Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Gorąca Kuba

tel: 
534 636 131
email: 

Gorąca Kuba

Kuba
Wycieczki na Kubę
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Hawany

Przylot późnym popołudniem, spotkanie z przewodnikiem oraz kierowcą, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2. Hawana

Śniadanie i zwiedzanie Hawany – historyczne centrum Old Havana, wpisane w całości na listę UNESCO (Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja, Plaza de la Catedral, Plaza de Armas). Popołudniu czas wolny. Wieczorem przejazd klasycznymi kubańskimi autami słynnym deptakiem przy plaży – Malecon. Dojazd do klubu Tropicana Cabaret, w którym obejrzymy jeden z najbardziej autentycznych pokazów kubańskiego tańca i muzyki. Kolacja. Powrót do hotelu busem.

Dzień 3. Hawana

Śniadanie, przejazd do stacji rowerów, aby rozpocząć 4-godzinny przejazd z przewodnikiem po mieście, klimatycznych uliczkach i alejach, po drodze odwiedzając Plac Rewolucji i Central Park. Czas wolny po południu i wieczorem.

Dzień 4. Hawana - Viñales

Śniadanie i wyjazd do Pinar del Rio, przystanek w Las Barrigonas - wizyta na plantacji tytoniu, podczas której dowiemy się wszystkiego na temat obróbki tytoniu i powstawania tradycyjnych kubańskich cygar.

Dzień 5. Viñales

Śniadanie, dojazd na pieszą wycieczkę wokół Viñales Valley, spacer przez szlaki pełne niesamowitej przyrody umili degustacja guarapo, kubańskiego napoju z trzciny cukrowej. Przejazd do Cueva del Indio - niesamowitej jaskini, którą będziemy podziwiać z poziomu łódki - wpłyniemy do niej wewnątrz. Po południu czas wolny. 

Dzień 6. Viñales

Śniadanie i wyjazd na wyspę Cayo Jutías na dzień pełen relaksu nad turkusową wodą. Po południu czas wolny. Powrót do Viñales.

Dzień 7. Viñales - Guamaá - Playa Larga

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Zapata, dalej motorówką do wioski Taino. Jest to odtworzona wioska osady z czasów przed Kolumbem i hiszpańskimi czasami Kuby. Lunch w restauracji La Boca (nie w cenie) – możliwość spróbowania mięsa z krokodyla! Dalej przejazd na plażę Plata Larga.

Dzień 8. Playa Larga – Cienfuegos – Trinidad

Śniadanie, przejazd do Trinidadu, wizyta w Cienfuegos, jedynym mieście na Kubie założonym przez imigrantów francuskich. Cudowne widoki na Central Park i teatr Tomas Terry. Wizyta w Palacio del Valle, historycznym pałacu – willi uchodzącym za jeden z najpiękniejszych budynków na Kubie. Dalej przejazd do Trinidadu, popołudniowy czas wolny. Wieczorem wizyta w klubie Casa de la Trova, pełnym salsy i muzyki na żywo - noc kubańskich rytmów! Powrót do hotelu.

Dzień 9. Trinidad 

Śniadanie, spacer po mieście, którego kolonialna starówka została wpisana na listę UNESCO. Podczas wycieczki zobaczymy niesamowite lokalne muzeum Palacio Cantero, bar La Canchánchara, gdzie serwowany jest tradycyjny drink Canchánchara, będący mieszanką miodu, rumu i cytryny. Dalej zmierzamy do Sugar Mill Valley - plantacji trzciny cukrowej, również wpisanej na listę UNESCO. Wizyta w Hacienda Manaca Iznaga.

Opcjonalnie: wejście na wieżę.

Powrót do Trinidadu.

Dzień 10. Trinidad

Śniadanie. Morskie safari (Seafari) Morza Karaibskiego. Podczas wycieczki przystanek na nurkowanie wśród rafy koralowej. Następnie wizyta na wyspie Cayo Macho. Lunch (sałatka, owoce morza z ryżem, sałatka owocowa, kawa i 1 napój). Relaks na plaży. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 11. Trinidad – Topes de Collantes – Santa Clara – Varadero

Po śniadaniu wyjazd do Topes de Collantes, położonego 800 metrów n.p.m., na dzień pełen wędrówek w samym sercu gór Escambray. Przejazd na krótką wizytę górskiego plemienia cuatro vientos, następnie przejście do wodospadu El Rocio. Kontynuujemy spacer wzdłuż rzeki i docieramy do Poceta El Vendado, magicznego jeziora górskiego. Czas na toaletę. W parku będzie możliwość podziwiania kilku z najważniejszych gatunków endemicznych kubańskiej flory i fauny (m.in. tocororo – pilik czerwonodzioby, symbol Kuby). Lunch w Casa de la Gallega i przejazd do Santa Clara. Wizyta w mauzoleum Che Guevary (zamknięte w poniedziałki). Czas na zdjęcia. Przejazd do Varadero na 2 noce przy plaży przed powrotem do Polski.

Koniec korzystania z usługi kierowcy i minivana.

Dzień 12. Varadero

Dzień wolny przeznaczony na relaks na piaszczystych plażach lub spacer po mieście.

Dzień 13. Przejazd na lotnisko i wylot z Hawany

Śniadanie i czas wolny. Przejazd (tylko z kierowcą) na lotnisko w Hawanie, powrót do Warszawy.

Dzień 14. Przylot do Polski

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Liczba uczestników: 10 - 14 osób

Warunki

Cena zawiera

 • śniadania przez cały czas trwania wyjazdu;
 • zakwaterowanie w Casa Particulares, w hotelu 3* w Varadero (ze śniadaniami);
 • dwa obiady (10 dnia na wyspie Cayo Macho, 11 dnia w Casa de la Gallega); 
 • polskiego pilota;
 • lokalnych przewodników;
 • transport minivanem z lokalnym kierowcą;
 • wycieczkę rowerową w Hawanie;
 • pokaz kubańskiego tańca w Tropicana Cabaret;
 • wpłynięcie łodzią do jaskini Cueva del Indio;
 • motorówka do wioski Taino;
 • spacer po dolinie Viñales;
 • Seafari - morskie safari;
 • spacer do wodospadu El Rocio;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Hawana-Warszawa;
 • posiłków poza wymienionymi w programie;
 • obiadu w restauracji La Boca (dzień 7);
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

3000 PLN

Dodatkowe informacje

Cena wyjazdu jest przeliczana na złotówki na podstawie ceny średniego kursu NBP z dnia podpisania umowy. 

Cena pokoju 1-osobowego wynosi 260 EUR.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje