkańcy. Wieczorem przelot Manila - Singapur. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 15. Zwiedzanie Singapuru

Spotkanie w hotelu po śniadaniu. Poruszamy się po Singapurze metrem i autobusami publicznymi. Każdy uczestnik będzie miał kartę MRT na nieograniczoną ilość przejazdów. 

Popołudniu ruszamy do China Town - to magiczna dzielnica, gdzie znajduje się wiele niesamowitych miejsc. Tutaj poza wymianą pieniędzy (najlepszy kurs w mieście) zwiedzanie bazaru, zabytkowych uliczek, Świątyni Zęba Buddy, Meczetu, Świątyni Hinduistycznej, wizyta w słynnej kawiarni oraz cukierni („must see”), chwila na samodzielną eksplorację tej wspaniałej dzielnicy, a następnie przejście do Food Courtu, gdzie znajduje się restauracja z gwiazdką Michelin. Zależnie od czasu przylotu spędzimy tutaj 1-3 gdziny (program można dowolnie modyfikować – naprawdę jest tutaj mnogość atrakcji). Wieczorem powrót do hotelu (chwila na odpoczynek i zostawienie zakupów).

Następnie przejazd do kompleksu Marina Bay Sands na pokaz laserowy SPECTRA LASER SHOW (20:00). Najlepiej wziąć statek typu bum boat i oglądać show ze statku. Dodatkową atrakcją jest rejs przez dzielnicę kolonialną oraz widok na wspaniałą panoramę miasta i zabytków. Około godziny 21:00 przejazd do Lau Pa Sat night food court (tutaj słynne singapurskie nocne szaszłyki). Kolacja i około 22:00 powrót do hotelu.

Dzień 16. Cały dzień w Singapurze

O godzinie 10:00 spotkanie z pilotem w hotelu, następnie przejazd do Little India – magicznej dzielnicy, w której zobaczymy Tikka Market, Arkady, Serangoon Road – singapurską stolicę złota i lombardów, Świątynię (o ile będzie otwarta) oraz Mustafa Center. Około południa przerwa na lunch - Little India to prawdziwy raj curry i masali - nie można sobie tego odpuścić. Lekko popołudniu udamy się do Downtown, zaczniemy od Merliona, hotelu Fullerton, pomnika Józefa Korzeniowskiego (polski akcent w Singapurze), Millenium Bridge, Esplanades oraz spacer nadbrzeżem Boat Quay i wzdłuż dzielnicy kolonialnej (Victoria Hall, Muzeum Cywilizacji Azjatyckich, Pomnik Stamford Rafflesa). Tu zobaczymy z bliska dzielnicę biznesową z lasem biurowców.
Na koniec przejazd do Gardens by The Bay (zwiedzanie 2 kopuł) – bilet w cenie, niesamowity koncert Singapore Rapsody (19:45) . Następnie spacer do Marina Bay Sands na kolację (lokalny food court). Przyjazd do hotelu ok. 22:00.

Dzień 17. Powrót do kraju 

Powrót na lotnisko w Warszawie Okęcie o godzinie 11:20.

Warunki

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe multicity: Warszawa – Cebu; Manila – Singapur; Singapur - Warszawa;
 • nocną przeprawę promową Coron – Manila (kajuty 4 osobowe z łazienką);
 • transport lokalny: promy, vany i busy;
 • zakwaterowanie w hotelach/domkach turystycznych;
 • śniadania;
 • pływanie z rekinem wielorybowatym na Cebu (Oslob);
 • island hopping na Cebu (Moalboal);
 • spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi na Bohol;
 • wstępy do Parku Wyraków, Butterfly Sanctuary, Chocolate Hills i innych mniejszych atrakcji na wyspie Bohol;
 • wstęp na płatne plaże;
 • opiekę dwóch pilotów;

Singapur:

 • przewodnika i asystę pilota;
 • 2 noclegi w hotelu 2/3* ze śniadaniem;
 • bilety lotnicze do Singapuru;
 • transport na miejscu;
 • Bumboat Laser Show;
 • bilet Gardens by The Bay;

 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • jednego przelotu wewnętrznego na trasie Cebu – Puorto Princesa (ok. 60 USD);
 • innych posiłków niż wymienione w programie (ok. 5 USD za obiad/kolację);
 • zwyczajowych napiwków (po 20 USD zbiera pilot na początku wyjazdu, z kórych pokrywa wszystkie napiwki);
 • opłaty lotniskowej przy wylocie 550 PHP (ok. 10 USD) tzw. terminal fee. Jest duża szansa, że opłata ta nie będzie pobrana, ale na wszelki wypadek trzeba mieć przygotowaną gotówkę;
 • island hopping na Coron i Palawan (łącznie 5 dni po ok. 18-25 USD, przy czym lunch jest wówczas wliczony w cenę);
 • Underground River (ok 40 USD);

Singapur:

 • wyżywienia i napojów oprócz śniadań.

 

Dodatkowe, opcjonalne atrakcje:

 • wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 USD/dzień);
 • wynajem vana z kierowcą na country tour na Palawanie i Coron (50-70 USD);
 • przejazd ”tyrolką” (15-18 USD);
 • godzinny masaż (8-14 USD).

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-16 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Cebu-Bohol-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. W dużym stopniu skupiamy się na Island Hopping - czyli na kilkugodzinnych rejsach, podczas których "skaczemy z wyspy na wyspę". Piaszczyste plaże, skaliste laguny, krystalicznie czysta woda oraz obserwacja świata podwodnego - z tego słyną Filipiny i to będziemy eksplorować. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na przyrodzie, lokalnych zwyczajach oraz kuchni i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 

Na wyprawie podróżujemy z plecakiem, aczkolwiek chodzenia z całym bagażem będzie bardzo niewiele. Zwykle większość ekwipunku zostawiamy w hotelu Z tego też względu możliwe jest również zbranie dodatkowej mniejszej walizki (szczegóły omawiamy indywidualnie). Poruszamy się prywatnymi środkami transportu. Ze względu na to, że polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas jeden lot wewnętrzny (ok. 60 USD) oraz cztery przeprawy promowe. Nocujemy w hotelach, w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do "jedynki"). Śniadanie jest wliczone w cenę. Niektóre nasze wycieczki z lokalnymi przewodnikami będą miały wliczony również obiad.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 

 • przez większość czasu spędzonego na Filipinach bedziemy pod opieką dwóch pilotów (polskiego i lokalnego);
 • na island hopping wybieramy się zawsze prywatnymi łodziami, zarezerwowanymi (wraz z załogą) w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni;
 • znakomitą większość czasu podróżujemy z minimalnym bagażem, gdyż mniej potrzebne rzeczy na dany dzień zostawiamy w hotelach;
 • w programie nocny rejs komfortowym promem (kajuty 4 osobowe z łazienką).

 

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:

 • brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni; 
 • język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach;
 • jest to kraj niemal w pełni katolicki, więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce;
 • niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie;
 • orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza;
 • niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

Pogoda:
temperatury będą oscylować w granicach 28-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz w szczycie sezonu (luty - kwiecień) jest znikoma. Na początku sezonu (październik - styczeń) możemy spodziewać się zachmurzenia i przelotnego deszczu przez kilka dni w miesiącu.

Przydatne informacje:

wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu, z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie).

 

Szczepienia

Jadąc na Filipiny nie wymaga się żadnych szczepień, aczkolwiek zaleca się zrobienie podstawowego pakietu, takiego jak:

• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;

• błonica, tężec, krztusiec, poliomyelitis;

• dur brzuszny;

• japońskie zapalenie mózgu.

Warto sprawdzić swoją kartę zdrowia i zobaczyć na co byliśmy szczepieni, czy czas trwania ochrony jest aktualny, czy należy dokonać szczepienia przypominającego. Niektóre z powyższych szczepień powinniśmy przejść w dzieciństwie, więc dobrze jest odnaleźć swoją starą kartę zdrowia.

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl