Oferta - Tajska kraina relaksu

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Tajska kraina relaksu

14 dni 9200 zł
 • 08.04.2022 - 21.04.2022
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa – Bangkok
Przelot z Warszawy do Bankgoku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.


TAJLANDIA


Dzień 2. Bangkok 

Przylot do Bangkoku o 12:00. Po przejściu kontroli paszportowej przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek. Po obiedzie, zwiedzanie stolicy Tajlandii. W trakcie wycieczki będziemy w Świątyni Złotego Buddy oraz dzielnicy chińskiej. Następnie udamy się na kolację na łodzi płynącej po rzece Chao Phraya. W czasie dwugodzinnego rejsu można podziwiać nocny Bangkok. Po kolacji przejedziemy się „tuk-tukami” (trójkołowe motoriksze) na Patpong – nocny rynek i „ulicę rozrywki”. Czas wolny na zakupy i zapoznanie się z życiem nocnym Bangkoku. Powrót do hotelu.

Bangkok Hotel Mercure Makkasan - https://www.accorhotels.com/gb/hotel-8422-mercure-bangkok-makkasan/index.shtml


Dzień 3. Bangkok 

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Tajlandii: Świątyni Leżącego Buddy i Wielkiego Pałacu Królewskiego, gdzie znajduje się jedna z ważniejszych świątyń w Tajlandii - Świątynia Szmaragdowego Buddy. Wycieczka po kanałach Bangkoku w dzielnicy Thonburi (w czasie wycieczki można zobaczyć m.in. wiele malowniczych drewnianych domów zbudowanych na palach). Po południu powrót do hotelu; czas wolny na zakupy lub na relaks przy basenie.

Bangkok Hotel Mercure Makkasan - https://www.accorhotels.com/gb/hotel-8422-mercure-bangkok-makkasan/index.shtml

 

Dzień 4. Bangkok - Ayutthaya - Sukhothai

Po śniadaniu, zapakujemy i pojedziemy na północ w stronę Ayutthaya – drugiej stolicy Tajlandii. Chociaż większość miasta została zniszczona w XVIII wieku to to, co pozostało daje nam obraz wielkości ówczesnego miasta. Część z nich odbudowano jeszcze w XIX wieku. Zobaczymy m.in. kompleks letniego pałacu królewskiego, z mieszanką stylów azjatyckich i europejskich. Następnie zobaczymy Wat Yai Chaimongkhol, gdzie naszym oczom ukaże się jeden z największych leżących posągów Buddy w otoczeniu ruin pałacu królewskiego. Wat Phra Sri Sanphet jest nie tylko znaczącym miejscem historycznym, ale także przez długi czas uważana była za duchowe centrum Tajów. Świątynia służyła do przeprowadzenia ceremonii na dworze królewskim, takich jak rytuał picia przysięgi wierności. Wewnątrz stoi jeden z największych wizerunków Buddy w Tajlandii.
Zobaczymy też jedną z najstarszych światyń w Tajlandii (XIV wiek) - Wat Mahathat oraz Wat Na Phra Men. Świątynia została kilkukrotnie odnowiona, ale wciąż ma drobną proporcję ubosot i viharn. Po obiedzie przejazd do Sukhotai. Nocleg w hotelu w Sukhothai.

The Nature Sukkotai - https://www.facebook.com/thenaturesukhothai/?rf=1854598291238870


Dzień 5. Sukhothai - Chiang Mai

Zwiedzanie Parku Historycznego Sukhotai (UNESCO), gdzie znajdują się pozostałości pierwszej stolicy Królestwa Syjamu. W trakcie wycieczki rowerowej zobaczymy m.in: największą stupę w Sukhotai Wat Mahathat, 15-metrową statuę siedzącego Buddy w Wat Si Chum oraz klasztor Wat Sa Si. Popołudniu przejazd do Chiang Mai – stolicy górskiej północy Tajlandii. Nocleg w Chiang Mai.

Hotel Denara - https://www.facebook.com/denarahotel/


Dzień 6. Chiang Mai i okolica

Tego dnia wybierzemy się do malowniczej wioski plemienia Meo Hill, położonej w atrakcyjnym miejscu na zboczu wzgórza. Zobaczymy plemiona Meo ubrane w kolorowe stroje ludowe. Następnie przejazd do Doi Suthep, która jest jedną z najświętszych świątyń w Chiang Mai, zawierającą świętą relikwię Buddy. Ze szczytu wzgórza roztacza się panoramiczny widok na Chiang Mai. Następnie pojedziemy do Sankampeng i Bosang, gdzie będziemy mieli okazję odwiedzić tradycyjne wioski z tradycyjnym rzemiosłem, m.in. tajski jedwab, snycerka, sztućce, wyroby lakiernicze i najsłynniejsza specjalność tego obszaru - tworzenie parasoli. Wieczorem wizyta na night market. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

Hotel Denara - https://www.facebook.com/denarahotel/

Dzień 7. Chiang Mai - Maetaeng (trekking)

Po śniadaniu przejazd w kierunku gór. Zaczniemy od wodospadu Mork Fa, gdzie można popływać w relaksującym miejscu ze wspaniałymi widokami. Po wodospadach i obiedzie przejazd do początku trasy trekkingu. Kilkugodzinna wędrówka przez dżunglę do wioski plemienia Lahu. Tam spędzamy nocleg w prostej chacie. Czas na spacer po wiosce i okolicy, jak również podziwianie trzeciej najwyższej góry Tajlandii – Do Chiang Dao (2175 m). Wieczorem czas na wsłuchiwanie się w odgłosy potoku i dżungli. Nocleg w Lahu Hill Tribe Lodge lub podobnym.


Dzień 8. Maetaeng (trekking) - Chiang Mai

Rano spędzimy trochę czasu na zwiedzaniu wioski. Następnie rozpoczniemy rafting bambusowymi tratwami po rzece Mae Tang. Podczas spływu będziemy mieli czas na podziwianie bujnej przyrody. Nasz spływ potrwa około 2 godzin, po czym dopłyniemy do wioski plemienia Shan. Tam czas na odświeżenie i obiad. Podejdziemy też do wiszącego, drewnianego mostu. Nocleg w Chiang Mai.

Hotel Denara - https://www.facebook.com/denarahotel/

Dzień 9. Bangkok - Koh Samed

Przelot do Bangkoku, a następnie przejazd Koh Samed.

Proponowany hotel - https://www.greenbaysamedresort.com/


Dni 10 - 13. Koh Samed

Plaża i relaks. 13 dnia powrót do Bangkoku.

Dzień 14. Bangkok - Warszawa

Przelot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

08.04.2022 - 21.04.2022: 6700 PLN + bilet lotniczy ok 2500 PLN

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Katar – Bangkok; Bangkok – Katar – Warszawa (lub inny port przesiadkowy);
 • przelot Chiang Mai – Bangkok;
 • wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie;
 • zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3* oraz 4*;
 • lokalnego przewodnika;
 • śniadania oraz 1 posiłek w ciągu dnia;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • innych posiłków niż wymienionych w programie oraz napojów do posiłków;
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • zwyczajowych napiwków.

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do Tajlandii - krainy uśmiechu, która słynie ze wspaniałej kuchni i gościnnych mieszkańców. Wielką atrakcją są tutaj świątynie buddyjskie, zaskakujące swoim przepychem oraz egzotyczną architekturą. Niezapomnianym przeżyciem będzie nocleg w hotelu na tratwach, a dreszczyku emocji dostarczy nam trekkingi w dżungli. Zasłużony wypoczynek czeka na nas w otoczeniu luksusu nad pięknymi plażami na jednej z wysp Tajlandii.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl